Candyman

Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

Bratyslavcan

To sa mi pááááčilo. Nesmierna nadnesenosť a elegancia, ktorú to nesie schovanú v príbehu v pozadí i napriek ohavnostiam je super. Myšlienka skutočnej povery vytvorenej pre udržanie si povesti veľmi dobre spracovaná. Človeka to donúti aj zamyslieť sa. Hororovú atmosféru som si užil, a tá muzička... hneď si idem hľadať noty pre klavír. ()

baronGrga

Candyman mi před patnácti lety sedl jen napůl. Očaroval mě hudbou a sugestivností panelákového ghetta, rozjímavý zabiják v kožichu se mi ale tehdy vůbec nestrefil do vkusu, a tak se mi na dlouho tenhle film zafixoval jako nadprůměrně působivý, béčkový horor s bizarně pojatým záporákem. Naštěstí se mi kvůli novému Candymanovi zachtělo připomenout si originál a tentokrát to bylo ono. Dokonalá hudba i atmosféra zůstaly. A nejspíš díky tomu, že se na Candymana podruhé nedívám jako na slasherový horor, ale na thriller říznutý dramatem o sociálních nerovnostech (napasovaných tak nenásilně, že mi napoprvé unikly), dokážu i naprosto nerušivě přijmout mystického kožešinového strašáka, jehož podmanivý hlas a přemítání o bytí a nebytí závislém na víře v něj nakonec uhranuly spolu s Helen i mě. ()