Kalifornský sen

• USA The High Note (více)
Trailer 1

Maggie (Dakota Johnson) se touží stát úspěšnou hudební producentkou. Jako osobní asistentka popové ikony Grace Davisové (Tracee Ellis Ross) by teoreticky měla mít tu nejlepší průpravu, jenže prakticky to takhle jednoduše nefunguje. Maggie je v Traciině životě ten nejposlednější poskok, který donáší kafe a oblečení z čistírny a čtyřiadvacet hodin denně je připravený plnit i ty nejbláznivější nápady své šéfové. Pokud má nějaký ten umělecký nápad, Traciin producent Jack (Ice Cube) ho pokaždé pohrdavě zamítne. A dobrý nápad by se přitom hodil, protože doposavad úspěšný hudební kolotoč se právě začíná trochu zadrhávat. Trace ví, že pokud ji nemá ujet vlak, měla by přijít s něčím novým, ale vůbec netuší, co by to mělo být. Lehce zneuznaná Maggie objeví mladého pouličního muzikanta Davida (Kelvin Harrison, Jr.) a rozhodne se mu pomoci s kariérou a sobě tak splnit svůj životní sen. Jenže dvě tak náročné profese nejde vykonávat zároveň, další komplikace přináší i to, že se Maggie do svého „klienta“ zamiluje. Některé sny se prožít dají, z některých se ale člověk musí včas probudit. (CinemArt)

Trailer 1

Anderton

V podstate ma v týchto letných mesiacoch v klimatizovanom kine ani nenapadlo riešiť, aké klišé tvorcovia použili k tomu, aby nalákali divákov do kín. Dakotu som mal začať rád od Suspirie a účasťou v indie záležitosti The Peanut Butter Falcon a aj v takto nalinajkovanej komercii je maximálne prirodzená. No v komercii, dnes už podobný film skôr zaraďujeme do sekcie "normálny film", pretože sa tu riešia medziľudské vzťahy v reálnom živote bez účasti superhrdinov. Na konci nás čaká jedno veľké prekvapenie, ktoré som vôbec nečakal. Môžeme mu síce vyčítať vykalkulovanosť, ale na druhú stranu zase vysvetľuje onú na prvý pohľad akože politickú korektnosť milostného vzťahu, zámer scenára bol ale iný. Príjemná oddychovka ako stvorená na letné mesiace a som rád, že v riedko obsadených kinách sa nestráca medzi odloženými komiksovkami. ()

Stanislaus

Kalifornský sen si mě získal především díky pěknému soundtracku a nenáročnému příběhu, který sice místy zavání klišé na entou, ale nijak zásadně neurazí - navíc za menší plot twist v závěru si zaslouží tvůrci jeden paleček nahoru, byť se tak trochu jednalo o okaté citové vydírání. Herecké obsazení bylo vesměs obstojné - trochu mě pak překvapil věk Tracee Ellis Ross a v případě Dakoty Johnson jsem tam stále trochu viděl Anastasiu, ale budiž. Ice Cube měl typicky nasr*ný výraz a celkem mě potěšila malá camea Billa Pullmana a Eddieho Izzarda. V případě Kelvina Harrisona šlo o slibné překvapení (btw, jeho věk mě taky trochu překvapil). Mile natočená oddychovka za silnější tři hvězdy! ()

silentname

"The High Note" sa nakoniec ukázalo celkom funkčné. V rámci jednoduchých filmov s jednoduchými zápletkami, ktoré vieme veľmi dobre odhadnúť, no dokážu priniesť celkom funkčný a uspokojivý zážitok. Mám pocit, že to bolo všetko čo som od filmu chcel a to som aj dostal. Takže podľa toho bude aj spracované hodnotenie. Myslím si, že najlepším elementom tohto filmu je soundtrack. Je tu niekoľko skutočne skvelých hudobných čísel, ktoré sa skvele počúvali a nemal by som problém si soundtrack hodiť do svojej hudobnej zbierky. Skutočne sa to dobre počúvalo. Herecké výkony sú viac-menej v pohode. Nikto nie je nijakým spôsobom výrazne výnimočný. Možno s výnimkou Ice Cuba, ktorý mi ale viac liezol na nervy, než by pôsobil ako kvalitnou postavou. Scénky s ním mali podľa mňa najmenej ducha a rozhodne som mal chuť ho občas odtiaľ vyhodiť. Ostatní sú podľa mňa dobrí. Dakota Johnson v hlavnej role funguje, Tracee Ellis Ross podáva tiež dobrý výkon. Ku koncu je vo filme jeden zaujímavý zvrat, ktorý nebudem spoilovať, no ak je niečo čo som uhádnuť nedokázal, tak to bolo toto. Ak chcete ľahkú hudobnú romantickú drámu, čeknite si film. Možno vás to chytí. Výsledok znie - pozerateľné. Hodnotenie: B- ()

Streeper

Na film jsem se chystala už strašně dlouho a stejně jako v Late Night i tady figurují dvě ženské postavy, každá na úplně jiném levelu. Když to vezmu kolem a kolem, tak jsou si filmy vlastně dost podobné. Nicméně tenhle se mi líbil o něco víc, možná díky hudbě. Tracee umí skvěle zpívat, hodně mi její hlas připomínal spíš JLo než její mámu a klidně by se tomu mohla věnovat i profesionálně. Jako feel good movie to funguje, ale je to typická amerika. ()

sedm.1

The High Note se sice kompletně celý odehrává v hudební branži, zabývá se jí a non-stop se zde o hudbě mluví, ovšem jestli si někdo myslí, že se proto díky tomuto filmu o tomto uměleckém odvětví dozví něco nového, zajímavého, či poučného, tak to se šeredně mílí, jelikož vše, co se zde odehrává, je reálné a přesvědčivé asi jako vztah oslíka a draka ze Shreka. Nevím, ale mě to prostě přišlo celé spíš jen jako jedna velká pohádka, kterak všichni ke štěstí nakonec přišli. Nechci být tedy za nějakého zbytečně přehnaného pesimistu, ale takhle hladce, vřele a především korektně tento svět rozhodně nefunguje. Každopádně když pominu tuto úvodní vsuvku o tom, jak naivně na mě tato podívaná zapůsobila, a oprostím se od toho, tak pak nemám jakoukoliv potřebu tady cokoliv dalšího ale kritizovat. Děj poměrně slušně bez nějakých zbytečných výkyvů baví a v rámci hudební romantiky i funguje, a to i přes jeho zcela nepřekvapivý vývoj, za velký plus tu lze jistě považovat i sympatické obsazení v příjemně působících postavách, samozřejmě na čele s Dakotou Johnson, hudba zde použitá pak sice není vůbec mým šálkem kávy, o to víc mě ovšem potěšil fakt, že i přesto mi ani trochu nevadila, spíš naopak, a vlastně ani atmosféra není marná, prostě za mě se jedná o takovou velmi příjemnou, nenáročnou oddychovku, co se možná z hlavy rychle vypaří, ale v daný moment určitě náladu nezkazí. ()