Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Havaj8

Originální námět rozhodně, takový vězení s přídělem jídla podle patra a na thriller je zaděláno. Nikdy nevíš, kde se zrovna ocitneš a jestli se dožiješ dalšího dne. I přestože to bylo dost komorní, tak byl člověk plnej napětí, kam se to celý vystupňuje. O nechutnosti a kanibalismus postaráno. Co mě ale mrzí, je nedostatek odpovědí, a že se jich naskytlo spoustu. A druhá věc, s kterou přišla vlna zklamání, je konec. Od toho jsem čekal mnohem větší pecku, než nějaký jejich poselství. Pro mě škoda nevyužitýho potenciálu a atmosféry, kterou to bezpochyby hodinu filmu mělo. ()

Nach

Dobře vymyšlené minimalistické dílo, které se celé odehrává v "jedné" cele s velice zajímavou zápletkou o stolu plného jídla, který postupně sjíždí dolů. Není to film o vězení, ale o společnosti. O filozofováním nad lidskou přirozeností, dobrotou, postavením a přístupem člověka k člověku. To co mě zamrzelo byl samotný závěr, který spíše funguje na filozofické, než dějové úrovni. To zakončení mohlo být údernější, aby více v člověku rezonovalo. Takto ale jsme spatřili pouze nezodpovězené otázky, které byly vyřčeny, ale odpověď zůstává kdesi nahoře, kde se to vše upeklo. 80% ()

Streeper

Už po shlédnutí traileru jsem se na to moc těšila. Film má skvělou atmosféru, originální námět a super nápad. Je to děsivé, psychologické a mysteriózní. Po celou dobu filmu jsem byla napjatá a předstvovala si, jak bych já v něčem takovém dokázala vydržet. Opravdu super napínavý thriller. Jen konec by nemusel být tolik otevřený. ()

bourec odpad!

I když sem snad i pochopil, na co autor naráží, kundovina je to slušná. Takovýhle filmy jsou pro koho. Film doslova i do písmene o hovně. 0%. ()

Rocky88

To je tak, když ani scénárista neví, co s tím, takže nedostatek látky zkouší zamaskovat jako otevřený konec. Ne každý ale naletí. Přitom nápad to špatný není, provedení povětšinou taky ne (ovšem horor to určitě není), avšak spíše by film obstál jako 25minutový kraťas. ()

C0r0ner

Všemi proklínaný konec fakt stojí za hovno. I když chápu, že to je celé společenská alegorie, tak netuším, jak by zrovna tohle řešení mohlo pomoci. Sem tam i nějaká nelogičnost..., ale jinak je to kurevsky brutální věc, která nemá moc obdoby a která rozhodně zaslouží velkou pozornost. 85% ()

Sludger

Netflix prekvapil. Hororový/sci-fi počin, ktorý sa nebojí a naservíruje nám šťavnatý (doslova) koktail plný nápadov. Je to minimalistické, no o to viac reže do živého. Či už v tom nájdeš kritiku spoločnosti či námet na filozofickú debatu, alebo len odpor, je už na tebe. Záver mohli trošku viac "vytuniť", inak veľmi milé prekvapenie. ()

dubinak

Tak trochu zrcadlo prohnilé, sobecké, nestřídmé společnosti, která si asi zaslouží vytrestat. Po dlouhé době zase kruto přísný, napínavý a po všech stránkách dobře zpracovaný kousek z Netflixu, který se mi vrátil ve vzpomínkách ještě několikrát po jeho zhlédnutí. Vyzdvihnout musím i depresivní prostředí a perfektní hudební podmaz, který nepříjemně působil na podvědomí. Překvapila taky nelítostná brutalita a surovost. V podstatě po všech stránkách spokojenost, snad jen ten závěr bych trochu víc nasměrovala do reálnějších sfér a opravdu zanechala nějaký vzkaz. Tohle byl zase jeden z těch konců udělej si sám, ()

PavelVanekArt

Perfektní nápad, myšlenka a zpracování. Tenhle minimalistickej dystopickej shit můžu. Konec mi brání dát pátou hvězdu. 4* a.k.a 85% ()

zette

Namet dokonaly, stejne tak i reseni "diry". Pojizdny stul me bavil... Bohuzel to ale dejove nikam nevedlo, zaver taky nicemu nepomohl. Dalsi nevyuzity potencial, skoda. ()

Martrix

Máte dvě možnosti. 1. Můžete brát Díru jako další variaci pro týrání lidí v podmínkách, ze kterých není úniku a kde bude přesah pouze v tom, že nám tvůrci zprostředkují, čeho je člověk v takových podmínkách schopen. Můžete ocenit jak inovativní byli při vymýšlení situací, které lidi dovedou k hranici danou pudem sebezáchovy. Kdyby to bylo jen o tom, tak by mi to ani náhodou nestačilo...tomuto typu filmů vůbec neholduju. 2. Nebo vám může hned od začátku naskočit podobenství, jak funguje lidská společnost. Mrkanec na konzumní způsob života, na to, jak plýtváme úplně vším...kolik lidí si koupí každý rok třeba nový telefon a kolik lidí žije v naprosté chudobě s hrstkou rýže na den. Ve filmu zazní...ty jsi komunista? Jakkoliv je komunismus zprofanovaný, tak ukazuje cestu. Nikdy nevíš, v jakém patře se octneš a jestli to nebudeš ty, na koho zbydou jen prázdné talíře. Možná to nebyl záměr autorů, ale ten scénář je tak precizně propracovaný a dialogy jdou tak často této myšlence vstříc, že to nemůže být náhoda. Spousta dloubanců...Boj s větrnými mlýny...kniha, kterou si bere postava sebou, zvíře, dítě... . Pozorný divák to tam všechno najde a přiměje ho to přemýšlet. Skvělá kamufláž tvůrců, nebo jsem domýšlecí génius...oboje beru pozitivně :-) Protože díky tomu jsem neviděl další hnusárnu o kanibalech, ale velmi chytrý a originální film ()

Juto

Rozprávanie príbehu má brutálnu účinnosť. Rýchlo a bezcitne nás poháňa hore a dole po budove, čo nás núti byť svedkami mnohých hrôz. 6/10 ()

KajusaK

Do posledních minut 5* film, ale ten konec to shodil téměř na průměr. Škoda. Nevyužitý potenciál super myšlenky. ()

StanislachKo

No ty vole! Ťažko predýchavám. Čistá sonda do duše slušnej osoby, ktorej "iba" obmedzíš jedlo... A ukážu sa veci, o ktorých si ani netušil, že ich v sebe máš. "Som tu, aby som prestal fajčiť a prečítal "Don Quijota". Film sa dozaista netají tým ako opovrhuje kapitalismom ako takým, ale hromada metafor na to naše zakorené "teraz, tu a hneď" podrtháva ešte niečím väčším. Sú tu ľudia a sú tu ĽUDIA. A tým druhým zmieneným sotva záleží ako to dopadne o poschodie nižšie. Samotný záver doklepáva historickú skúsenosť, že toto tu už bolo a scenár vždy ostane rovnaký a teda neudržateľný. Fandil som tomu od začiatku, lebo mi to prišlo ako kombinácia Snowpiercer a Cube. Ale po repríze som naplno pocítil na koľko frontov to "kričí". ()