Ichi the Killer

• Japonsko Koroshiya 1 (více)

Sakra...nezůstal nikdo, kdo by mě zabil. Krví prosáklým příběhem japonského podsvětí nás provází bezohledný stroj na zabíjení Kakihara. Na cestě za svým osudem Ichim předkládá zívající blonďák Evropanům neortodoxní druhy násilí v duchu unikátní asijské cesty. Tento film opravdu není pro diváky se slabšími nervy nebo pro ty, kterým se z většího množství krve dělá nevolno. Režisér Miike své publikum rád šokuje - a ve svém oboru je mistr! (oficiální text distributora)

Ravenus

Máte rádi asijskou kinematografii? Pak nečtete dál a ihned si Ichiho sežente. Nemáte rádi asijskou kin a opravdu hodně krve? Pak vás ani Ichi neosloví. Ostaním doporučuji tento film vidět, protože něco podobné jentak neuvidíte. Ale musíte mít opravdu silný žaludek. Mě osobně právě tento film nalákal k asijským filmům a k Takashi Miikemu. ()

merlinovic

Zfilmované manga, Ichi je psychicky narušený zabiják jenž je manipulován a musí zabíjet špatné lidi, proti němu Kakihara sadomachistický zabiják jakuzy který hledá někoho kdo by ho dokázal zabit. Film je plný gore scén, řezání jazyku, lití vařícího oleje, usekané hlavy končetiny, vnitřnosti prostě perfektní gore které stojí za to ()

Miagy

Hororve a krvave sceny ma bavili. Akčne a krimi nie. PLUS: zabijacke sceny , ukazka japonskeho zivota v podsveti, MASKY. MINUS: nudne sceny, naťahovačky, priliš rozvetvený žaner, množstvo postav, zmätenost, ()

Knor

Nemůžu popřít, že taková porce násilí, krve, vnitřností a uřezaných končetin mi nedělala docela dobře, ale je to asi jediný důvod proč jsem vydržel do konce. Ichi je vlastně komiksový hrdina a jako komiks jsem to vnímal, samozřejmě komiks dle Miikeho, tedy šílená ujetost plná nekompromisní brutality. Já se snažil celou dobu nastavit na stejnou vlnu, ale v tomhle případě to prostě nešlo, ani skrze postavy nebo příběh, nic. Kromě násilností tu není nic poutavýho nebo zábavnýho. Bohužel, trochu mě to mrzí, ale opravdu mě to moc nechytlo. ()

pepino

Tak jako nám předvedl Tarantino svou vizi násilí v Gaunerech a později v Pul Fiction tak nám tu předvádí Miike svůj způsob jak šokovat. A to pořádně. Naprosto rozbíjí klasickou koncepci akčního filmu. Nejvíce je to poznat na hlavním hrdinovi/zabijákovi Ičim. Není to žádný drsňák který všude prohazuje suchy hlášky a každý se před ním schovává. Iči je na první pohled takový uplakánek kterého vyděsí všechno a všichni. Záporný hrdina číslo jedna je taky velice osobitá a řádně uchylná bytost která si zvlášť libuje v nejrůznějších druzích brutáního mučení a umí si pěkně "otevřít hubu" na toho kdo ho sere. Zkrátka když vemete Pulp fiction, přičtete Gaunery, výsledek dáte na druhou,vynásobíte tou všudypřítomnou absurditou, (v které si liboval i právě zmíněný Tarantino) a ještě přilijete dalších pár litrů krve vyjde vám tento osobitý snímeček, který se určitě jen tak neztratí a určitě si nejde spoustu fanoušků ( samozřejmě i odpůrců, jak už to u kontroverzních filmů bývá) ()

--TMO--

Možno úplne prvý film od Miikeho, ktorý som videl a ktorý ma neskôr priviedol v podstate k desiatkam ďalších. Keď som ho videl prvý krát, bol som očarený ľahkosťou, ktorou je podávaná brutalita a v neposlednom rade NADHĽADOM, ktorým je celý film obdarený. A ako tento film pozerám druhy, tretí, štvrtý krát - vždy ma niečím zase prekvapí, či už je to kamera alebo hudba. Nepochybujem, že sú na svete filmy "duchaplnejšie", ale zastávam názor, že by sa mal človek pohybovať viac-menej v rozmedzí mantinelov, ktoré mu istým spôsobom ponúka samotný režisér/autor/film - preto si vždy celý čas Ichiho užívam od začiatku až do konca. Aj napriek tomu, že mi je jasné, že dvojcentimetrovým kúskom želiezka nikto nedokáže preseknúť celé ľudské telo vejpůl a že tá koža na tvári by sa zrejme ako guma z mončičáka nenaťahovala. Všetky filmy sú vlastne rozprávky, tak prečo sa hnevať na zrovna na Miikeho. Kakihara (pretože o ňom v skutočnosti ten film je) je jeden z tých najsympatickejších anti-hrdinov, ktorých som vo filmoch videl, nehladiac na to, že samotný Ichi je rozkošný. A okrem toho, vnímam celý film ako jednu veľkú metaforu, ale to už nech si rieši každý sám. ()

RigorMortis

Skončila posledná scéna, ja som neveriacky pozeral na monitor a pýtal sa, čo som to došľaka vlastne videl. Tadanobu je môj obľúbený herec a na WTF som uňho zvyknutý, no z tohto som mal zmiešané pocity. Hektolitre krvi, usekávanie končatín a chaotický dej vyvážil super Kakiharov imidž a vcelku vynaliezavé spôsoby zabíjania. Stále lietam medzi 3* a 4*, takže 3,75. ()

Pitryx

Tak z mé strany je to dost nuda. Hodně hluchoty a hodně slaboty. Režisér však tyto nedostatky nahrazuje množství gore i když, pravda, v praxi nemožným. Jenže těch několik záběrů to nenapraví a tak aby bylo hodnocení alespoň vidět, musím přičíst i plus za zvuky v pozadí. Trikaři obstáli na velmi dobrou. ()

Blazkowicz

Popisek teda přehání. Kdyby byl Ichi ten blonďák (jak jsem si původně myslel), tak by to bylo mnohem lepší. Takto to byl nějaký retard. Gore scény zajímavé, ale bylo jich málo. Navíc je to celé zmatené. 2+* ()

Frix

Podle všech myslitelných kritérií jeden z nejúchylnějších, nejkrvavějších a nejšílenějších filmů všech dob - vysoký nadstandard brutality i na japonském měřítku. I když jde spíše o černou komedii, závěrečná pointa si připisuje další nej, totiž nejoriginálnější. Ichi the Killer je skutečně libový zážitek, zvláště při opakovaném shlédnutí. ()

Deadmann

Miikeho příznivci mohou jásat, fanoušci běžné hollywoodské kinematografie pravděpodobně budou chtít zapomenout Film obsahuje poměrně dost násilí a různého mučení, přesto vše vyznívá tak nějak komediálně. Jedna postava šílenější, než druháčlověk ani neví, který z úchyláků je mu sympatičtější :) Místy je sice tempo trochu zdlouhavé, ale to je jediná vada na kráse. Černá komedie (a taky dost krvavá). ()