Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

Idealista

Pohodový filmeček , na který se dá dívat i vícekrát . Jasně není to zrovna moc nápadité , většina heců příliš nehraje a jen předvádějí svůj standart ( Bohdalka , Norisová , Hanák , Carda atd. ) , ale sem se docela hodí . Postavy jsou ploché jak hrudník M.Jovovitch . Příběh je jednoduchý jak facka . Vizuál je křiklavě barevný . Hudební čísla jsou celkem propracované , nehýbají sice z dějem příliš dopředu ( u muzikálu by tomu tak mělo být ) , ale přechod s "civilu" do h. čísel je svižný a nerušivý . Největší hvězdou snímku se tak stává Renč , který to všechno perfektně ukočíroval . A to zasazení do léta 68 . bylo celkem zbytečné . ()

Moni33

Je mi jedno kolik tento film má chyb, je mi jedno, že herci zrovna nehrají nejlépe. Pro mně jsou Rebelové jeden z nejlepších českých filmů. Mám ráda tento příběh, který je na konci tak smutný. A ty písničky jsou prostě úžasné! ()

Roman1983

v kině viděno asi 7x...nádherné písničky z 60tých let, viděno rok před maturitou...úžasná atmosféra se skvělými hereckými výkony, především Tomáš Hanák a je ceny jako za první republiky..stojí pouhý "fiftýn" :-) ()

Raphaell

Byl jsem tehdy tuším platonicky zamilovaný do Zuzky Norisové, ale když jsem zjistil, že je příbuzná s Chuckem, tak mě to nějak přešlo. Příběh toho filmu si však pamatuju i po letech, stejně jako některé písničkové hity, takže to špatný film určitě nebyl. ()

pablohoney

Že to bude blbý jsem čekal, ale některý logický kotrmelce byly příliš i na poměry muzikálu. Kluci zdrhnou z poutě, aby nebyli vidět a pak se proháněj na drezíně a řvou spolu s holkama na lesy? To už je moc. Kvalita muzikálových čísel s postupem času padá fakt až někam k reklamě, zbejvá pár solidních momentů, pěkná hudba a alespoň ne úplně happy end. A to není moc. ()

honzic

Opravdu poměrně povedený film. Hodně písniček, pěkné kostýmy a kamera, zajímavá režie. Na druhou stranu herecké výkony a scénář moc nenadchnou. Hodnocení: 65 % ()

swinevenca

Písničky dobře sedí do příběhu, jsou udělaný dost teatrálně, ale z dobovýho a žánrovýho hlediska mi to v tom filmu vůbec nevadí, to je spíš škoda, že hlavní roli nemá herec, kterej by si to sám odzpíval. Příběh jednoduchej, ale dokáže chytnout a Zuzka nikdy nebude extra herečka, ale dívá se na ni pěkně. ()

Domas88

1 ze 100 z českých filmů stojí za to... Moc hezké, děj rychle utíká, společně s retro písničkama, romantika je nenucená.. Opravdu je to český film? :D I po shlédnutí v kině, neváhal jsem si jej sehnat na DVD.. dokonce mam i cd s muzikou :))) ()

Eire

U mna druhy najlepsi Cesky Muzikal. Ten prvy je jasny: SVETACI 1969. Sedesata leta jsou 60leta i kdyz se toci v 21st century! ()

LarryW

Pestrobarevné a jak!!! Já tak ale tu dobu z vyprávění, filmů, snímků neznám a v očích mých blízkých, kteří v ní žili je vše naprosto mimodobové, ale totálně! Sehnat za komančů něco v nevyblité barvě bylo téměř nemožné...Naivní ztvárnění křehkých holčiček "blbek" a velkých drsných chlapců frajerů, mne vždy rozlazuje a to nemám rád feministky. Hudební stránka filmu mne však zaujala, dobře zazpívané klasické songy, s příjemným aranžmá. Z herců u mne obstál jedině Révai, ostatní hráli na můj vkus i na muzikál až příliš "divadelně"... ()

*Fish*

Supr film po všech stránkách - herecky, vtipne, a predevsim pribehove. Pro nekoho, kdo nezazil (respektive zazil, ale nepamatuje) drivejsi rezim, musi tehle film znamenat hodně. Po vzoru amerických filmů jsem očekával to, co nepřicházelo - vysvobození hlavního hrdiny, nebo alespoň něco, čím se protějšek dozví, že vlastně zbaběle neutekl. Když pak začaly titulky spolu s písní "Kde ty kytky jsou", málem jsem to nerozdýchal. Neuvěřitelně silný zážitek a představa, že o sobě vlastně oba dva neví, mě nutila tento film zhlédnout ještě několikrát. A k tomu všemu navíc hudba, která mě dostává do kolen. Jasných 5 hvězd. ()

BigBrother

Přelud svobody, za kterým se zdejší lid hnal v šedesátých letech, přinesl kromě tvrdého vystřízlivění i chytrý pop a filmařskou novou vlnu. Renčův muzikál jasně ukazuje, že nelze dvakrát vstoupit do jedné řeky a taky jak to dopadne, když se na rok 68 podíváte plytkou optikou let devadesátých. Zbyde jen přihlouplý příběh a pěkné písničky. ()