• slovenský

Horor / Thriller

USA, 1992, 99 min

Stačí před zrcadlem vyslovit pětkrát Candyman a zjeví se prokletý černý chlapík ulepený od medu a s hákem. Nebaví se a hned vás nekompromisně prošpikuje. Námět i následné režijní zpracování uspokojivé a občas dokonce i působivé, ale takových hororů o zlikvidovaném muži, který se po letech mstí jako přízrak, je celé kvantum a mně ta ohranost už naplno nenadchla. Ještě bych zmínil, že film měl slabé tempo. Kdo nemá moc nakoukané horory bude hodnotit smířlivěji, protože nebude mít možnost srovnání jako já. Když třeba vezmu dnešní horory tak tenhle lepí medem a je z něj cítit nemoderní staroba. Já jsem na současné horory než na klasiku a tenhle se už mezi ní počítá. A nezůstalo jen u jednoho dílu. Mé hodnocení: 60%(7.7.2013)

V hodnoceni Candymana budu mozna trosku neobjektivni, ale ta oldskool atmosfera, predloha Clivea Barkera, choralni hudba P. Glasse, to proste dela divy. K tomu navic skvela Virginia Madsen a dokonale mrtvolny Tony Todd. Candyman je legenda a povest zijici v myslich tech, kteri v ni veri. Je to princip, ktery ma sve vyhody i nevyhody a se kterym se dokazu plne spojit. Jakozto buh jsem rovnez zavisly na vire svych vericich, s pribyvajici hodnotou viry a poctem vericich linearne roste ma moc, naopak jejich nedostatek me muze znicit. Candymanovi proto fandim a kazdy by si povinne po shlednuti tohoto horroroveho skvostu mel jako poctu stoupnout pred zrcadlo a rict 5x Candyman. "They will say that I have shed innocent blood. What's blood for, if not for shedding?". 8/10(12.11.2008)

• JohnnyD

Špinavá atmosféra americkej Petržalky kdesi v Chicagu či New Orleans je natoľko odporná (navyše doplnená 90s grungeovým pachom), že dostatočne znechucuje celý film. Príliš pozvoľné, príliš komorné, málo magické. Clive Barker nie je moja šálka kávy, jeho fascinácia násilím ma necháva chladným. No ak by celý film vyzeral ako posledná scéna, nebol by som proti. Ale musím oceniť nádhernú hudbu!(27.11.2010)

Tenhle film jsem si ještě z 90. let ze shlédnutí v kině pamatoval jako mrazivý, děsivý snímek. Musím říct, že když jsem ho viděl teď na DVD, byl jsem docela zklamán. Prostě jsem se v průběhu filmu s výjimkou začátku prakticky nebál. Triky jsou místy až směšné (např. létající candyman) - filmu by bývalo pomohlo, kdyby se tam on samotný objevoval co nejméně a zůstal jako skrytá hrozba. Druhá věc je, že film má poměrně dost hluchých míst. Naopak co mně dostalo poměrně silně, je kombinace dlouhých záběrů na ghetto v kombinaci s hudbou P. Glasse - u toho opravdu mrazí.(30.4.2007)

Postavte se před zrcadlo, řekněte 5x jeho jméno a pořádně vám natrhne prdel. Urban legend se stává realitou... CANDYMAN je povedený atmosferický horor (nebránil bych se ani označení nadpřirozený slasher, i když si zde neužijete takové té klasické hry vraha s obětí), navíc jeden z mála seriózních, ve kterém hlavní hrdinka odhalí komplet prso:) Tony Todd s hákem na pahýlu je vážně stylový přízrak, posprejovaný černošský sídliště zase zajímavý prostředí. What's blood for, if not for shedding?(11.3.2009)