poster

Tenkrát v ráji

 • Slovensko

  Vtedy v raji

Drama / Válečný

Česko / Slovensko, 2016, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cheeter
  ****

  Takový "normální" příběh z protektorátu. Osudy jednotlivých lidí, jako příklady toho, co se dělo, jsou dobře vymyšleny. Navíc Hradílek, působí jako herec poměrně dost bezprostředně a přirozeně, na rozdíl od Vicy Kerekes, která má na dost zvláštní herecký styl, se kterým jsem se ještě pořádně nesrovnal. A jsem rád, že jsem po delší době viděl ve filmu i Pavla Rímského.(14.4.2017)

 • dopitak
  **

  Jakou roli měl ve štábu Lordan Zafranović? Byl to plnohodnotný návrat? Tenkrát v ráji je název naprosto se nehodí k tomu, co ve filmu uvidíte. Tady kulhá úplně všechno, nejenom Šmíd s Budařem. Portrét týpka, kterýmu se nechtělo makat, a tak dostal do šlamastyky všechny kolem sebe. Adept na filmové Maliny 2016 hned v několika kategoriích. Akční scény jsou strašně amatérské, záběry z drona se stále opakují a technicky film nijak neobohacují (když budu chtít vidět Český ráj nebo Adršpach, pustím si dokument). Už u Habermannova mlýna jsem měl problém se scénářem, tady se pod něj Urban už podepsal. Slabá motivace postav kontra přehnaná majora gestapa. Vica svoje půvaby neukáže, a za jedinou sexy scénu lze považovat Vávrovo loudění na skále. Zbytečné postavy Jürgen Heinrich a Simona Stašová (navíc je mezi nimi jen deset let, což se filmařům taky moc nepovedlo). Vávra má super vymakaný předloktí. Hudba příjemná, ale taková neoriginální.(29.4.2017)

 • hous.enka
  ***

  Skvělí herci, ale filmu chybí jednotná myšlenka a hlavně příběh. Film bez příběhu nefunguje. Ne, když se máte vžít do hlavního hrdiny a pochopit jeho chování. Je to ohromná škoda, protože Vavřinec Hradilek je jako herec přesvědčivý a pěkně se na něj kouká. Líbily se mi záběry na Český ráj, ale... ale vidět to znovu rozhodně nechci. Dodatek: koukám na trailer a fakt jo. Ve filmu chybí scény z vězení/Terezína. Přitom ty mohly být jedny z nejsilnějších, protože v traileru dochází ke konfrontaci Josky a Heinricha. V hodnocení osciluju mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Kvůli Hradilkovi a Vice dávám tři, protože za tu slátaninu sami nemohli.(10.5.2018)

 • fafejt001
  **

  ŠKODAAAA !!!! Mohl to být fakt dobrý film , dobré téma , těžká doba i zápletka . Ovšem nějak to odflááákli . Podivné střihy , nelogické návaznosti v ději , prostě špatný scénář . Ovšem Hradílek dobrýýý . To jo . Leč , to je fakticky málo . Kdyby to točili ,, amíci ,, byl by to trhááák .(19.4.2017)

 • anitae
  **

  Tak přesně takové filmy nemám ráda. Film volně plynul a žádná z postav mě nazaujala ať jsem se snažila sebevíc vžít do příběhu. Asi nejvíc mě štval horolezec Joska a jeho nepochopitelné útěky a návraty. Navíc blbý konce nesnáším, tady na tom nebyla ani špetka něčeho pozitivního. Dvě * za Budaře, tomu slizouni jdou moc dobře.(7.11.2018)

 • - Legendárního horolezce si zahrál dvojnásobný český olympionik, držitel stříbrné medaile z posledních her v Londýně v roce 2012 a mistr světa z roku 2013 - vodní slalomář Vavřinec Hradilek. (soperg)

 • - Film se natáčel také v Českém ráji, kde se měl příběh i odehrávat. K rozpoznání jsou lokality kolem hradu Valdštejn a v Hruboskalském skalním městě. (lenka.lemur)

 • - Vlasta Štáflová ve skutečnosti zahynula 14.2.1945 spolu se svým manželem při spojeneckém náletu na Prahu. (krubi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace