Zemičku kdesi pod horami ovládají vysoce postavení zločinci, lidé propojení s politikou, mafií, ale i s policií, soudy a velkými kšefty. Závislá teenagerka zmizí z resocializačního centra, nikomu ale nechybí. O nuceném sexu a drogách chce vypovídat na policii, ale pošlou ji pryč. Vyhledá novináře, který se pustí do rozplétání neuvěřitelné chobotnice zločinu, mafie, vydírání. Nadějný politik se stane předsedou a ovládne celou zemi, protože kdo má moc, má pod palcem i policii i státní obchody. Z malého veksláka se stává velký vyděrač, který s lidmi zachází jako s šachovými figurkami. Jenže může pravda přežít mezi lidmi, kterým jde o prachy a moc? Nebo se Bůh peněz neštítí ani vraždit? (CinemArt)

moriero

Po tomto snímku definitivně přesouvám naše východní bratry na Balkán. Poznámka tvůrců, že vše je fikce a podobnost se skutečností je čistě náhodná, mi přijde jako výsměch. Já moc na "naše" filmy nekoukám, protože se mi prostě nelíbí. Ve většině případů v nich dělají škaredí lidi škaredé věci. Ale Sviňa mezi nimi zazářila jako kometa, v tom nejlepším i nejhorším slova smyslu. A když Kuc...pardon, Ondra, požádal svoji krásnou frajerku o ruku, normálně mi zčervenaly oči. A při každé další scéně v jejich domě, kdy jsem očekával zvonek u dveří, jsem se ošíval. Silný zážitek. A skvělý soundtrack. ()

Kozlowski8

Dílo, které je už v samém úvodu prezentováno jako čirá fikce, která se realitě jen "zrovna náhodou" podobá. Osoby, spojené s kauzou "Kuciak", jsou ale ve filmu tak jasně definované, že si je dokáže ztotožnit každý, kdo alespoň okrajově tuto špinavost sledoval. Proto mi úvodní upozornění přijde alibistické a nefér. Pokud ale nahlížíme na film z odstupem a bez toho, abychom tyto souvislosti řešili, jedná se o dobře natočené a zajímavé dílo - občas možná trochu přepálené, co se týká jednání a vyjadřování se některých aktérů - které určitě zaujme. 65%. ()

oblonskij100

Takhle zhmotnit zlo na nejvyšších místech politické garnitury je to co společnost potřebuje. Ano film postrádá koherenci, čistou dějovou linii, ale natlačit do 104 minut veškerá ku..vstva Kočnera, který doufám že shnije v base, je nemožné. To by chtělo spíše seriál dlouhý jako Hra o Trůny. Nechci soudit, bo i já mám kostlivce někde ve skříni, ale to co se stalo tomu mladému páru, je do nebe volající ignorace veškerých nejen právních, ale i morálních pravidel. Nedostatek svědomí, jen kvůli mamonu vede k takovému jednání. Jsem rád, že Matelko, ať je jaký chce se postavil slovenskému zlu čelem a čistí justici a její posluhovače od podlahy. ()

bonovox

Námet výrazne pripomínajúci slovenské politické prostredie, ale spracovanie typické pre slovenské pomery. Prehnané vulgarizmy, nahota...aj prehravajuci herci. Vajda ale jednoznačne top v dobrom slova zmysle. 50 % ()

Tomas_PO

Tak som sa konečne k tomu odhodlal, s klasickým strachom so sklamania slovenskej produkcie. No napokon to samotná téma zachránila. Po pozretí filmu si človek povie, že v princípe to presne takto mohlo byť aj v reále. A to je neuveriteľný masaker, že také niečo môže v 21. storočí v štáte európskej únie existovať. Spracovanie však už pokuľháva, kebyže túto tému dostane Hollywood, tak je z toho blockbuster ako svet. Niečo na spôsob Suburry. Možno je na škodu, že sa tvorcovia pustili do tak veľa tém (vražda, korupcia, politika, peniaze, drogy, Čistý deň, sex, frajerky, Kočner...), no snaha bola zrejme vytvoriť celkový obraz o tejto politicko-spoločenskej etape naších 'elít'. Tým pádom sa ale nepodarilo vytvoriť silnú emóciu a bližšie spojenie s postavami, hoc sa tvorcovia snažili (Ján a Martina). A to sú zároveň najemotívnejšie časti filmu. Dialógy sú však na hrane pozerateľnosti, no aspoň neskĺzajú do momentov, kedy sa človek hanbí. Až na vulgárne scény, kde sa človek nehanbí za herecké prevedenie, ale za postavy, ktoré herci stvárňujú. Z hlavných postáv bol najuveriteľnejší Vajda, ktorý stvárňuje Kočnera, no Igonda, ktorý stvárňoval vtedajšieho premiéra veľmi dobrou voľbou nebol. ()

Ironhead

Silné téma podané ale tak nějak děsně naivně a zjednodušeně. Zasloužilo si to lepší zpracování, možná třeba někdy až s odstupem. btw... hvězda navíc za to, že Marcinková ukázala prsa ;) nejlepší moment filmu ()

Raz2

Nepochopil jsem, v čem přesně má spočívat přidaná hodnota toho filmu. Člověk obeznámený s okolnostmi zavraždění Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové tam celkem rychle pozná, koho pseudofiktivni postavy mají predstavovat. Scénář psaný podle článku z internetu, žádnej pokus nějak to autorsky uchopit, nabídnout cokoliv překvapivého, ukázat jiný úhel pohledu. Sledoval jsem to tak na půl oka, protože to bylo šíleně předvídatelné. Úplně blbé to nebylo, ale celkově spíše zklamání. ()

kokofek

Možná by bylo lepší točit takové příběhy,které se nápadně podobají nedávným skutečným událostem s větším odstupem času.Pak by bylo možné podívat se na věci realističtěji.Věřím, že,naši bratři jsou teď plní emocí a hlavně hnusu z událostí,které nedávno otřásla všemi lidmi. ()

PatrikP4

Nebudu zde hodnotit pozadí, ale výkony, protože řešit pozadí příběhu je stejně k h***... Jestli to tak funguje je to stejně na p***... Herecké výkony jsou kvalitní, Jozef Vajda zde dost vynikal... Od té doby co přijde novinář, mě osobně přijde že se děj začíná více a více zamotává a že je to nepřehledá (můj názor) a to trvá až do konečných titulků... Zakončím to jednoduše: každěj se dá koupit... ()

kpt.Johanson

Jednu hvězdičku dolů, za slabou povahu tvůrců opřít se do toho trochu víc surově. Samotné dění je poměrně drsné a vypovídající o kauzách na Slovensku za poslední dobu. Všechno dokonce i zajímavější a lépe natočené, než český Gangster Ka, a další podobné filmy u nás. Snímek se však neodhodlá až na pár prsou, holých zadků a jedné mrtvé dívky v krvi, ukázat jakkoli jiný drsný záběr. Všechno tedy plyne, ale samotné tvrdé, děs budící scény se vždy odehrávají tak nějak mimo kameru, nebo mimo střih. Ne, že by člověk tam ty scény potřeboval, ale jejich absence tak nějak snižuje dopad toho pocitu hnusu, drzosti a bezmoci, který by na diváka mohl dýchnout. Možná se tvůrci příliš báli krytiky, nebo nějakých omezení a pravděpodobně se chtěli vyhnout zařazení mezi drsné trilery, jelikož jejich cílem bylo spíš uvedení nějakého pohledu na věc tak, aby si jí pustilo co nejvíc lidí a slabší povahy to vprostřed nevypnuly. Mno.. Za mě jakože wow na Slovensko, jeden z nejlepších filmůl, které jsem ze Slovenské produkce viděl, srovnatelný se zahraničními snímky a převyšující mnoho našich, avšak prostor pro zlepší v žánru by tu ještě opravdu byl. ()

brasek odpad!

Arpád Soltész ako autor knižnej predlohy si kopol do všetkého čo sa nepozdáva jeho presvedčeniu, posplietal piate cez deviate a toto je filmový výsledok. Vypol som po 15 minútach. ()

BrusVejn

Film zasadený v známom prostredí, a kto v posledných rokoch sledoval dianie na Slovensku, nájde v snímke obrovské množstvo (treba povedať nie príliš chytrých) odkazov. Ako už pri slovenských drámach býva zvykom, filmu podrážajú nohy neautentické a umelé dialógy, a v tomto konkrétnom prípade aj veľmi jednoducho a skratkovite prerozprávané dianie z reálneho života. Tým šialeným skutočnostiam by asi viac sedelo spracovanie do seriálu, materiálu je dosť aj na niekoľko sérií. ()

veverysiak

Preceňovaný kúsok pre vzdanie určitej piety pre dvoch zavraždených mladých ľudí, možno mal prísť o desaťročie neskôr, odstup by mu rozhodne pomohol, momentálne to vyzerá veľmi prvoplánovo a polopatisticky, napriek nesporným hrôzam, ktoré reflektuje, takže 40%. ()

Grimaldi

Tak jsem si tematicky k slovenským parlamentním volbám 2023 pustil film Sviňa, který je dle úvodních titulků „zcela smýšlený“. Snímek jako takový není špatný, rozhodně má minimálně dobré obsazení. Jeho problémem je bohužel roztříštěnost. Linka premiéra, církve, dětského domova a novináře tu tak drží pohromadě hlavně díky postavě Kočnera, pardon Wagnera. Což je škoda, protože kdyby se tvůrčí tým věnoval pořádně jen jedné, mohlo by se jednat o skutečně dobrý film. Takto se jedná spíš o dílo, co chce říct všechno a to jenom proto, aby si zajistilo větší finanční zisk na lidské tragédii a kritické politické situaci ve své vlastní zemi. Protože jak ukázali výsledky voleb v roce 2020 a o to víc v roce 2023, voliče témata prezentována ve filmu v realitě moc nezajímají. ()

PTuranyi

Technicky a herecky veľmi dobre natočený film. Všetko klape, dej napreduje a nie sú tu žiadne hluché miesta. Príbeh je tiež veľmi dobrý pokiaľ ho neberieme ako realitu. Napriek tomu dokáže vyvolať pocit hnusu z prehnitého, skorumpovaného systému prepojeného so zločinom. ()

raky

Davam tri, vyborny vykonu Vajdu a super piesen od Hrdzi. Slabucky vykon Ondreja a ministra vnutra pomahal vytesnit autenticky chlad Morovej. Dej bol slabsi, velmi natiahnuty, tiez si myslim, ze slovaci by nemali natacat sexualne sceny.... Celkovo film posobil ala 90te roky. Kamera bola dobra. Dokopy 3 hviezdicky. ()

Lucia.Parnic odpad!

Neviem preco sa tu objavuju hviezdy, ja som rada, ze je to take hrozne, asi pre to, ze je to o svini a dakujem za ten priserny zazitok , Bol to film ? Moze sa tomu tak hovorit? Kvoli tomu ze to bolo v kine??? ()

gogo77

10/10...tento film ak ste necitali knihu musite jednoducho vidiet...je to realita toho kde zijeme a kto nam vladne...ak by aj len 20% bola pravda...skutocne postavy by si zasluzili za kazdodenne zneuzivanie moci dozivotie!! ... tento film nie je o Smere, koaliciach ci opoziciach...je to o systeme ktoremu sme dovolili vzniknut a miesto toho aby sme ho po odhaleni odsudili tak mu aj nadalej pomahame a radsej zatvarame oci... Kocner bol a je system a este stale nepovedal posledne slovo a vsetci len cakaju a trpnu co nove sa objavi pretoze to bude vrchnost boliet... prokuratura policia sudy a najvyssi predstavitelia... to my sme ich tam zvolili a stale ich tam udrzujeme... je smutne ze tak skoro zabudame a nebyt odpornej vrazdy zase len zabudneme... ()