Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

Raziel_cz

Film, ve kterém Chris Hemsworth zabije chlapa jiným chlapem. Hodina a tři čtvrtě prakticky nonstop drsné, brutální akce v přelidněných ulicích exotické Dháky. Scenáristicky je to sice celkem předvídatelný standard, který nevyrukuje s ničím novým, ale filmařina je na úrovni Černého jestřábu a akční scény na úrovni Johna Wicka nebo Atomic Blonde – skvělé choreografie, spousta one-take pasáží, každou ráno skoro cítíte, mwah! Kaskadéři přebírající režisérské otěže ftw. Takhle měl vypadat poslední Rambo. ()

anatheman

Za mě jinak průměrný a nikterak záživný film, který však obsahuje velice dobře natočené akční scény a využívá sekvence s iluzí nepřerušovaného záběru. Tomu pochopitelně napomáhá umná kamera. A Hemsworth je v pohodě. Zkrátka tři hvězdy a bye bye. ()

zelda82

Ctyri s odrenyma usima. Akce je skvele natocena, intenzivni a adrenalinova, ale ta omacka kolem je tisickrat videne klise. A ten uplne posledni zaber mozna chtene mnohoznacny, ale zaroven nechtene ponekud k smichu. ()

Lyžař

Super styl natoceni. I kdyz je to cely vlastne blbost, tak styl kamery a rezie me bavi. Postavy jsou vymysleny taky fajn a zahrany...no nadhera. Konec je takovej sladkokyselej jak lak do okurek. Ale at si ho kazdej prebere jak chce. Za me jednoznacne plnej pocet hvezd a rad se na film kouknu znova.. ()

Hapretor

Chris Hemsworth je u mě prostě špatný herec ... ale taková role, jako tady, mu sedí velmi pěkně ... žádnej hereckej výkon, jen pár šklebů, pár hlášek v pravý čas (jak zfackoval ty fakany, velmi úsměvné) ... žádný složitý děj, jen tupá akce a na vypnutí mozku ok ... hlavně mu nedávejte drama, romantický, horor, ... žádný jiný žánr - tam je prostě nemožný ... ()

mala_kea

Parádní akčňák z netradičního prostředí, s jednoduchou zápletkou a vymazlenýma akčníma scénama. Thorovi role sedne parádně, vojenského drsňáka mu věříte a tu fyzičku tu může prodat. Akce je drsná, nekompromisní a spolu s kamerou dost kreativní. Fyzikálnost funguje skvěle. A když jsem slintal u Johna Wicka, musím zaručeně slintat taky. Díky za další nekompromisní mlátičku/střílečku. ()

sadlokan

Nesmyslný tahání chlapečka počítadlovou střílečkou kterou nemůžeš ovlivnit.Humor-0,Příběh-0,Akce-100000.Skvělé.Vlastně humor tam je.Stoletý generál Mahátma Laudon pálící z ostřelovačky na pět kilometrů rovnou mezi světla. ()

aslavey

Na mě to Zafungovalo. Prvpolanovej akční výplach, ale no a co? Příběh nehledat, motivace tam trochu je, akční scény na jedničku. Já se bavil. A od toho to je ne? Srat na hloubku. A ta zpověďní scena na mě zapůsobila. Asi fotrovská deformace. Btw.. Honička "na jeden záběr", tak ta neměla chyb. ()

helloween93

Prvotřídní akční podívaná produkovaná bratry Russoovy, která si v covidové době urvala svoje místo mezi největšími hollywoodskými hity. Takhle surově a intenzivně natočenou akci jsem neviděl od dob Lone Survivora a Wicka 1-3. Hemsworth akci zvládá špičkově, příběh baví a akce je nápaditá, klučina byl docela sympaťák a Golshifteh Farahani je cute. Režisér Sam Hargrave se docela ukázal. 4* ()

hazaba

Od začátku do konce je to krvavá jízda, kdy Chris Hemsworth s lehkostí zabíjí kohokoliv, až nakonec sám podlehne. A to je snad sympatické, že není úplný happy end. Ale jinak to je lehce zapomenutelný film. ()

Hpatrik

Extraction boduje nabušenými dynamickými akčními scénami, zručně natočenými handheldovou kamerou, na druhou stranu ale dojíždí na nefunkční vztah mezi hlavním hrdinou a uneseným klukem, na který tvůrci vsadili všechno. Nejvíce patrné je to ve finální scéně na mostě, kde tvůrci tlačí na emoce tolik, až je to absurdní a trapné. Toho konce je škoda, ale za vidění to rozhodně stojí už jenom kvůli těm šťavnatým akčním scénám. ()

Ivo

Sladce projímavá kompjútrová střílečka (Honza Vik a Iko Auvajs z dálky pochvalně kynou) kdy kvůli objednanému vyproštění mafiánského školáčka je rutinně odkulkováno, odkopáno a reinkarnováno minimálně 10 000 zlých animovaných domorodých postaviček, tvořících však v součtu pouze tak 0,0000001% obyvatel idylické Bangladéše. Z toho 9900 samotným neohroženým drsným hrdinou s nepřebernou dávkou střeliva a širokým repertoárem neomylných útočně fatálních chvatů a současně i světovým rekordmanem ve skocích do vody z vysokých útesů a následné poklidné meditaci vsedě na mořském dně (s virtuálními závažími). Hlavní konzoloví stříleči jsou tu opět obdařeni zázračně expresními regeneračními schopnostmi (kdy zlomené ruce, průstřely, kompletní okopání i pády ze 3.patra se beze stopy léčí max. do 30 minut). Jako bonus se o přestávkách mezi jednotlivými třetinami zápasu můžeme zaposlouchat do tisíckrát omletých močopudných akordů sférického piána a s tlukoucím srdcem sledovat zrod dojemně hlubokých mezilidských vztahů, kdy peníze přestávají být podstatné. To vše ďábelsky a zcela věrohodně řídí vychrtlý Pablo Es-Choudhuri se svým nadějným žákem se zmenšujícím se počtem prstů a proradným generálem schopným vyhlásit nouzový stav v celé Bangladéši rychleji než duo Bureš-Svetráček. Na závěr pak nastává tradiční slavnostní odchod z kolosea, kdy z fosforeskující nebeské dálky se již zářivě usmívá ztracený blonďatý synek ze Strážné Věže (po manželce prý ještě pátrají)... Chyběl už jen závěrečný hromadný tanec všech zúčastněných (včetně lokálních prodavačů banánů a řidičů rikší) a bylo by to dokonalé... no pěkné... To se v roce 2020 fakt nezmůžou na něco aspoň o chloupek sofistikovanějšího než na tohle tisíckrát profláklé a jednorozměrné "akční" déčko ? To ještě zlaté Kokotmando .... ()

Cinematrix

Slušná práce na to, že šlo jen o produkci od společnosti Netflix. Podobnej téměř filmovej kousek bych čekal spíš od HBO, ale je dobře, že tyto streamovací společnosti mají mezi sebou vzájemnou konkurenci; alespoň neusnou na hrách o trůny. Chris Hemsworth to solidně drtil, akce bylo dostatek, jen mi tam nesedla kamera, kterou tady všichni chválej. Podle mě byla nepřehledná, chyběla tomu statika, byla se zbytečnejma žlutejma filtrama, asi pro zvýšení pocitu autentičnosti, ale i tak se to dalo. Mělo to i dojemnější pasáže k zamyšlení, či lépe pasáže, na který u akčního filmu sere pes, ale díky nim se to líbilo i mojí partnerce. Co se týče konce, byl přesně takovej, jak to začalo v úvodní scéně a nechápu, proč má scénárista na začátku potřebu vyzradit to, jak to skončí. Mně osobně to ve filmu vadí, protože jsem ochuzen o moment překvapení. Tady jsem byl maximálně překvapen, že jsem překvapen nebyl a koncem by byl zaskočen jen divák debil. Škoda, potenciál to mělo i na 5 hvězd. ()

Waldir

Skvelý akčný film, ktorý sa kvalitatívne hrdo môže postaviť vedľa Johna Wicka či ázijský Raid. Avšak zhruba v polovici tvorcom dôjdu nápady a celé to začne tak trochu stagnovať a točiť sa na jednom mieste. Napriek tomu je to nadštandartne zvládnuta žánrova jednorázovka, do ktorej sa krvácajúci “Thor” perfektne hodí, ktorá dokazuje, že rýdzi akčný žáner má toho pre divákov stále, ešte veľa čo ponúknuť. ()

bararich8

Inspirace Wickem se v jistých momentech nedá zapřít a ač to v akci postrádá jistou eleganci, v emočních scénách to ne vždy funguje a digitální efekty jsou tam dost často vidět, tak ty 2 hoďky vcelku příjemně utekly a akce bylo opravdu hodně a i díky netradičním lokacím a slušné choreografii bylo na co koukat. Akční jednohubka, která vás určitě probudí, čisté 4* ()

JBMAVERICK

Nesrovnával bych to s Johnem Wickem, ani s Punisherem. Každopádně bojová “choreografie” je dechberoucí a já si to neskutečně užívam. Bohužel je to ale jediný, co si z filmu pamatuju. Jooo a ta “wow super neuvěřitelná akční scéna uprostřed filmu” noo hezký to je, ale že bych to musel vidět dvakrát... ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

18.06.2023

V pátek 16. června si na Netflixu odbylo premiéru dlouho očekávané pokračování akčního snímku Vyproštění z roku 2020 v režii zkušeného kaskadéra a akčního koordinátora Sama Hargrava. První film se na… (více)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

28.09.2021

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024

11.09.2021

A je to oficiální. Furiosa, prequel Šíleného Maxe z roku 2015, dorazí místo roku 2023 až v roce 2024. Austrálie si totiž v těchto dnech prochází něčím, čemu se kupodivu jako jedna z mála zemí na… (více)