Requiem pro panenku

• angličtina Requiem for a Maiden (více)
TV spot

Administrativním omylem se čtrnáctiletá Marika dostane místo do dětského domova do ústavu pro mentálně choré, odkud není úniku. Panuje v něm nelidská mašinérie a sadistické vychovatelky používají tak drastické "výchovné" metody, že se dívka rozhodne bezvýchodnou situaci řešit zoufalým činem... (Magic Box)

fooggyy7

Hrzánová a Holubová - jako kdyby do toho ústavu patřily...Jo a pokud tam někdo hrál dobře, tak to byla Soňa Valentová. Ty dvě totiž hráli sami sebe. ()

dittie

brrrrr, takoví jsme byli, my, co jsme ta 80. léta zažili. Děkuju panu Renčovi za psychologický snímek, herečkám za tu hrůzu a děs, co se jim podařilo ztělesnit a panu Soukupovi za hudbu. ()

Tuty

Ocenil bych snahu natočit v tehdejší době na české poměry netradiční, drahý a podle výpovědí skutečných sester natočený film. Nejlepší Renčův film? ()

rytir1

Geislerovou jsem nikdy nijak víc jako ostatní neuznával, naopak myslím že v některých filmech je dosti přeceněná jen díky vydobyté pozici za roky hraní. Stejně tak myslím, že Renč je režisér jednoho filmu. Ovšem na jejich obranu, excelentního počinu. Překonává je jen Bára Hrzánová. ()

petr.al

Co na tom, že mnohé v natočeném příběhu bylo ve skutečnosti tak trochu jinak. Doposud nepřekonaný film v rané tvorbě pana režiséra Renče, ale i jeden kvalitní snímek stačí k obdržení metálu od našeho milého pana Pussydenda :-P. Režie, scénář, hudba, herecké obsazení=má jedna velká poklona. ()

vandamator

Skvělý snímek, který se drží realné události. Renchův nejlepší film. Na České poměrý velmi zdařilý a dechberoucí thriller. ()

rigby

Hodně silný příběh, výborný scénář, mrazivé okamžiky vystřídá hodně horká chvíle. Vše natočené velmi dobře. Filip Renč se opravdu předvedl a mladičká Anna Geislerová také. I když se občas najdou nějaké drobné mouchy a nedotaženosti, tak je tento film stále koukatelný. ()

brasek

Snímok mal veľký ohlas, dobrú reklamnú upútavka ale celkový dojem z neho nemám dobrý. Herecky je to výborne zvládnuté, atmosféru to má, pracuje sa s napätím, divák je lákaný príbehom v očakávaní čo bude ďalej a predsa to ako celok nefunguje. ()

Salvator

Filmová prvotina Filipe Renče je to nejlepší, co během své režijní dráhy předvedl. Otázkou zůstává, jestli je třeba dodat slůvko bohužel. ()

Anife

Renče jako režiséra nemám ráda, ale jeho prvotina se mu povedla. Co povedla, klidně bych ji označila za jeden z nejlepších českých filmů. Mladičká Aňa Geislerová zářila a Bára Hrzánová ji zdatně sekundovala, těm dvěma jsem věřila fakt všechno. Atmosféru surového a chladného ústavu doplňuje mrazivá hudba, která krásně podtrhává krutost Evy Holubové. Ono ty devadesátky byly asi jakýkoliv, ale jestli nám daly Aňu a tohle veledílo, tak nemohly být zas tak špatný. ()

Lendak

Anička mi týmto filmom ukázala, že prečo je momentálne najvýraznejšia česká herečka. Lebo to, čo ona predviedla? A ešte aj v pätnástich! Ale samozrejme, celý film nestojí iba na nej. Exceluje tu hlavne Soňa Valentová a so svojím psychopatický výrazom, žeby sa Louise Fletcher z Kukučieho hniezda mohla zahrabať. A najlepšie asi tak 10 metrov pod zem. Celé to podtrhuje napínavá a, vo finále, až priam hororová atmosféra. Tej, ako vždy, pomáha hlavne hudba, ktorá je výborná, ale v niektorých častiach mi tam veľmi nesedí, ale to nič. Tiež mi vadil úvod, lebo tu vlastne ani žiadny úvod nieje. Prvých 10 sekúnd je iba "vidno", ako ju otec znásilní, ešte aj v tme, aby to bolo vidno, a potom nasledujú titulky. A ešte ku tomu to nemá s filmom nič spoločné a ani žiadny dopad. keby ten úvod mal takých 5-10 minút, bolo by to lepšie. VERDIKT: 8,5-9/10. ()

Vital

Tento snímek na mě zapůsobil snad všemi směry.Filip Renč mě velmi příjemně překvapil,a Anna jako vždycky také.Film,který mi ležel v žaludku,perfekntí výkon ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů