Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

Dm1tr1j

Mohlo to byť lepšie. Muž v ohni je toho jasným dôkazom. Tam kde danzel plánoval a ukazoval ako dokáže cit meniť ľudí (tak že ich dovedie k vytúženej smrti rýchlejšie ako alkohol, ktorý by piť neprestali keby nešli na tú misiu..no nič) tak tu chris len tak pobehoval s automatickou puškou a podivuhodne veľa nábojmi. Ako náhle na mňa dieťa strieľa, už to nie je dieťa a teda musí zomrieť, to v tomto filme pokazili asi najviac. Veľa profíkov umrelo ako keby nikdy boj nevideli ale dvaja radoví vojaci sa držali donekonečna. Nuž o tímovej akcii by sa mali toho ešte veľa učiť. Taktiež celý plot je nedorobený, syna zachránili do jeho obývačky vrtuľníkom, aj tak zostal tam kde ho chceli predať, konkurenciu jeho otec nedokázal zabiť ale samostatná útočná jednotka v šatách áno. Pre zlé ukončenie podanie príbehu len 2*. Ďakujem za pozornosť. ()

Kingjiri

Je mi jasný, že v dnešní době zavřenejch kin vezme člověk zavděk každym obstojnym bijákem, ale upřímně nechápu, z čeho jsou všichni v tomhle případě vyndaný. Jo, akce je fajnově nakroucená, ale v těch dvou hodinách stopáže jí fakt moc neni a prostřední nepříliš akční část je dost uloudaná a příběh byl i na poměry žánru zoufale neoriginální. Do stylovýho akčního béčka taky chyběl pořádnej záporák nebo cool hlášky. Prostě tý zábavy bylo mnohem míň než jsem dle nadšenejch recenzí čekal, tři silnější hvězdy. ()

AloeB

Slušná vojna. Krvavější je už snad jen novinařina na Slovensku. Na rozdíl od ostatních bych vyloženě neříkal, že je to něco hloupého a že scénář je slabý. Tedy, uvedeno na pravou míru, on slabý je, ale to z něj nedělá hloupý film. Hloupý by byl, kdyby Chris v průběhu akčních rvaček citoval Dostojevskeho ve snaze zavděčit se vzdělanějšímu publiku. Takto jen splňuje parametry svého žánru. A navíc naprosto dokonale. U špatně natočené akčňárny bych usínal, nebo z principu kritizoval každé hrdinovo uprdnutí, ovšem u akčňárny natočené takovým brilantním způsobem co se vizuálu týče, na nic nenaříkám a jen si užívám obraz. Je to jako obdivovat opravdu skvostně namalovaný kýč. Jen tedy škoda, že jde o kýč s občasnými kapkami inkoustu na plátně. Kromě té spousty klišé, které ovšem od kýče očekávám, jsem opravdu nepotřeboval sledovat dojemné rozhovory indického chlapečka s Chrisem o rodině., protože zde jde skutečně jen o to, aby se zavděčili těm fanouškům akce, kteří svůj oblíbený žánr omlouvají tím, že i ten může vyprávět hluboké příběhy. Řekněme si na rovinu, není tomu tak a film pak klidně mohl být o něco kratší, třebaže současná móda rychlého tempa se zde nezapře a to je dobře. Člověk tunu dobře natočené akce snese, ale přidat kilogram navíc, hned by se to vše zhroutilo. ()

caramell

Po vizuální stránce v podstatě dokonalý film. Nádherné záběry, perfektní výprava, úžasně přehledná, dynamická a syrová akce = všechny podmínky dobrého akčního filmu splněny. ()

DWR

Napínavý akční thriller při kterém se filmaři vyřádili. Je patrné, že režisér býval kaskadér, je tam spoustu zajímavých „kousků“, kamera perfektní (obzvlášť ta scéna na jeden zátah!), myslím že snímek je hodný roku 2020. V hlavní roli Chris Hemsworth, kde mu role bezesporu sedla. Trochu koncepčně jako John Wick, ale proč ne! body navíc vzhledem k tomu, že hlavní postava zemře. ()

DAPDO

To bylo jak na střelecké soutěži. Něco takovýho jsem viděl snad jenom v Johnu Wickovi. Tuny vystřílený munice, granáty, navrch honička v autě po Indii, všechno natočený působivě a hlavně uvěřitelně. Kaňka jsou myšlenkový pochody hlavního hrdiny, kdy místo, aby si logicky zachránil prdel a vydělal, o což mu zprvopočátku šlo, tak riskuje kejhák kvůli synovi narkobarona, kterýho vůbec nezná. 70%. ()

Jakubik

Povedená Netflixovka. Když se nepindá což tu jednak nedává nějaký valný smysl tak to celkem pěkně odsýpá a je vidět, že Thor není je Thor, ale hodí se na podpobné badass týpky jako ulitej. Akce točená na jeden záběr, choreo a debilní příběh ale světe div se, ono to překvapivě dobře funguje a nenudí. Prý je dvojka na cestě. Těším se a ne, že ne… ()

maciii

Po technické stránce precizně natočené Vyproštění oproštěné od jakékoliv dějové originality, kde dynamická choreografie soubojů drtí prostinké dialogy a šikovná kamera vtáhne do děje lépe než dramatické osudy hlavních hrdinů. ()

dalziel

3 diely Johna Wicka a dva diely Equalizera a máme Extraction. Napočudovanie to na mňa funguje viac ako dobre.Akurát minulý mesiac som sfúkol počas korony Battlefield 3, takže zápletka filmu bola môjmu srdcu blízka. ()

cogi

3,8 hvězdy. Moc se mi líbila kamera a jemná "podcastová" hudba. Určitě tento typ akčního filmu bude udávat styl do budoucna ()

Dogfish

Je to skvělý film. Chris je skvělý zabiják a při likvidaci šmejdů mě připomínal Johna Wicka. Dal bych 5 *, ale ten Bollywood z toho filmu byl až moc cítit... ()

Torgal

Vidno, že toto režíroval bývalý kaskadér. Príbeh je len nutné zlo medzi vybíjaním tuctov indiánov v príjemne nekompromisnom balení. Scenár je síce primitívny, to by mi však vôbec nevadilo keby fungovala gradácia napätia a akcie. Najvýraznejšia akčná scéna - pätnásť minútová naháňačka na “jeden” záber - ale príde už v prvej tretine a do konca ju nič neprekoná. Samotný záver potom vyložene stráca dych a očakávaná katarzia sa nedostaví. Hemsworth si ale toho drsného žoldáka dal s prehľadom a konečne si pripísal výrazný úspech aj mimo marveloviek, čo mu prajem. 7-/10 ()

tomik99

Čistý akčňák, který ukazuje, jak se mají točit takovéto filmy a hlavně akční scény. Pochválit lze především kameramana v první polovině filmu, protože honička v autě či střílení v obytných prostorech jsou vystřižené jako z těch nejlepších počítačových her. Krása koukat na záběry točené na jeden záběr téměř bez střihu. Příběh může být možná tuctový, ale o ten tu ani až tolik nejde, jde o provedení. A to je provedené na výbornou. Tvůrci využili skvělé exteriéry a skvěle zachytili indickou kulturu do puntíku. Je velice dobře, že se to netočilo někde v USA v čínské čtvrti, ale přímo na reálných místech, kde na nás dýchali místní obyvatelé, jejich hudba, jídlo a třeba i jejich kultura. Chris Hemsworth jako drsňák je výtečný, ale skvěle mu sekundují na první dobrou relativně neznámí herci. Od tohoto filmu jsem čekal dvouhodinovou akční zábavu a to jsem dostal. Ani bych se nedivil, kdyby Taylor byl druhý John Wick. Vždyť na to má a ty akční scény jsou sakra dobré. ()

Davidkkk

Nerad slýchávám, když je jakýkoliv film přirovnáván k Johnu Wickovi, ale tentokrát musím souhlasit, že Vyproštění je zmíněné trilogii vskutku podobné. Naštěstí to funguje a pokud vám nějakým způsobem dělá střelba do hlav příjemně, budete se rochňat blahem. Vyproštění není nikterak přelomovým akcňákem a zapamatovatelné bude snad jen díky jedné famózní přibližně patnáctiminutové akční scéně “jakoby“ točené na jeden záběr. Sekvence, o níž mluvím představuje absolutní vrchol filmu, což je na jednu stranu velmi neuspokojivé hlavně v případě, kdy jsem se dozvěděl, že před sebou mám dalších 80 minut. Pak už to jen v rámci možností funguje, jenže kvalitou to jde celkem strmě vstříc hlubinám a vůbec ničím to nepřekvapí. Scénář je samozřejmě naprosto plytký a vztahy mezi postavami skřípou. Hudební stránku bych spíše pochválil, přišla mi celkem intenzivní. Nečekaně mě překvapil Hemsworth v roli nájemného zabijáka, jenž se v mých očích konečně vymanil ze stínu vládce hromů. Jako akční zábava na jedno zkouknutí hodně v pohodě. ()

Razzor_82

Brutálně akční jízda do hnusné bangladéšské Dháky. Já se neskutečně bavil u telky s popcornem v ruce. Přes jednoduchý námět to má spád a akci ve které se nenudíte. Hemsworth podal výborný výkon a nic nepotěší víc jak likvidace indických zmetků! Na poměry Netflixu skvělá kamera a věrohodná výprava do indie. Tomuhle žoldákovy musíte prostě držet palce. Tyhle emocionální konce filmů hrozně žeru. 8/10 ()

JamesConnorG

65% Nebylo to špatný, ale v půlce filmu jsem se začal nudit. Herci a akce ujdou, příběh je předvídatelný a moc mě nebavil. Bohužel film nenadchnul. ()

phoenixer

Nocni jednohubka, ale stacilo to jednou. Diky. Sice maji zasobniky omezenej pocet naboju, presto pocet zasobniku je neomezen. Tyler tam vystrili a uboda vic lidi nez ma prumerna moravska vesnice obyvatel. A ten konec, to je moznost k pokracovani? Nejsem sice doktor, ale tohle uz by bylo prilis. ()

aR3Zz

Thor v normálním světě. Neuměl jsem se od marvelácké postavy prostě dostatečně oprostit a to mi kazilo požitek. Vnitřní motivy hlavního hrdiny byly také pochybné a těžko uvěřitelné. Stejně tak sebeobětování poskoka zavřeného bosse. Dále se mi zdály některé akční scény (a speciálně honičky v autech) celkem nepřehledné. Ale abych jen nekritizoval. Celkově film není špatný, některé přestřelky povedené, hlavní hrdina nekompromisní, scénář ucházející (byť některé odbočky jsou zbytečné a některé zvraty dost kruté pro vedlejší postavy, a některé vedlejší postavy nedokreslené a tedy z mé strany nepochopené) a celkově bych jej asi doporučil dále. 60% ()

Urukhaj98

Military kombinace Johna Wicka a Raidu. Příběh je prostinký a přímočarý, díky čemuž zbývá dost prostoru na absolutně kulervoucí akci, ze které si musí každý fanda akčního žánru orgasmicky stříkat do gatí. Kam se hrabe Thor. Tohle je Hemsworthova životní role. 8/10 ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

18.06.2023

V pátek 16. června si na Netflixu odbylo premiéru dlouho očekávané pokračování akčního snímku Vyproštění z roku 2020 v režii zkušeného kaskadéra a akčního koordinátora Sama Hargrava. První film se na… (více)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

28.09.2021

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024

11.09.2021

A je to oficiální. Furiosa, prequel Šíleného Maxe z roku 2015, dorazí místo roku 2023 až v roce 2024. Austrálie si totiž v těchto dnech prochází něčím, čemu se kupodivu jako jedna z mála zemí na… (více)