Bláznivá mise

• Hongkong Aces Go Places (více)

Zločinec světového formátu King Kong (Sam Hui) uloupí diamanty v hodnotě třiceti milionů dolarů. Jediná stopa, kterou zanechá na místě činu je bílá rukavice. A to je kámen úrazu, protože Bílá Rukavice je též známý zloděj drahokamů, který se však snaží posledních pár let sekat dobrotu. Ale diskutujte s italskou mafií. Má tak jedinou šanci, získat uloupené bohatství zpátky. Po jeho stopě se vydává nejlepší americký detektiv původem z Hong Kongu Albert Au přezdívaný Kodyžak (Karl Maka). Spoluprací s místní tvrdou policejní seržantkou Hatung (Sylvia Chang) zjistí, kdo má ve skutečnosti diamanty u sebe. Jenže to není tak docela pravda, protože King Kongův kumpán je ukryl na tajném místě a pak se nechal in flagranti chytit žárlivým a ochranářským bratrem, šéfem gangu. Těsně před smrtí ještě King Kongovi prozradí, že na zadní partie dvou svých dívek nechal vytetovat cestu k pokladu. Bláznivá mise plná honiček a humoru tak může začít... (monolog)

mortak

Spencer-hillovská komediální poetika po asijsku. Děti jsou nadšené a dospělý nostalgicky zavzpomíná, jak se mu to jako malému strašně líbilo. ()

Radiq odpad!

No hrozná kravina, nechápu to vysoké hodnocení. Navíc se vsadím, že většina lidí to viděla s dabingem, což je dost tragédie (a to má být komédie) - jedinej tam vyniká dabovanej Kodyjack, kterýho vtipně dabuje Jan Přeučil, chch (a vypadá jak Jura Obšil). Ta nejapná parodie na Kmotra nebyla ani vtipná a jenom využívá známosti toho filmu. Další takové využívání je zmníka o Růžovém panterovi nebo jméno King Kong. Tenkrát populární riflové bundy, účesy jak z diskotéky s diskžokeje Petra Salavy, jízda na krosovejch motorkách po schodech, saka s vyhrnutejma rukávama, rádobyvtipné postavičky a kaskadérské honičky v autech... No prostě něco tak trapnýho, jak český filmy typu Byl jednou jeden polda nebo Jak urkást Dagmaru (scénárista, kterej si jenom myslí, že jeho fóry jsou vtipný). Všimněte si, jak všem klapou botky, jak kdyby na nich měli stepovací podpatky. Evropští herci tak neuvěřitelně přehrávají, že by si za to zasloužili cenu nejrozmáchlejších gest a trapnosti. ()

Mol

Aces Go Places. Jednička a dvojka jsou bezkonkurenční. Další díly byly tak trochu přepálené. Kodyjack je expert na průsery a Sam je stylovej floutek z ulice. Jedna z nejlepších filmových dvojic. ()

drexik

Zase jedna ze vzpomínek na staré VHS časy. Dlouho jsem věřil, že tam hraje Jackie Chan, no nehrál, škoda :( ()

Mrkvič

Pohádka mého mládí. Vtipné, akční a s odkazy na známější západní klasické snímky. Karl Maka je tu prostě boží. Chvílema naschvál odměřený a potom hned zase pěkně ujetý. Na konci malá autíčka navnadí na v tomto směru mnohem pestřejší druhý díl. A kdo ví, jak moc velký vliv měla Sylvia Chang na fascinaci asiatkama nebo plochýma hrudníkama pro mou generaci. ()

Kubaso

Infantilní, leč neskutečně nápaditá akční podívaná, postavená na výborné choreografii kaskadérských kousků - a že jich tu je! Hlavně úvodní tři čtvrtě hodiny jsou narvané k prasknutí. Potom se ale tempo bohužel začíná uklidňovat a film začíná lehce nudit. Dojem ale napravuje třeba skvělá scéna večeře Kodyjacka a Ha-Tung nebo geniální finále s autíčky na dálkové ovládání, naládovanými trhavinou. Jinak je to samozřejmě klasika "černého videa", kterou jsem ve svých pěti šesti letech viděl nesčíslněkrát. A i po tolika letech má pořád "kule". ()

PetrPan2

Na rozdíl od řady svých přátel jsem Hong kongské filmy nikdy moc nemusel.. nicméně První díl Bláznivé mise a pak i ostatní už ne tolik povedené díly a film Legenda o zlaté perle, kde rovněž hrál Sam Hui mi k mému dětskému srdci tehdy přirostly... ()

Schobul

Nechápu, jak může někdo napsat komedie plná malých i velkých robotů. V tomto díle byli všeho všudy auta na dálkové ovládání a jeden robot podávající telefon. Tady se jen hláškuje a odkazuje, za což dávám tři hvězdy. Roboti jsou až v druhém díle! Nemám rád, když někdo hodnotí film, na který si ani nevzpomíná, o čem že je, jen že ho někdy v dětství viděl. A to ještě špatně.. ()

Brain-D

Tak tenhle film mě po dlouhé době nudy totálně rozesmál. Asie dokazuje, že umí točit velmi vtipné filmy a tenhle je jeden z nich ! ()

VanTom

Za většinu vydařených (nejen fyzických) vtípků vděčí tato bláznivá, východně infantilní, slapsticková policejně-zlodějská groteska skvělému "plešounovi" Karlu Makovi. Na bezmezné nadšení z dětsví nezapomínám, i když jsem si kromě onoho geniálního nekňuby Kodyžaka pamatoval konkrétně už jen závěrečnou honičku s bombovými (doslova) autíčky na dálkové ovládání. Takže mě teď po letech překvapilo, že se nekonaly žádné velké akční kung fu bitky (njn, on tu fakt nehraje Jackie Chan :-)). ()

Pecival

Parádní, opravdu šílená jízda v duchu nejlepších osmdesátkových HK mel. Škoda trochu slabšího závěru a hlavně (na HK neodpustitelnou) absenci téměř jakýchkoliv martial arts bojů. S nimi by to bylo za pět. ()

venca163

Už dlouho jsem se u filmu tak netěšil, až skončí a budu moct jít chrápat. Ze zdejšího hodnocení chytám podezření, že to byl zas jeden z těch prvních filmů, co se k nám v devadesátkách dostal (na megafilm na Nově to asi nedotáhnul) a proto to "viděl jsem to snad stokrát, miluju". (40%) ()

Wally

Neuchvátilo mne to....trhlí Asiaté rozehrávají komické scénky na které můj evropský mozek buď nebyl v dané chvíli naladěný nebo a to spíše mi na téhle slátanině s přihlouplými vtípky nepřišlo nic zajímavého. Možná před těmi třiceti lety...možná.... ()

Zagros

Uff už po několikáté jsem se přesvědčil, že asijské akční komedie jsou úplně mimo mě. Nebavilo mě to ani trochu. Tím největším problémem asi je to, že jsem ji neviděl jako malý, kdy má šanci zaujmout a necítím žádný sentiment při hodnocení. Nesympatické a zoufale postavy, přiblblý příběh, trapné dialogy i pokusy o humor a z dnešního pohledu už i směšné efekty. Zkrátka nemám moc, co bych vyzdvihl. Nakonec nechávám jednu hvězdu, protože jsem to dokázal dokoukat. Dalším dílů se ale už velkým obloukem vyhnu. Mimochodem ty fotky v galerii z velké části nesouhlasí a nejsou z prvního dílu Bláznivé mise. ()

iXtr3m3

Pre mňa osobne slabšie ako pokračovanie, ale to bláznovstvo, to sa jednoducho musí vidieť aj s klasickým VHS dabingom. To je niečo extra. :) ()