Candyman

Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

Torision

Má to spoustu věcí, za který si to body zaslouží. Třeba za celkem jednoduchou až táborákovou zápletku, dobrý ghetto prostředí, nepředvídatelnost. Na druhou stranu stranu se ten film i přesto, že není nijak dlouhý, poměrně vleče a hlavně NENÍ vůbec strašidelný, Virginia Madsen (jsem jedinej, komu připomíná Sharon Stone?) podle dobrá herečka není a ta místy až klášterní hudba mi tam taky nepasovala. ()

Korbitch

Dávat každý sračce 4 nebo 5 hvězd, jenom proto, že miluju horory? Tak to vážně není můj styl. A vy si vážně sáhněte do svědomí, jestli hodnotíte alespoň trochu objektivně. Neatmosférická chujovina, plná dlouhých, zbytečných záběrů do nikam, s příšernou hudbou a nulovou gradací děje, okořeněná neefekty a prakticky žádnou pořádnou killovačkou. Cukrář těžce zklamal a další dvě pokračování nechci v životě vidět. Candyman, Candyman, Candyman, Candyman, Nasrat! ()

GodComplex

V hodnoceni Candymana budu mozna trosku neobjektivni, ale ta oldskool atmosfera, predloha Clivea Barkera, choralni hudba P. Glasse, to proste dela divy. K tomu navic skvela Virginia Madsen a dokonale mrtvolny Tony Todd. Candyman je legenda a povest zijici v myslich tech, kteri v ni veri. Je to princip, ktery ma sve vyhody i nevyhody a se kterym se dokazu plne spojit. Jakozto buh jsem rovnez zavisly na vire svych vericich, s pribyvajici hodnotou viry a poctem vericich linearne roste ma moc, naopak jejich nedostatek me muze znicit. Candymanovi proto fandim a kazdy by si povinne po shlednuti tohoto horroroveho skvostu mel jako poctu stoupnout pred zrcadlo a rict 5x Candyman. "They will say that I have shed innocent blood. What's blood for, if not for shedding?". 8/10 ()

MikO_NR_1909

Candyman je istým prototypom režisérskej výstavby akejsi centrálnej mozgovej diagnózy rozvrátenej osobnosti, kde sú si všetci zainteresovaní vedomí toho, že je to béčko, ktoré sa dajú akurát tak takýmto nazeraním okrášliť. Ale nie vystavať na poli nápaditosti, pretože z času na čas to prosto škrípne a hlavne vo fázach, kedy som očakával dramatickejšie rozuzlenie racionálnejších vysvetlení a bohužiaľ prišlo na rad to povestné candymanovské prekliatie. Skrátka, byť si záber čo záber istý tvorbou atmosféry, operovať s hlbšou intuíciou a nesnažiť sa to robiť zbytočne „zaujímavo“, lebo ku koncu to už vo mne vyprchalo, čo dôsledok zanedbania. ()

PKD

Atmosférický náser dle předlohy kdysi autora hororů s jako vždy charismatickým Tony Toddem mj. Worfovým bratrem v STTNG v době, když ještě černouši nebyli násilně roubování do každé druhé krávoviny, hl. comicsovek) a tudíž nebyli tak okoukaní apod. V těsném závěsu to jistí okatá Virgina Madsenová aka Lynchova princezna Irulán či role v 1. God´s Army aka The Prophecy (+ její sralbotkový manžel, kterého hraje neúspěšný pěstoun Johna Connora a kterému se vždy hlasitě směji, jak ho tělesně fascinuje taková koza hubená, když má doma takovou babu) kterou osobně považuji za jednu z dosti podceňovaných hereček a další dobře vybraní herci/herečky. No a takových 50% filmu (co si budeme nalhávati) tvoří supergeniální kopie Glassova nesmrtelného ost Kooyanisquatsi. Sám autor prý nemá tento film a svou hudbu zde rád. No, je to podivín. Všechny palce nahoru za závěrečnou pointu, která to zvedá o dalších 100% a na kterou se mělo přímo navázati, místo té sice ještě dobré, ale už ne tak dobré jako tento film, dvojky. Tož tak. A ne, nikdy jsem TO před zrcadlem nezkoušel. Mám z toho totiž respekt. ()

iolaos

no, k desivemu horroru hafo daleko... nechapu zamer implementovat roj vcel do vykresleni horrorove atmosfery...problem amerycke kycovite horrorove produkce let 90-00 ... po strance brutality slusne odvedena prace...preklenuti pritomnost / surrealita bez velkych logickych chyb...i toto je faktor pro prumerne hodnoceni.. 6/10 ()

blackrain

Už jste zkoušeli stát doma před zrcadlem a pětkrát vyslovit jméno Candymam? Tak si zapomatujte dobře mojí radu. Nikdy to nedělejte. Mohlo by se stát, že už se ráno neprobudíte. Přijde si pro vás muž s hákem a rojem včel. Jde z něho čistá hrůza, ale to je to nejmenší. O jeho minulosti se moc nedozvíme. Vlastně nám úplně postačí zmíňka o tom, že se k němu lidé nezachovali příliš slušně a on teď baží po krvavé pomstě. Ze začátku filmu vás může krapet omráčit nuda, ale nenechte se vyvézt z míry. Zbytek vám to bohatě vynahradí. ()

Desperado

Skvelý horor, vsádzajúci na originálnu atmosféru a na démonického Tonyho Todda, zúfalo zvedavej Virginie Madsen, mysticky temnej hudbe a vnímavej, detaily zobrazujúcej kamere. ()

stration

Mám rád Cliva Barkera a tato povídka se mi vždycky líbila. Filmové zpracování se mi líbilo. Temná atmosféra, vybydlené domy a včely... Dobrý. ()

AlistairMir

Tak všichni před zrcadlo a povinně opakovat po mně...Candyman Candyman Candyman Candyman Candy...aaa nebo radši ne náhoda je blbec nebo spíš v tomto případě dvoumetrovej černoch s hákem a to poslední co teď potřebuju je aby se mi zjevil za zadkem. Takže spolknu hrdinství a nechám to zkoušet někoho jiného...třeba Topolánka. Jinak tohleto dílo je už v dnešní době zcela zaslouženě kult pro hororové fandy a Toník pana Sladkého zahrál naprosto perfektně. Skvělé prostředí, úžasná hudba krásné mordy no a ten konec...co víc si přát? Navíc je zde krásně ukázáno že když jste ve škole až moc pilní tak na to dojedete takže panstvo flákejte to a nepište diplomky o mýtech pokud vás teda nerajcuje strkat hlavu do vosího hnízda. ()

vegetol.mp

Temný horor se skvělou atmosférou, skvělou hudbou a skvělým Tonny Toddem. Přestože v poslední třetině už snímek možná není tak působivý, je stále na vysoké úrovni. Todd hraje Candymana výborně a i Madsenová je ve své roli dobrá. Ano, postava Candymana vypadá jako pasák ze starých filmů o Shaftovi a je s ním i stejná sranda. A režisér Rose má vizuální talent k nezaplacení. ()

kajas

Upoutávku na tenhle horor jsem měla nahranou na videokazetě s nějakou animovanou pohádkou a vždycky mě solidně vystresovala. Film má slušnou atmosféru a odehrává se v zajímavém prostředí amerického "sídliště". Hlavní hrdinka mi nebyla svým jednáním příliš sympatická a vlastně jsem skoro fandila Candymanovi, ale lahůdkový konec mi zase trochu spravil chuť. Skoro 4*. ()

Eldrick

Velmi nedoceněný horor, který v žánru vyvražďovaček zaujme odlišným prostředím, překvapivě hodně dusnou atmosférou, hudbou a závěrečnou pointou. ()

dyfur

......kedysi v kine to bolo čosi...keď sa horory v ČSFR rozbiehali....pozerateľné,ale asi mám na horory už iné požiadavky,nie obživnutie nejakej zatuchnutej "legendy".... ()

BoredSeal

Dokonalá temná psychojízda. Atmosféra, strach, Clive Barker, perfektní herci, krásná Madsenová, naprosto luxusní soundtrack a perfektní prostředí, kam režisér dějiště umístil, tísnivá brutalita plus sídliště v Americe... uau. Tohle je příklad špičkového filmu, který přesahuje pro společnost tak "urážlivou" škatulku hororu. Určitě jeden z mých Top 10 hororů. ()

easaque

docela zajímavý horor a určitě zajímavý příběh, ale zpracování bylo tradiční béčkový, což moc nepřidávalo na důvěryhodnosti a autenticitě. Námět se mi líbil a doufal jsem, že si udrží slušnou úroveň až do konce, ale bohužel to nevyšlo a konec stáhnul moje hodnocení na 2* - škoda. A nakonec bych ještě vyzdvihnul hudební stránku. Příznivci klasických hororů by si ho užít mohli víc než já. ()

balba

Úspěšná adaptace povídky slavného hororového spisovatele Cliva Barkera.Hlavně nekoukejte do zrcadla , vy víte proč!!!!!!!! ()