Kalifornský sen

(pracovní název)

Kalifornský sen

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2020, 113 min

Tak trochu hudobná Devil Wears Prada, no menej 'dospelá'. Z hudobno-technickej stránky je vidieť, že tvorcovia použili konzultantov, takže to nepôsobí amatérsky. Príbeh sa však kĺže po povrchu, v podstate okrem jedného zvratu, aj to umelo vytvoreného, je až príliš priamočiary. Soundtrack takisto nezaujal, čo je pri hudobnom filme viac než dôležité. Sympatie však idú Dakote Johnson za veľmi príjemné stvárnenie.(27.6.2020)

"The High Note" sa nakoniec ukázalo celkom funkčné. V rámci jednoduchých filmov s jednoduchými zápletkami, ktoré vieme veľmi dobre odhadnúť, no dokážu priniesť celkom funkčný a uspokojivý zážitok. Mám pocit, že to bolo všetko čo som od filmu chcel a to som aj dostal. Takže podľa toho bude aj spracované hodnotenie. Myslím si, že najlepším elementom tohto filmu je soundtrack. Je tu niekoľko skutočne skvelých hudobných čísel, ktoré sa skvele počúvali a nemal by som problém si soundtrack hodiť do svojej hudobnej zbierky. Skutočne sa to dobre počúvalo. Herecké výkony sú viac-menej v pohode. Nikto nie je nijakým spôsobom výrazne výnimočný. Možno s výnimkou Ice Cuba, ktorý mi ale viac liezol na nervy, než by pôsobil ako kvalitnou postavou. Scénky s ním mali podľa mňa najmenej ducha a rozhodne som mal chuť ho občas odtiaľ vyhodiť. Ostatní sú podľa mňa dobrí. Dakota Johnson v hlavnej role funguje, Tracee Ellis Ross podáva tiež dobrý výkon. Ku koncu je vo filme jeden zaujímavý zvrat, ktorý nebudem spoilovať, no ak je niečo čo som uhádnuť nedokázal, tak to bolo toto. Ak chcete ľahkú hudobnú romantickú drámu, čeknite si film. Možno vás to chytí. Výsledok znie - pozerateľné. Hodnotenie: B-(4.6.2020)

Kalifornský sen si mě získal především díky pěknému soundtracku a nenáročnému příběhu, který sice místy zavání klišé na entou, ale nijak zásadně neurazí - navíc za menší plot twist v závěru si zaslouží tvůrci jeden paleček nahoru, byť se tak trochu jednalo o okaté citové vydírání. Herecké obsazení bylo vesměs obstojné - trochu mě pak překvapil věk Tracee Ellis Ross a v případě Dakoty Johnson jsem tam stále trochu viděl Anastasiu, ale budiž. Ice Cube měl typicky nasr*ný výraz a celkem mě potěšila malá camea Billa Pullmana a Eddieho Izzarda. V případě Kelvina Harrisona šlo o slibné překvapení (btw, jeho věk mě taky trochu překvapil). Mile natočená oddychovka za silnější tři hvězdy!(19.6.2020)

V rámci nenáročného žanru příjemný vizuál i soundtrack. Kategorie filmu, kdy je to hodně barevné, hýbe se to, děj předvídáš a nečekáš nic zásadního. Výběr zpěvačky mě sice příliš neoslnil, mnohá šedesátnice vypadá méně zdevastovaně, ale Dakota je fajn. Účast na zábavě pro neuspokojené, nezkušené, naivní čtenářky toužící po snech o čemkoli šedém v rozkroku jí mám docela za zlé. Domnívám se totiž, že do romantických komedií tohoto ražení se hodí mnohem lépe, akorát tu dobře zacvakanou slepičku jí ještě dlouho nikdo neodpáře. Ale jinak má sympatický projev, pěkně se na ni dívá, příjemný hlas, je přirozená, ráda bych ji takhle viděla častěji. Slabší průměr, ale za hudbu přihodím.(17.6.2020)

• SidneyP

Takový film o hovně mi přijde. Na jakou konkrétní skupinu se film zaměřuje? Je to film pro mladé? Co si z toho filmu má člověk odnést? Má nějaké poselství? Jo, Dakota je fajn, prosluněná Kali taky, ale nevidím v tom žádnou zprávu, žádný pocit, nic, co by ve mně měl film zanechat. Není to ani den od zhlédnutí a polovinu jsem už zapomněl. Takže tak no. 50%.(20.6.2020)