Tenkrát v ráji

Once Upon a Time in Paradise

Drama / Válečný

Česko / Slovensko, 2016, 99 min

• dopitak

Jakou roli měl ve štábu Lordan Zafranović? Byl to plnohodnotný návrat? Tenkrát v ráji je název naprosto se nehodí k tomu, co ve filmu uvidíte. Tady kulhá úplně všechno, nejenom Šmíd s Budařem. Portrét týpka, kterýmu se nechtělo makat, a tak dostal do šlamastyky všechny kolem sebe. Adept na filmové Maliny 2016 hned v několika kategoriích. Akční scény jsou strašně amatérské, záběry z drona se stále opakují a technicky film nijak neobohacují (když budu chtít vidět Český ráj nebo Adršpach, pustím si dokument). Už u Habermannova mlýna jsem měl problém se scénářem, tady se pod něj Urban už podepsal. Slabá motivace postav kontra přehnaná majora gestapa. Vica svoje půvaby neukáže, a za jedinou sexy scénu lze považovat Vávrovo loudění na skále. Zbytečné postavy Jürgen Heinrich a Simona Stašová (navíc je mezi nimi jen deset let, což se filmařům taky moc nepovedlo). Vávra má super vymakaný předloktí. Hudba příjemná, ale taková neoriginální.(29.4.2017)

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Vica Kerekes. Myslím si, že to rozhodně není taková hrůza na úrovni bezmála padesáti procent. Když k tomu ještě přičtu, že hlavní roli si střihl sportovec. Kolem sebe má krásnou Vicu a Jana Budaře v další odpudivé roli. Scénáristicky by se dalo leccos vylepšit, ale za mě slušný film.(6.8.2020)

Zajímavý námět, trošku horší scénář a jeho realizace. Neherec v hlavní roli může být lákadlem pro diváky, ale samotnému filmu neprospěl. Něteré scény na sebe logicky nenavazují, což zhoršuje orientaci. Joska se vždy někde objeví, ale proč tam je, co zamýšlí (například na nádraží při zatčení)? O některých postavách se jen mluví, přitom v ději mají důležité místo (strážník-udavač - je zabrán kamerou jen z dálky). Je zde příliš mnoho opakujících se záběrů přírody. Scéna přestřelky v lese je docela amatérsky natočená. Benevolence gestapáka je velmi nepravděpodobná. Jak dlouho se vlastně Joska skrýval? 2-3 roky? Nějak mi to nesedí na věk dcery.(3.1.2018)

• Knor

Strašně moc velká nuda. Ten příběh není špatnej, ale provedení je absolutně nezáživný. Příšerný herecký výkony a jediný na co se dá celou dobu koukat je Vica Kerekes. Film se snaží být hluboký a emotivní, ale nedaří se to, vůbec se to nepodařilo. Takže kromě hezký hudby a ještě hezčí Kerekes ... vůbec nic.(2.12.2016)

No hodně nevyvážený film. Sama zápletka o horolezci a hrdinech kolem něj není nijak zajímavá a možná v tom je kámen úrazu, neboť film nemůže čím překvapit a něčím strhnout. Už od začátku si člověk říká, proč zrovna tento příběh se tvůrci rozhodli natočit. Začátek je hodně vlažný, herci se snaží hrát, ale není co a děj se strašně táhne. Překvapivě v půlce film nabírá dobrý kurz, zápletka se vyvíjí směrem, který ždímá ze scénáře asi maximum a film zvedá z průměru a musím říci, že mě bavil. Asi se člověk musí pousmát nad tím, jak je shovívavým SS majorem Budař a jinými nesmysly, ale to čert vem. Bohužel příliš uspěchaný závěr, až přehnaný s telenovelickými prvky se hodně nepovedl. Poslední scéna s proslovem komisaře "Wolfa" (Wolfův revír) byl tak trapný, že jsem si ťukal na čelo......5/10(30.10.2016)

• - Vlasta Štáflová ve skutečnosti zahynula 14.2.1945 spolu se svým manželem při spojeneckém náletu na Prahu. (krubi)

• - Natáčelo se také ve východních Čechách v okolí Teplic nad Metují, v Adršpachu u jezírka, na cestě na Skály (Bischofstein) a na Liberecké radnici. Pár záběrů filmu vzniklo v Zubrnicích u Ústí nad Labem a v ústecké čtvrti Předlice. (rehami)

• - Legendárního horolezce si zahrál dvojnásobný český olympionik, držitel stříbrné medaile z posledních her v Londýně v roce 2012 a mistr světa z roku 2013 - vodní slalomář Vavřinec Hradilek. (soperg)