Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Náruč toho pravého muže se už otevírá… Po velkém diváckém úspěchu filmu Lízin let do nebe, který vznikl podle dojímavého dívčího románku Růženy Utěšitelové "Líza Irovská", si obecenstvo spolu s majiteli kin vynutilo pokračování. Hrdinka příběhu, osiřelá dívka s pěveckým nadáním, získala stipendium od zámožné pražské rodiny a díky němu studuje v klášterním dívčím penzionátu. Tam si postupně získá srdce spolužaček, přísné učitelky a především mladého lékaře, do kterého se zamilovala. O své místo na slunci však bude muset patřičně bojovat… (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tato jednoduchá prostinká romance z dob dávno minulých má svou vlídnou atmosféru těchto starých zapomenutých časů. Mám tento příběh s dobrým koncem ráda, protože zde stejně jako v první části najdu své oblíbené herce a na svou dobu slušné herecké výkony. Možná by se místo Ladislava Boháče našel jiný, mým představám více odpovídající herec, ale to je jen muška. A ještě jedna zajímavost. Ve třetím díle knihy Růženy Utěšilové Lízin let do nebe, která byla předlohou filmu a byla vydaná v roce 1938 jsou už i fotografie z tohoto snímku, který byl dle zdejšího záhlaví natočen až o rok později. Pozoruhodné! ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Ani filmové pokračování populárního románu Růženy Utěšilové, které si diváci, v tomto případě především příslušnice něžného pokolení, doslova vyvzdorovali, nemá čím zklamat, částečně také proto, že míra žádaného (ne)vkusu byla již nastavena. Mít dnes tvůrcům za zlé jejich nevinné, nenáročné dílko nelze, navíc i tehdy byly natočeny mnohem horší filmy plné absolutního diletantství a neumětelství. Lízino štěstí se může opřít o kameramanské umění Jaroslava Tuzara, nákladné dekorace Štěpána Kopeckého, které zaujaly už dobovou kritiku (Kinorevue), i o vynikající herecké výkony ve vedlejších rolích – vedle sympatického Ladislava Boháče sluší se připomenout alespoň Antonii Nedošinskou a Theodora Pištěka, démonickou Hermínu Vojtovou, Majvu Červenou jako temperamentní velitelku rozpustilého dívčího kolektivu a Natašu Gollovou v rouše klášterním. K úplnému zatracení má tenhle slaďounký film přece jen daleko. ()

Reklama

Véronique 

všechny recenze uživatele

Ano, film je naivní, ale tak krásně naivní, že člověk neodolá... Moc se mi na něm líbí ta jednoduchost a čistota charakterů. I prostředí příběhu, totiž klášter s chovankami, je v éře prvorepublikového filmu spíše vzácností. A Zdeňka Sulanová s Ladislavem Boháčem si zde znovu střihli milenecký pár a nutno říci, že jim to opět slušelo. Některé fáze/dialogy mohou z dnešního pohledu působit naivně, nepředstavitelně, tehdy to však bylo normální. A pro mě osobně mají tyto "přehmaty" opravdu kouzlo... ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Jak je na tomto příkladu vidět, i ve třicátých letech se občas zapracovalo na filmovém pokračování snímku mající u diváků obrovský ohlas. Příběh tímto pokračuje vyprávěním o dívce hledající své místo v životě, tentokrát v klášterním penzionátu ve kterém se vlivem svého přátelského charakteru a rozvahou nemá problém prosadit. Stejně jako předchozí snímek má i tento svá specifika nejen dané svou dobou. Popularitu má spíše u divaček a není divu. Daný charakter a úsměvnost osloví pouze je. Snímek je tedy stejně jako předchozí veselý, romantický a svým nadhledem příznačný i na dnešní dobu. Česká filmová klasika mající u diváků své dané místo hlavně působí jako lákadlo na literární předlohu, které je po dějové stránce přeci jen o něco obstojnější. ()

IvonaK 

všechny recenze uživatele

V žádném případě bych se na tento film nedívala. Já jen chtěla vidět půvab děstského vzhledu Josefa Kemra a výsledek? Byl tam opravdu maličko a proto pak nastala dlouhá porce sladké a předvídatelné nudy. Jinak nevím jestli Zdenka Sulanová uměla zpívat.. Každopádně pro moji mamku ten zpěv byl utrpením. Jinak Sulanová byla sice hezké děvče, ale nemohla ve svém vzhledu konkurovat Blaženě Slavíčkové, Zorce Janů nebo Karle Oličové. Proto opravdu nebyl důvod aby se celý film točil jenom kolem ní. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama