Epizody(7)

kenkaku

Předesílám, s filmem Pobřeží moskytů to má společné jen název a jména postav. Jinak prakticky nic. Seriál je jedna velká bublina o ničem ve které se ani za 7 epizod nedozvíte motiv chování postav. To že casting je tragédie (víc nekoukatelné herce vybrat opravdu nešlo) a postavy se chovají jako banda idiotů (a předhání se kdo je větší retard) není bohužel ani zdaleka to nejhorší. Nejhorší je scénář. Nechápu jak tohle a zmíněný film může mít stejnou předlohu. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

jazzbp

Tahle jízda do Mexika s rodinkou čtyř magorů mě docela pobavila.A že to nemá nic s filmem od Weira mi vůbec nevadí. ()

castor

„My nejsme tvoje rodina, tati. Jsme tvoje publikum!“ Amerika kupuje, jí a prodává odpad. Tihle nebo tamti přestali spotřebovávat, tak je prostě vyhodíme. Rebelující dcerka by ráda telefon, synek se zatím nevzpírá, matka potají volá svým rodičům a otec vynálezce má plnou hlavu nápadů. A starostí, protože kvůli svému zápalu „špatným směrem“ je neschopný uživit rodinu a hrozí, že přijde o dům. Holt o mašinu proměňující oheň v led jaksi není zájem. Sedmidílná série, kterou inicioval synovec autora předlohy Paula Justin Theroux, vypráví o úskalích pokroku a o společenské kritice v podobě rodiny, která prchá před civilizací. A před vším, co je s ní spojeno. Bohužel rodinné vztahy žádnou vyloženě zajímavou proměnou během cesty neprocházejí, otázky bez odpovědí zůstávají, tempo dostává opakovaně pořádnou facku a poměrně vzdálená charakterizace postav body navíc také nepřináší. A coby nějaká kritická výpověď o dnešní Americe tenhle kus vyznívá poměrně ploše. Pár solidních momentů to každopádně má, nicméně nenavnadí na případnou druhou sérii. Která dle mého stejně ani nevznikne. ()