Reklama

Reklama

Ragnarök – Konec světa

(seriál)
Trailer 1
Drama / Fantasy
Norsko / Dánsko, (2020–2021), 9 h 26 min (Minutáž: 40–55 min)

Hudba:

Halfdan E.

Hrají:

David Alexander Sjøholt, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas, Theresa Frostad Eggesbø, Emma Bones, Henriette Steenstrup (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

V jednom norském městě, které je ohroženo znečištěním a tajícími ledovci, se zdá, že přichází konec světa. Dávné zlo ale dokáže vyzvat na souboj jen legenda. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (62)

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Prvotnou motiváciou mrknúť sa aspoň na prvý diel Ragnarok bol " Magnus", ktorého som zahliadla v upútavke. Potom sa tam zjavila ešte aj "Sonja" a ten Evin fešák, ktorého meno si už nepamätám. Lenže okrem toho, že ma tieto známe tváre zo Skamu potešili, ono chytil ma aj ten príbeh. Ja rozhodne nemôžem povedať, žeby to bol premrhaný čas. Príbeh na spôsob Good Omens bol síce vážny a seversky málovravný a ponurí, ale tento štýl mám rada. No hej, záver mohol byť možno viac "epic". Tak ale je to Nórska produkcia nie americká a hlavne tak ako povedala teta v závere toto, bol len začiatok....len teda dúfam, že budú pokračovať, zostalo tam veľa nedopovedaného a nevyužitého. ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Síla, už od prvních sekund dokázal tenhle seriál získat mojí pozornost, aby tady byla už druhá série. Soundtrack výborný, Norské město pastva pro oči, herci dokonale vybraní, prostě hltal jsem pár dílů hned po sobě a chci další dávku. Nejde najít chybu, nic to musí člověk vidět. Každá síla nese břemeno a zlo ale taky výhody. Druhá série byla skvělá ale krátká tak doufám že další to vše vynahradi, i přesto jsem hodně spokojený s pokračováním příběhu. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Neskutočne krásna príroda - to je to prvé čo tu udrie do očí. A potom tá typická severská precíznosť v súvislosti s postupnou a v pomalom tempe gradujúcou dramatizáciou. Na druhú stranu ale nie všetky scénky bavili, bolo tu trocha vaty, ako aj jasné ovplyvnenie americkými teen filmami o záchrane všetkých a všetkého. Koniec mohol byť tiež trochu epickejší, nie taký banálny šuvix. Som ale zvedavý na druhú sériu. Zatiaľ slabší nadpriemer. 70/100 ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Jak to krásně začalo a probíhalo, tak to skončilo maximálně dementně a je fakt tristní, jak vyjebali s divákem. Kdyby David Alexander Sjøholt méně prostě jen stál a kurva čuměl, mohli se více věnovat příběhu a MOŽNÁ by se v závěru i něco stalo. Jako je to moc příjemné pojetí a původní znění je krásný, ale sakra, to neustálé zírání Davida mě k posrání iritovalo a absolutně nulový závěr vytočil. NIC ale opravdu NIC se nestalo a neuzavřelo. Snad bude druhá serie, kde bude méně zírání a více příběhu. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Budu trošku spoilerovat. Kdesi v Norsku leží městečko s příhodným názvem Edda, ke kterému se pomalu ale jistě plíží ekologická katastrofa. Za tu je zodpovědná rodinka Jotunů, toho času převlečená za místní továrníky, kteří tu páchají neplechu na přírodě i zdraví lidí. A postavit se jim může jedna jediná osoba, která ale nejdřív musí přijít na to, kým vlastně je. Zpočátku mě to bavilo. Potěšila řada jemných odkazů na severskou mytologii, povedl se casting a parádní bylo i prostředí prodchnuté nezaměnitelnou skandinávskou atmosférou. Jenže jakmile se začala výrazně prosazovat enviromentální linka, šlo mi to čím dál tím víc na nervy. Jasně, zelená agitka dneska frčí a Seveřané jsou na ní experti, ale štvalo mě, že ta mytologická zůstala zcela v pozadí. Sice se tu o ní hodně kecalo, ale to bylo tak všechno, takže i když všechny potvory z jiného světa měly nadpřirozené schopnosti, prakticky je vůbec nevyužívaly. Bylo to jakoby se Superman snažil nachytat generála Zoda při používání chemických zbraní, aby na něj mohl zavolat NYPD. K tomu všemu přibyla debilní romantická linka odkoukaná z Tvajlajtu, která seriál definitivně srazila na průměr. Vzdor tomu se ale na druhou řadu mrknu, protože věřím, že tady se tvůrci jen zastřelovali. A také kvůli těm dvěma zlejm blondýnám. 50% ()

Galerie (109)

Zajímavosti (5)

  • V epizodě Magne (David Stakston) přivolá mjolnir do ruky, ale podle mytologie k tomu potřebuje rukavici. Toto si tvůrci vypůjčili z Marvelu. (Nautilus06)
  • Město Edda, v němž se celý příběh odehrává, je fiktivní. Skutečné město, kde byly natáčeny exteriéry, je Odda nacházející se v Norsku mezi městy Bergen a Stavanger. (Van_Stajpen)

Reklama

Reklama