poster

Bláznivá

 • USA

  Nuts

Drama / Krimi / Psychologický

USA, 1987, 116 min

 • TroiMae
  ***

  Nebylo to špatné. Dokonce bych řekl, že stojí za to tomu jeden filmový večer věnovat. Právníka hraje fešák Richard Dreyfuss, Barbru dabovala Krečmerová… jejíž nos je dostatečnou kvalifikací do této úlohy… Barbra vypadala a hrála jako klasická Barbra… „...Barbra Sterisandová, která tu opět překvapivě odkryla nové stránky svého herectví“. Ano, odkryla úplně stejné stránky jako Sharon Stone v Základním instinktu ;) A pokud neměla kalhotky, R. jí viděl až do krku… Nebylo to srdceryvné drama ani bláznivá komedie… ale díky všem těm ingrediencím… to působilo celkem pikantně. Flashback: nobl restaurace… Barbra má rande… s… Leslie Nielsenem! Vzhledem k jeho minulosti… tedy v té době vlastně asi jeho budoucnosti (taktéž Bláznivé a střelené ;) jsem čekal, kdy na něj B. vytáhne bobra… ;) a ona… no tentokrát o něm, jen mluví… ale jak! Leslie patří k lidem, kteří se už zřejmě narodili tak, jak vypadají. Proto v další erotické scéně také nejde nevzpomenout na Drebina a Priscillu Presley… Leslie totiž Drebina hraje geniálně tím, že ho hraje seriozně… když se teď stejně seriozně svlékne v koupelně Barbry do svých sexy černých slipů a vypadá dost zachovale… přehrají vám svou verzi etudy na téma ne/bezpečný sex…(5.3.2011)

 • mysz
  ****

  Spíše komorní příběh ženy-prostitutky obviněné z vraždy zákazníka, bojující o právo stanout před soudem (namísto mnohaletého pobytu k psychiatrické léčebně). Zajímavý námět, který možná občas scénáristicky trochu skřípe (ne všechny okolnosti příběhu do sebe tak úplně zapadají), ale kterému vévodí (pro mě dost překvapivě) velmi dobrá Barbra Streisand. Za pozornost stojí i Dreyfussova postava, která drží film realisticky při zemi. Závěrečné soudní rozhodnutí (které nechci prozrazovat) sice spadne tak trochu z nebe, takže jako psychologické drama to na všech pět hvězdiček bohužel není, ale i tak jde o film, který stojí za pozornost, i po těch letech.(12.2.2011)

 • Streeper
  ****

  I když se většina filmu odehrává převážně u soudu, tak mi to nevadilo. Většina už by to odsuzovala, jakou nudnost, na kterou se není třeba podívat. Mě to bavilo. Možná díky dialogům, které byly občas úsměvné. Barbra mě také několikrát dostala do rozpaků, neočekávala bych jí v takové roli a musím uznat, že se jí ta role bezvadně povedla! Mě ten film zaujal a bavil mě, měla jsem často slzy v očích.(4.5.2013)

 • PanIncognito
  ****

  Setkat se s takovou ženou na ulici, nemám pochyb, že je nevyrovnaná a protivná... Barbra Streisandová promítá tu bláznivou divokost a dobrotu v srdci perfektně. Toto soudní drama zachycuje pochybnost právního systému. Postupné odkrývání událostí a autentické výkony jsou dobré. Jen je škoda některých marných klišé v soudní síni... :) (viděno s dabingem)(6.7.2018)

 • zuzzuli
  ****

  Tento film je velmi zvláštní. Ale v dobrém slova smyslu. Barbra Streisand opět předvedla, že je paní herečka. Celý film se odehrává v soudní síni a v myšlenkách prostitutky. Ale na konci filmu si uvědomíte, že by jsme měli konečně přestat soudit podle předsudků. A že i zlobivá,nepoučitelná žena v důsledku jedná jen kvuli dětství.....(16.11.2012)