Candyman

Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

Duke90

Candymana jsem naposledy viděl před mnoha lety a moc jsem si z něj už nepamatoval. S nově příchozím pokračováním padlo rozhodnutí film znovu pořádně oprášit a stálo to za to. Z devadesátých let bych jej označil za možná nejatmosferičtější snímek, který stále spadá do subžánru "slasher". Napínavých scén je tu hafo, i když některé vycházejí z klasických hororových neduhů, kdy se daná osoba prostě musí nutně podívat na místo, kam by nikdo normálně smýšlející nevkročil jinak než z donucení. Později se k tomu přidá všudypřítomná bezmoc a panika hlavní hrdinky, která dolehla i na mě. I přes menší tušení závěr stále příjemně překvapil a temně uzavřel vlastně velice smutný příběh. ()

JUWA

70 % hodnotenie Candymana je pre mňa záhadou.Film bez scenára či napätia si nezaslúži kultový status.Treba však pochváliť mimoriadne charizmatického sympaťáka v hlavnej úlohe Tonyho Todda,ktorému úloha sluší takmer tak dobre ako v Skale.Veľa užívateľov spomína skvelú hudbu.Dobrá hudba je trochu viac ako desaťsekundový motív opakujúci sa bez prestávky dobrých dvadsať minút.Atmosféra výborná,ale neutiahne celý film. ()

Forsetino

Candyman je legendou. A to nejen ve filmu zobrazené městské periferii, ale i na reálném filmovém poli. Kdo by neznal scénu před zrcadlem... Prvních 40 minut mě zklamalo poměrně málo akce a hluché pasáže. Avšak poslední půlhodinka to vyšvihla neuvěřitelně nahoru! Až mýticky působící závěr mě nadchnul, stejně jako po celou dobu vynikající hudební dokreslení. Závěrečné piano, odevzdání háku na poslední cestu a povzdech manžela před zrcadlem, to prostě nemělo chybu! Sice trochu slabší 4 hvězdy, ale za ten závěr skutečně zasloužené! ()

MaxForValue

Candyman mohol byť kultom, len keby nebol tak prvoplánový. Candyman mohol byť nezabudnuteľný, zrovnateľný s filmom "Sedm", keby mal prekvapivejší záver, v ktorý som neustále dúfal a ktorý sa úplne ponúkal. Takto je to len tuctový horor ... ()

paphaja

Říkám fuj flekatým potvorám s žihadly a v podstatě i zrcadlům. Film patří mezi mé první viděné horory a zároveň byl taková malá osobní zkouška, zvládla jsem ho a to jsem byla malý frocík , i když nevím jestli nezhoršil ty fóbie...:D ()

Izi-Peťan

Kvalitní horor o hledání pravdy o mýtu zvaný Candyman. Originálně zpracované, napínavé a zajímavé. Snad z 90. let narazím na další úspěšné filmové horory. 85% ()

horor2

Normálně jsem se bál říct před zrcadlem Candyman :-) Dnes klasika. Tony Todd je boží! Virginia Madsen přesvědčivá. ()

mirkath1

Kravina, pořád jsem čekala, kdy teda začnou ty lekačky a vono nic, než jen tam, kde jsem je pochopitelně čekala. Konec přesně podle šablony. Tohle byl podle mně horror-/www.csfd.cz/film/146130-purpurovy-vrch ()

Blazkowicz

Hovadina na entou. Tohle má být horor? První půlhodinu se nic neděje, druhou půlhodinu je ta mařka furt sfetovaná a třetí půlhodinu pořád béká. Candyman stojí za hovno. Hororový záporák to je asi jak "poď na mě z boku". Vraždy taky nic, jen příšerná klavírní hudba a špinavé Chicago. 2-* ()

adamix

Candyman je malým hororovým zázrakom 90-tych rokov. Atmosférickým, brutalitou a psychickou agóniou obsiahlym dielom, s démonickou chorálnou hudbou a peknou hitchcockovskou postavou Helen. Okrem toho celá urban legenda ohľadom bájneho Candymana, pripomínajúceho takého sídliskového satana s hákom namiesto ruky je pôsobivá a film je skutočným čistokrvným hororom bez náznaku paródie, ktorou séria Nočná mora z Elm Street občas bola (stále mám však pre ňu slabosť). Výborné od začiatku až do konca, piatu hviezdu ešte zvážim. Za mňa 85%. ()

ric

Scénář a atmosféra fakt třída, ve své době omračující, dnes spíš rozpačité. Možná pro uzký okruh diváků. ()

HeyHou

Nevím, jestli by se mnou zamával ještě teď, nicméně v mých 12, kdy jsem to poprvé viděla, jsem se hodně dlouho vyhýbala zrcadlům.. ()

tremors

Výtečný dialogy, který nestrácely kvalitu skoro nikdy. Hlavní zaporák celkem sympaťák a hlavní hrdinka (pro dědu asi symbol krásy :D, pro mě dá se na ní koukat) taky sympatická. Herci hráli, tak jak měli a film byl napínavý od začátku dokonce. ()

honzic

Skvělá hudba a kamera, ale jinak děj už tak skvělý není a scénář, chvílemi je to nuda a člověk se až tak nebojí, zas tak hororové to není. Hodnocení: 65 % ()

Palisander

Klasika ako vyšitá... alebo skôr vyrytá hákom ;-). Schizofrenicko-paranoidná atmosféra bez zbytočných čačiek, kecov, blikajúcich svetielok, okultizmu a podobných barličiek. V jednoduchosti je sila. ()

moviefan4

Po dlhej dobe dobrý horor o mestskej legende. Barker je največší hororový znalec ktorý,si svojim dielom Hellraiser u mna urobil VEĽKÉ plus. Nebit neho a jeho poviedok nevznikol by tak genialny horor Candyman. Režiser tu prácu urobil dosť dobre. Už od začiatku sa vám film bude chceť navodiť tu pravú hororovú atmosféru. Všad tajomno a strach, neznáme a záhadné. Ked už nám film povie všetko o Candymanovi môže prisť na radu strach,krv,panika a v miestach aj stres. Film si u mna zaslúžil 5* lebo asi od Cannibal Holocaust som nevidel nič kvalitnejšie natočene ako toto. Mám ešte pred sebou druhý a tretý diel trilógie. Môžem s hrdosťou povedať že sa bojim toho aké budú dalšie dieli. ()

Víteček

Vůbec ne špatný film. Lepší než jsem čekal. Což bylo extrémní béčko. Jo jasně, není to nějaká vrcholná kinematografie, ale má to slušnou atmosféru a herci také nebyli k zahození, přestože se obsazení nemůže pyšnit žádným slavným jménem. Působí to celkem mysteriózně a měl jsem z toho rozhodně lepší pocit než z moderností, jako jsou oba díly V zajetí démonů. 70 %. ()

Nikolas__

Jeden z nejméně předvídatelných slasherů, jeden z nejzajímavějších slasherů, jeden z nejlepších slasher soundtracků. Každopádně první polovina je osciluje mezi 75% a 85%, ta druhá mezi 85% a 90% >>> Bohužel mi moc nesedl úplný závěr s pomstou na člověku, který si TOHLE rozhodně nezasloužil. ()