Zemičku kdesi pod horami ovládají vysoce postavení zločinci, lidé propojení s politikou, mafií, ale i s policií, soudy a velkými kšefty. Závislá teenagerka zmizí z resocializačního centra, nikomu ale nechybí. O nuceném sexu a drogách chce vypovídat na policii, ale pošlou ji pryč. Vyhledá novináře, který se pustí do rozplétání neuvěřitelné chobotnice zločinu, mafie, vydírání. Nadějný politik se stane předsedou a ovládne celou zemi, protože kdo má moc, má pod palcem i policii i státní obchody. Z malého veksláka se stává velký vyděrač, který s lidmi zachází jako s šachovými figurkami. Jenže může pravda přežít mezi lidmi, kterým jde o prachy a moc? Nebo se Bůh peněz neštítí ani vraždit? (CinemArt)

pájap

Hned ze začátku, opět církev v plné nahotě. Nevolit toho,koho my doporučujeme je smrtelný hřích...zajímalo by mě, nakolik je to fikce. Film má spád, má tempo a upaluje svižně. Je krutý ale i varovný. Pokud je tohle skutečnost, tak snad už nikdy nevolim. No uvidíme. Vzkaz pro verbala . Po poetickem oslovení našich sousedů bych nejezdil na Slovensko. 🤣🤣 ()

codyak

3a půl * Nečekal jsem nic a byl jsem docela příjemně překvapen. Doporučuji shlédnout do 10 let maximálně, pak už vám to nic neřekne (a to s veškerou úctou k J.K. a M.K.). ()

Feacher

No.. ještě že na začátku psali, že podobnost s realitou je čistě náhodná.. už bych si to skoro s něčím spojil :)... Nepřišlo mě to tak hrozný, aby to byl film na 62%, ale je také pravda, že film ničím moc nevyčnívá.. Je to tak jako suše podaná fiktivní realita... Jsou to horší 4* ()

Sejna1955

Sviňa, docela to sedělo. Hospodářská a politická mafie, to známe od nás. Co mě docela zarazilo, byl nápravný ústav pro děvčata. Že by z nich vychovávali prostituky, to se mě zdálo dost přehnaný. ale jestli to tak bylo, no potěš. Doufám, že i některý náš režisér se dá do něčeho podobnýho. a že by se toho u nás našlo. A nebo, se potom objeví nějaký hrdina (myslím po volbách) , a něco natočí. Pozdě, ale přece. Třeba Renč. -(: ()

nikhaj

Brát i sláva kurvy,drogy,penaze kto je snáma. Mafiánske cikule objednávka cibule, kuknite si film more konečne niečo čo ma trochu gule ()

ladanda

Tak takhle to funguje všude. Ne vždy to ale vyústí v převrat nebo pád vlády. Ale když se toho chopí ulice ...? ()

surprise

No, je to aktuální, proto bod , je to dobře zahraný, takže druhý bod, je to i dobře natočený, takže třetí bod, ale to je strop. Scénář je předvídatelný, dialogy děravé, psychologie povrchní. Škoda. ()

tosastava odpad!

Tento film bol čistá predvolebná tendenčná agitka. Už sa konečne podarilo dostať ku korytu tým "správnym" sviniam(pravdepodobne ešte väčším), ale poplatné média sú už tíško. Už im zrazu svine nevadia. Lebo hlavná sviňa im hneď po voľbách sľúbila štedré ročné odmeny. To je typický Slovenský absurdistan ()

Sopholojong

Skvely Jozo Vajda s poriadnym "bachorom" v ulohe nasrateho, maniakalneho megalomana-zlocinca Kocnera a takisto vyborna, ale menej priestoru k rozohratiu dostavajuca Diana Morova (najsexi milfka slovenskej tvorby). Drogy, mlade devy, hotovost v tisickach eur, ksefty s pozemkami, chlast, vydierania - odvratena tvar doterajsej slovenskej politiky. Preco? Lebo na Slovensku je to tak! Taku kadenciu slovnych spojeni "do pice" a "kokot" som v ziadnom inom slovenskom filme este asi nepocul. Scena "kokotskeho" argumentovania Vajdu s mestskym policajtom pri odtahovani auta z pesej zony asi najkarikaturistickejsia v nasej kinematografii, naopak scena jeho telefonneho rozhovoru s Janom (Ondrejom) Kuciakom a vsetko nasledujuce po nej to najzimomriavkovejsie a dychvyrazajucejsie. ()

JB001

Film natočený na zakázku coby součást předvolebního boje. Bohužel je to špatně natočené a ryze účelové ()

motyka52

Depresivní divácký zážitek především s přihlédnutím k tomu, že je to o krajině hned vedle nás a aktuálně tam zrovinka mají po parlamentních volbách 2023 ... fuj, hnus. Na druhou stranu z čistě filmařského hlediska je to obyčejná rutina, často bohužel působící scénáristicky příliš lacině, líně a zbytečně doslovně. ()

KarolMalina odpad!

Film je ľahko zneužiteľný na politickú propagandu. Vieme to aj z minulosti a bohužiaľ to vidíme i dnes. Avšak veľmi vážny rozdiel tu predsa len je. V minulosti sa točili filmy aj s politickou tematikou alebo podtextom, no vo veľkej miere s pravdivým jadrom. Spracovanie už mohlo byť mierne prikrášlené. Tento film je ale odstrašujúcim príkladom toho, ako na základe fám a neoverených, či nedokázaných obvinení, na základe politickej objednávky, sa vyrába príbeh, ktorý môže byť dôveryhodný, no na nepravdivom základe. Ako film je to relevantný materiál, ale v rámci spoločenskej zodpovednosti je to veľmi nebezpečný trend. Samozrejme, že mnohé historické filmy sú tiež natočené na základe legiend a mýtov, ktoré tiež nie sú pravdivé, ale je tam aspoň veľký časový odstup, a tu ide o čerstvú legendu, ktorá sa ešte stále nenazýva vlastne legendou, ale pohodlným klamstvom. ()

tyler1311

Dej slaby, najlepsi Vajda + filmova piesen zaporne postavy on vie "hrat " :-) Co sa mi nepaci ze film sa ucelovo nasadil do kina kratucko pred volbami do NR SR, nakolko bola premiera zamerne odlozena v decembri.... ()

Aceboris

Slovenská realita na filmovom plátne , aj keď je to možno len slabší odvar toho , čo všetko sa dialo , ale aj to stačí na to aby si aj nezainteresovaný človek spravil svoj názor. Film iba pre silné žalúdky a v podstate aj pre tých , ktorí si to nevedeli nejak predstaviť ako to asi funguje, ako je prehnitý ten náš systém. To , že bola premiéra odložená a film pustený až teraz je určite zámer, ale to neznižuje samotnú kvalitu filmu, ktorý je za posledné obdobie z produkcie Slovenka výborný. Takže nepochopím niektoré komentáre, ktoré znižujú kvalitu filmu, len preto, že si myslia, že to je politická objednávka, osobne počítam s tým , že fanúšikovia hejtovania si určite napíšu svoje. Podľa mňa spravili dobre, nakoľko s toho filmu vedia teraz dostať maximum. Vajda a Mórová to zahrali fakt skvelé. Za mňa 7/10 , po druhom vzhliadnutí musím ubrať 3 hviezdy nadšenie , strieda realita a odstupom času to tak tragicky ako to je opísané nevidím , dokonca som v niektorých veciach dosť zásadne zmenil postoj . ()

clix002

Sviňu nemôžem hodnotiť kedže som ju nevidel a ani neuvidím, ale príde mi to celkom masochistické, obetovať na ňu resp. knihu čas keď je v súčasnosti človek bombardovaný tou špinou zo všetkých strán. ()

Dodge-I

Co se to tu hodnoti? Mix reality a fikce (zadne rozsudky jeste nepadly) na filmovem platne... At se kniha tvari jak chce, film je jedna ucelova kalkulace/manipulace - od uvodniho slova a vyzvy k volbam, az po konec - nemluve o vytrzenych castech - aby to "sedelo" do nejakeho "vox populiho" nazoru. A to se v politice SR celkem orientuju a platim zde i nejake dane. Co z toho filmu zbude za par let, az ty kauzy vysumi a budou jine? Na co si p.t. divak vzpomene? Rekl bych, ze na Vajdu, na Dianu a na mlade kozy - toz za 3* P.S. Slysel jsem nazory slovenskych divaku - vetsinou jsou zdeseni, jak je ten film "presny" - tak bezte volit a hlavne volte lip nez doposud! BTW - coz se tyka v bledemodrem i Ceska :-( ()

Lubomire

Hrobové ticho na záver a diváci sediaci pár minút bez slova po skončení kina hovoria za všetko. Mohli by sme sa baviť o kvalite strihu či scenára, ale posolostvo filmu je tak silné a desivé a dôležité pre spoločnosť, že všetky nedostatky mu odpustím. Herecké výkony a kamera bola naozaj na slovenské pomery skvelá a tento film považujem za jeden z najdôležitejších slovenských filmov novodobej histórie. Škoda že vôbec musel vzniknúť a zároveň vďaka že vznikol. Dávno som nemal taký pocit hnevu a smútku po filme. Scéna v redakcii po smrti Kuciaka považujem za najsilnejší moment filmu. Tlieskam a plačem zároveň. ()

menzel odpad!

Politicky tendenčné. Veď idú volby. Aspoň keby to bolo ozaj o tej najväčšej svini a to o úžerníkovi z Popradu predchodcovi tej dnešnej "ropušky. Ale pre progresívnych voličov svätých pätoro. ()

barny120 odpad!

jednostranný film s cieľom dostať opozíciu ku korytu.. natočený z peňazí mimovládnych organizácií a premiéra filmu mesiac pred voľbami.. tieto fakty mi spôsobili nevoľnosť, nedopozeral som.. ()