Ichi the Killer

• Japonsko Koroshiya 1 (více)

Sakra...nezůstal nikdo, kdo by mě zabil. Krví prosáklým příběhem japonského podsvětí nás provází bezohledný stroj na zabíjení Kakihara. Na cestě za svým osudem Ichim předkládá zívající blonďák Evropanům neortodoxní druhy násilí v duchu unikátní asijské cesty. Tento film opravdu není pro diváky se slabšími nervy nebo pro ty, kterým se z většího množství krve dělá nevolno. Režisér Miike své publikum rád šokuje - a ve svém oboru je mistr! (oficiální text distributora)

Taurpower

Damy a Panove, Kakihara sesadil s pomyslneho trunu zaporaku Jokera (H.Ledgera ofc). ano, tento film ma hodne slabych mist, ale i tak ho proste zeru. ***** ()

flegmos odpad!

nasilny, primitivny, uchylny, pointa ziadna.Dej je len preto aby sceny kde krv strieka mali nejaku chronologiu. Ak je porno robene pre sex. Tak tento film bol podla mna robeny len krv. Uplna uchylnost. ()

eoj

S takovými filmy je to jako s chilli papričkami. Tam, kde jeden rozeznává jemné nuance chutí, je pro jiného jen pálení úst. No a Ichi je tak někde mezi Rawit a Habanero. Tenhle snímek jsem si kdysy pořídil v levných knihách jen podle obalu, když jsem kupoval pár Kurosawů, a jelikož jsem v té době byl zvylký spíše na americké Jalapeno (Pulp ficton apod.), docela mě po téhle asijské náloži pálila pusa. Ale dokázal jsem extrémější zážitek vstřebat a ocenit. Od té doby, co jsem jednou tenhle snímek pustil ráno doma po sylvestrovské párty, na mě některý kámoši koukaj trochu divně a většina začala brát má doporučení na filmy s velkou rezervou - vhodno tedy konzumovat o samotě nebo v přítomnosti prověřených individuí. Závěrem snad jen, že sledování tohoto a několika dalších Miikeho filmů nezanechalo na mém psyché vážnější následky - zatím jsem nikoho nezabil a kromě kradmých okamžiků, většinou při nakupování v supermarketu, ani na sobě podobné sklony nepozoruji. ()

Mykie

Tak tohle mi nesedlo. Mnohokrát jsem si při zhlédnutí vybavil Ritchieho Podfu(c)k a musím přiznat, že tam kde jde Guy takříkajíc "na kráto" jde Miike až "na dřeň". Ovšem tam kde je Ritchie vtipný a plný nadhledu, je Miike až příliš doslovný, utahaný a japonský. U některých scén by měl především pan Freud radost a nutkání hladit se v rozkroku. Já si ale připadal jak Alenka v říši nepatřičných divů a i když mě některé části donutily k pousmání u jiných jsem zůstal nevěřícně zírat, ve výsledku převládá negativní pocit. Postava Kakihary zachraňuje co může, přesto dávám palec dolů. ()

RathuVSoak

Výrazný árt, co sse vizuálna a kamery týče, japonská produkce a tématika Jakuzy. Tři indicie, které Vám napoví, že to bude madrfakr hardkór šit. A celkový výsledek? Schizofrenická podívaná plná krve, nějakej ten rejp a spousty a spousty pošahanejch Japonců, kteří skončí nasekaní jako krmení pro rybičky. To všechno by bylo moc pěkné, kdybych se nemohl zbavit dojmu, kdyby celý film šlapal hezky plynule a rovnoměrně. Místo toho jsem si připadal jako v autě uvězněném v koloně, kde auto stále popojíždí, zpomaluje a zastavuje a svítí li do toho ještě sluníčko, pak zvracím. U Ichiho zabijáka jsem sice nezvracel, ale sledovat jej až do konce nebylo snadné jako jízda na kolečkových bruslích, ale díky příběhu to rozhodně stálo za to. ()

macekjoe

Naprosto trhlý snímek, u kterého jsem bolestně mhouřila oči a dusila se záchvaty smíchu v naprosto nevhodných chvílích (a které nebyly?). Já bych asi zvolila jiný způsob, než který použila jedna z hlavních postav (propíchnutí bubínků), jsem spíše pro vyškrábání očí zrezivělým drátem, do kterého proudí elektřina z rozvodny poblíž Dukovan. Ale jo, prodloužilo mi to život (jiným to zkrátilo), ale za to budu budit dojem, že jsem trhlá já. ()

SaculAtakav

Hodnocení tohoto filmu zase jen dokazuje, že sračky tu mají vysoké hodnocení. Mám rád asijské horrory a dokonce i slashery, tohle ale byla otřesná podívaná. Stupidní příběh s ještě stupidnějšími postavami. Tady to zachraňují už jen gore a vtipné scény, aby to mohlo mít aspoň tu jednu hvězdičku. ()

mp5991

Nejsem si úplně jistý, co jsem čekal a upřímně ani vlastně, co jsem dostal. Zdá se to být laděné jako komedie, přitom na tom ale není nic vtipného. A tím nemyslím, že jsou vtipy debilní nebo špatně provedené, myslím, že tam nejsou téměř vůbec, takže celá tahle stylizace působí akorát to, že film nejde brát moc vážně. Nemá to ani moc zajímavé postavy, vlastně minimálně o půlce bych ani teď nedokázal říct, proč tam byly a šokující to možná mohlo být v roce vydání, ovšem dnes je to v rámci drsnějších žánrů možná i podprůměr. Celkem zbytečný film, ale dá se sledovat. ()