poster

Den zamilovaných bláznů

 • USA

  The April Fools

 • Austrálie

  The April Fools

 • Irsko

  The April Fools

 • Velká Británie

  The April Fools

Komedie / Romantický

USA, 1969, 95 min

 • Ferguson
  ****

  Tento film není ani romantický, a už vůbec ne komedie. Píše se rok 69 a toto je příspěvek do revoltujících filmů. Cestu ke svobodě ale nemá na svědomí ani Absolvent, Půlnoční kovboj nebo borci na Harleyích, nýbrž usazený ženatý investiční bankéř ve středním věku a vdaná panička jeho šéfa. Snaha o nový život není ani romantická ani humorná, ale to o více uvěřitelná.(31.12.2013)

 • bloom
  **

  Bohužel zklamání. Nabité obsazení bohužel nezachrání chatrný scénář plný nelogického chování postav a chudý na řízné dialogy, které od komedie s Jackem Lemmonem v hlavní roli čekáte. Lemmon je standardně dobrý v typické roli zakřiknutého manžela, Catherine Deneuve v roli jeho "múzy", kvůli které opouští rodinu, působí chvílemi poněkud prkenně a na jejím ostýchavém výkonu je znát, že si nebyla svou angličtinou jistá v kramflecích. Trapnou opileckou scénu Jacka Westona a Harveyho Kormana místo smíchu vaše ústa spíše prozívají. Hudba Marvina Hamlische a Burta Bacharacha výsledný dojem nezachrání. 30%(30.6.2013)

 • hous.enka
  ***

  Díky bohu, že čt2 vysílá některé filmy v nočních reprízách, protože dokoukat tohle na jeden zátah bylo poněkud... řekněme svízelné. Problém tohohle filmu je, že se v něm vlastně nic moc neděje: jde o lehkou konverzační komedii s romantickým nádechem (Catherine a Jack kdo by to byl řek). Nebýt toho hvězdného obsazení, nenabízel by film Den zamilovaných bláznů nic nového. Jenže na Catherine Deneuve a Jacku Lemmonovi celý film stojí, a proto se nebojím dát hezké tři hvězdičky, neb jejich výkony jsou přesvědčivé a bavili mě.(6.1.2014)

 • MickeyStuma
  ***

  Jack Lemmon opět předvedl svůj komediální um. Příběh je však tentokrát pojat poněkud umírněněji a daleko více vážněji. Přesto je znát klasická stopa realizace na svou dobu typických komedií, kde je dějství patřičně zamotané a mírně ztřeštěné. Mezilidské vztahy hlavně manželské a milenecké byli odjakživa vděčným tématem. Dokázalo se z toho vyždímat kdejaká etuda. Na dnešní dobu může připadat snímek nudnější, ale se silným příběhem.(23.7.2014)

 • Anderton
  **

  Túžba vymaniť sa z manželskej rutiny bez lásky je v tomto filme podmienená jednorozmernými figúrkami partnerov hlavných hrdinov. Nepravdepodobnosť takéhoto scenára majú zachrániť herci a čiastočne sa im to darí. Na druhú stranu je divné, že Lemmon a Deneuve sa tomu upísali a divák si povie, že ich spárovanie je jedinou príčinou vzniku filmu. Ale minimálne jeden fór potešil, ožratý právnik je pod vplyvom alkoholu totiž absolútne úprimný. Hovoriť ho nebudem, je jednym z mála dôvodov, prečo Deň nie je úplnou stratou času.(19.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace