Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)

Červená, zelená (S01E01)

(epizoda)
  • Jižní Korea 무궁화 꽃이 피던 날 (více)
Ukázka z filmu 3

S vidinou snadného výdělku se švorcový a zoufalý Ki-hun zúčastní tajemné hry. Už před prvním kolem je ale jasné, že se bude dít něco strašného, co nikdo nečekal. (Netflix)

tomik99

Nemám ve zvyku příliš koukat na korejské seriály, ale tomuto se nedalo vyhnout. Je to něco nového a originálního. I když pamětníci Hunger Games se tu rozhodně najdou, zde je to o chlup brutálnější. První díl pobavil a přesně dodal to, co měl. Těžko říci, zda ale ostatní hry budou stejně tak zajímavé a jen se nebude recyklovat zápletka první epizody. ()

ing.man

Proč?! No všude se o tom píše. Je to nový korejský hit možná velikosti Gangnam style. Jeden model bot zvedl prodeje o 7800%. Podobný v černé barvě koupím v Tescu za čtyři kila. Zajímají mě odpovědi, která si najdu sám. A mám zrovna nemocenskou. Tak proč ne. Sice nechápu co je na tom tak fenomenálního, ale je to dobré. Asi přitažlivé téma. Takové battle-royale. Kouknu se na další díl. ()

Najt

Tak jako rozjezd parádní. Už začátek mě sednul a začal jsem vnímat příběh hlavního aktéra, aneb finančně negramotného otce, jehož dcera je pro něho asi posledním smyslem života a čekal co se bude dít a kdy začne hra. Ta začala zhruba v půlce episody a od začátku se jevila jako velice záhadná, ale neškodná záležitost. Napětí rostlo a první hra začala, po par minutách bylo dohráno, díl skončil a já prohlásil "masakr, těším se na další díl" . Z neškodné hry se vyklubal hlubší smysl a pochopení, proč se musí hrát až do konce, a proč tam jsou lidé co jsou. Upsali se a teď už jde o všechno, a to doslova.. ()

oasismanik

Už nejakú dobu rozmýšlam, prečo v dobe obrovskej popularity battle royale hier neprišiel niekto s nápadom spraviť seriál v tom duchu a máme to tu, nechcem predbiehať dobu, ale už podľa hodnotení a reakcií ostatných tu máme rozbeh nového kultového seriálu. ()

Rayen1

Až na zdlouhavý intro a klasický přehrávání asiatu (který ale k jejich kultuře a hraní asi tak nějak patří, i když bylo vtipný sledovat, jak se anglicky mluvící daber snaží trefit korejcovi do huby a sem tam to fakt nedává), se to pak slušně rozjelo.. Má to v sobě takový zvláštní tajemno a hlavně takovou tu asijskou ujetost po stylu Takahasiho hradu. Myslím si, že kdyby to šlo, tak ta reality show dopadne přesně jako tenhle seriál :D ()

iN

Dobře, tak já se do toho tedy taky pustil:) Celkem pomalý, ale asi nutný rozjezd vystřídá v poslední třetině brutální jízda - která se ovšem dala očekávat. Oceňuju výpravu a masky a trochu ostřejší variaci na “Cukr, káva, limonáda”, což jsme vždycky hráli ve škole při tělocviku :-) ()

Kimkong

Začátek takový nudný a místy trapný. Popis gemblera který přišel o dítě a má jen dluhy. Poté skupina takto odepsaných lidí zkusí štěstí ve hře o které nic neví. Ale nakonec poznají, že tak prosté to nebude. ()

javlapippi

Zdá sa, že slovné spojenie "ísť do teplákov" má v Kórei iný význam než u nás. To zistí aj náš hlavný hrdina, stratená existencia a profesionálna socka s dlhmi vyše hlavy a nulovou perspektívou. Spolu s pár stovkami ďalších lúzrov, od flákačov, cez defraudantov, mafiánov až po smrteľne chorého seniora, ktorí už nemajú čo stratiť sa prihlásia do hry o veľké prachy, ktorej konca sa ale väčšina nedožije. Prvá epizóda vynikajúca príbehovo aj filmársky, záverečná scéna s masakrom podfarbeným pomalou jazzovu skladbou bola skvostná. ()

PaTeXx

Žádný pohlcující zážitek to nebyl, dokud nepřišla první disciplína. Ta samotná byla pohlazením po duši. ()

fooggyy7 odpad!

Zatím mě to nějak neohromilo. Asi jsem to nepochopil. Buď nejsem dost inteligentní, anebo dost primitivní. Musím se duševně připravit na 2.díl. Možná zvládnu další díl ()