Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

ggggg

Po Šakalých létech Jana Hřebejka asi 2. nejlepší natočený český muzikál. Děj není nic moc, ale muzikálu se to dá prominout. Herecké výkony jsou docela dobré a písničky jsou výtečné. za mě 90%. ()

Sathine

Sice je to bez nápadu, bez nějakého pořádného děje, ale co čekat od muzikálu že. Na výročí se tento film ale hodí jako taková stará dobrá klasika, která nenudí a hlavně ukrátí čas. Dle mého pěkné podívání, ale nejvíc se mi líbí konec, který je opravdu od většiny filmů hodně zvláštní. ()

giacobbe odpad!

Retro jsou především vtipy, takovým se smějí dvanáctiletí už třetí generaci. Hezká je připomínka, doby kdy se u nás za vodvaz považoval rock and roll a twist hraný big bandovým orchestrem a hudební svět byl o minimálně deset let dál. ()

Sareman

Jeden z lepších filmových muzikálů v Česku. Příběh má hlavu a patu, písničky jsou vybrány velmi chytlavě. ()

AliiK

Miluji muzikály a miluji "slaďáky", takže Rebelové jsou pro mě jasná jednička. Nepříliž složitý příběh, který ovšem skvěle vystihuje svou dobu. Krásná Zuzka Norisová, sexy Honza Revai a nedostižná Betka Stanková v letním romantickém příběhu, plném vhodně zvolených písní dokreslujících atmosféru. No zkrátka nic na přemýšlení, ale jedinečné na odreagování a pohodu. Jen ten konec kdyby byl veselejší... :-) ()

Bonasera

Nechápu jak Renč ve svém věku dokázal tak citlivě vystihnout atmosféru a beznaděj té doby. Mládí a krásu prvních lásek dokonale znetvoří tehdejší režim. ()

Mr.Hackels

Super muzikál! Klasické staré písničky, dobrá choreografie. Hodně se mi tady líbil Tomáš Hanák. Role mu sedla, jako kdyby mu byla napsána na tělo. Jeho styl humoru vynikající. Výstup s Cardou excelentní! Ostatní herci o moc nezaostávají. 85% ()

Chlo0opek

V pohodě písničky, i herci slušně zahráli (zvláště Zuzana se mi líbila), příběh jakžtakž, takže nakonec slabší 4*. ()

camomilla

Tohle se Filipovi povedlo. Sladky pribeh s horkym koncem sice neznamena, ze nebudeme zahrnuti mnozstvim kycu, ale tady se ten kyc tak nejak ocekava. Skoro az vyzaduje. Barevny retro muzikal, kulisy, ztvarneni, pisnicky, vsechno do sebe zapada a ja si uvedomuju, ze si to po tech letech musim pustit znovu! ()

durkes

U mňa jasne najlepší Renčov film. Muzikálovo spracované roky - 68-69 mali niečo do seba. Úplne ma dostala scéna keď Tomáš Hanák naladil na rádiu zvučku hlasu Ameriky, čo mi pripomenulo detstvo. Dobové hity veľmi fajn, choreografia super. Raz večer som si spravil na chate letné večerné premietanie tohto filmu a bolo to strašne fajn pre všetky generácie našej rodiny. U mňa jasná 5. ()

MrSalieri

Jak jsem byl k tomuto filmu skeptický, tak musím přiznat, že mě více než mile překvapil. Sympatické obsazení (Norisová je tady opravdu překrásná, Hanák si to vyloženě užíval a malá role Poloczka je nezapomenutelná), šedesátými léty provoněná atmosféra, tu a tam i slušný vtípek a hlavně písničky, které jsou naprosto dokonalé, a které si popěvuju ještě dlouhou dobu po každém zhlédnutí. Děj sice není bůhvíjaký, ale v tomto žánru to vůbec nevadí. Na zlepšení nálady ideální snímek! ()

zeromen

Konečně po delší době slušný český film, i když je to muzikál. Krásná atmosféra té doby a nesmrtelné písničky, s docela slušným obsazením a slušnou režií. Kvalitních a slušných českých filmů je jak šafránu. To už mají lepší filmy Slováci. ()

Vahadlo

1 hvězdička za zamilovaného Tomáše Hanáka. Zbytek je s****ka nad s***ky (ano, včetně snových "hravých" scén). ()

kikinozka

Mě ten konec prostě vždycky dostane. Pár lidí jej tady i kritizuje, ale onen kontrast se zbytkem filmu je velmi zajímavý a podle mě tento v podstatě trochu risk vyšel a výborně to funguje. ()