poster

Den zamilovaných bláznů

 • USA

  The April Fools

 • Austrálie

  The April Fools

 • Velká Británie

  The April Fools

Komedie / Romantický

USA, 1969, 95 min

 • hous.enka
  ***

  Díky bohu, že čt2 vysílá některé filmy v nočních reprízách, protože dokoukat tohle na jeden zátah bylo poněkud... řekněme svízelné. Problém tohohle filmu je, že se v něm vlastně nic moc neděje: jde o lehkou konverzační komedii s romantickým nádechem (Catherine a Jack kdo by to byl řek). Nebýt toho hvězdného obsazení, nenabízel by film Den zamilovaných bláznů nic nového. Jenže na Catherine Deneuve a Jacku Lemmonovi celý film stojí, a proto se nebojím dát hezké tři hvězdičky, neb jejich výkony jsou přesvědčivé a bavili mě.(6.1.2014)

 • MickeyStuma
  ***

  Jack Lemmon opět předvedl svůj komediální um. Příběh je však tentokrát pojat poněkud umírněněji a daleko více vážněji. Přesto je znát klasická stopa realizace na svou dobu typických komedií, kde je dějství patřičně zamotané a mírně ztřeštěné. Mezilidské vztahy hlavně manželské a milenecké byli odjakživa vděčným tématem. Dokázalo se z toho vyždímat kdejaká etuda. Na dnešní dobu může připadat snímek nudnější, ale se silným příběhem.(23.7.2014)

 • Anderton
  **

  Túžba vymaniť sa z manželskej rutiny bez lásky je v tomto filme podmienená jednorozmernými figúrkami partnerov hlavných hrdinov. Nepravdepodobnosť takéhoto scenára majú zachrániť herci a čiastočne sa im to darí. Na druhú stranu je divné, že Lemmon a Deneuve sa tomu upísali a divák si povie, že ich spárovanie je jedinou príčinou vzniku filmu. Ale minimálne jeden fór potešil, ožratý právnik je pod vplyvom alkoholu totiž absolútne úprimný. Hovoriť ho nebudem, je jednym z mála dôvodov, prečo Deň nie je úplnou stratou času.(19.7.2014)

 • Vančura
  ***

  Nepříliš zdařilý film, který zaujme nanejvýš výkonem krásné Catherine Deneuve - ve scéně, kdy si u piana střihne v rodné řeči jakýsi francouzský popěvek, se srdéčko tetelí blahem. S - o 18 let starším - Jackem Lemmonem však tvoří bohužel dvojici více než nesourodou - on je nudný šedivák, který se krčí ve stínu dřívější slávy legendárních komedií BYT a NĚKDO TO RÁD HORKÉ, a jen těžko mu můžete věřit, že zrovna s ním by taková krasotinka všeho nechala a utekla od manžela. Vždyť se spolu ani nevyspí, celý jejich vztah je nesmírně povrchní a cudný, nic o sobě nevědí, a jejich touha všeho nechat a být aspoň jednou spontánní vyznívá spíš jako zoufalé gesto někoho, kdo si nechce přiznat, že už je na to vlastně tak trochu pozdě. Film mě bavil hlavně v první - řekněme romantické - části, kdy se hodně zaměřuje na vykreslení dobové atmosféry New Yorku na sklonku 60. let a sbližování ústřední dvojice postav. Ve chvíli, kdy končí jejich společná noc a děj se přehoupne více do komediální roviny, už má pozornost polevila a film mě tolik nebavil - nepřišel mi jednak vtipný, a jednak mi nakonec bylo jedno, jak to skončí, hlavně ať už to nějak skončí - jak smutné. Kdybych měl hodnotit jen první část, neměl bych problém jít na 4 hvězdy, druhá půle filmu ale bohužel můj dojem stáhla dolů, a tak jednu hvězdu strhávám. Za sebe nemám problém napsat, že APRIL FOOLS je čistě průměrný dobový film, který po těch letech snad už ani za vidění nestojí, škoda.(1.1.2014)

 • Ferguson
  ****

  Tento film není ani romantický, a už vůbec ne komedie. Píše se rok 69 a toto je příspěvek do revoltujících filmů. Cestu ke svobodě ale nemá na svědomí ani Absolvent, Půlnoční kovboj nebo borci na Harleyích, nýbrž usazený ženatý investiční bankéř ve středním věku a vdaná panička jeho šéfa. Snaha o nový život není ani romantická ani humorná, ale to o více uvěřitelná.(31.12.2013)