Epizody(8)

DeDanu

Životopisný? Spíše romantický s životopisnými prvky. Něco vynecháno, něco přidáno, aby se na to dalo koukat a vyhovovalo to současným " novým myšlenkovým proudům". I přesto:-) to není špatné. Pan Turner si postavu rozervaného umělce evidentně užil. ()

fabecc1222

Řekl bych, že podobně jako většina užiatelů, tak znám Leonarda hlavně z dob školy povinné, plus nějaké to základní wiki info... Proto jsem tak nějak očekával, že okolo těchto věcí se bude točit i seriál, a pokusí se představit průřez jeho životem a tvorbou. Houbeles... Seriálový Leonardo je klasickou dobovou romantikou, obohacenou o to, že hlavní postavou je jedna z nejvýznamnějších postav umělecké historie. Je škoda, že mnohem víc prostoru nedostanou Leonardovi návrhy vynálezů, která o mnoho století později spatřili světlo světla v upravené podobě, potažmo ovlivnovali umělecké tvůrce po spoustu dalších generací. Turner je herecky jak je u něj zvykem na vysoké úrovni, bohužel dostává do páru o dost horší Mattildu de Angelis. ()

ER

Na seriálu jsou vidět větší peníze, forma a herci tomu odpovídají. Jen děj je roztěkaný, chování postav včetně dialogů spíše současné, všichni jsou vymydlení, jak po každodenní koupeli. Nicméně je zajímavé sledovat, jak si tvůrci seriálu poradili s tak slavnou osobnosti. ()

zodiak217

Prvý a zásadný šok. Oni urobili z Leonarda dá Vinci homosexuála? To ma vrcholne poburilo a znechutilo. To už fakt v dnešnej dobe nevedia, čo by robili s tými seriálmi aby sa zapáčili a zviditeľnili. Za to veľké mínus. Dejovo veľmi statický seriál, ktorý sa točil stále a dookola okolo toho istého namiesto aby mapoval Leonardov život a genialitu, zameral sa na jeho vzťah ku Kataríne de Cremona a Leonardovom obvinení z jej vraždy. Takže dojem bol taky, že sa mi páčila prvá a posledná časť a zvyšok bol zbytočná vata, ktorá dosť nudila a dejovo to nijak nenadchlo. Malé plus za obsadenie hlavného hrdinu, ktorý Leonarda stvárnil naozaj dobre. ()

Weezy22

Každý, kto videl upútavku a vedel niečo o živote Da Vinciho, nemohol čakať presnosť a podrobne vykreslený dokument o Leonardovom živote. Teda s výnimkou scén s dychberúcimi detailmi Leonardových prínosov do svetu umenia. Aj napriek tomu sa tvorcom podarilo prísť s výbornou fikciou, ktorá vykreslila príbeh človeka, ktorého meno síce všetci dobre poznáme, ale nevieme kým vlastne bol a čo predstavoval pre svoju dobu. ()