• F.W.Colqhoun

Zlatá slepice závistivě pošilhává po surreálných produktech z rodu Pane, vy jste vdova a úspěšně odkoukává základní strategii - pranýřování soudobých nešvarů v sureálné bizarní situaci. Ladislav Rychman ale není Václav Vorlíček a ani neměl k dispozici žádného Macourka neřkuli Brdečku - někoho, kdo by naládoval nonsensový námět tak kvalitním scénářem, aby učinil ze pitomosti premisy přednost. Celkem slušní představitelé Medvecká a Kanyza (který vtipně ve filmu peče s vekslákem Vítězslavem Jandákem) musí herecky táhnout banální až hloupé, nevypointované dialogy. Jisté momenty z filmu neuměle trčí, jakoby byly samoúčelně vloženy jen pro sympatickou bláznivost (kokrhající sousedka, zamilovaný zootechnik sotva ochlupeného Vaculíka). To málo ("Já sem kvůli vám zdrženlivej a vy mi poserete postel") jakoby bylo produktem spíš improvizace, než spisovatelské a režijní imaginace.(19.9.2015)

• pytlik...

Z filmu jsem viděl jen půlku, takže logicky dávám pouze poloviční hodnocení. Nejvíc mě mrzí, že nemůžu v komentáři prozradit konec celého příběhu, což jinak s oblibou dělávám, ale co se dá dělat no. Aspoň tedy pár poznámek, které spoiler dokonale nahrazují: a) jednalo se spíš o nudný dokument než o komedii b) chudák Taťjana, její přehnaný projev dokazoval, že si z ní režisér udělal legraci a namluvil jí, že hraje v antické tragedii c) jak nemám rád Vaculíka, tady mi ho bylo líto, s tou jeho rolí od první chvíle trapně zamilovaného mladíka by nic neudělali ani taková herecká esa jakými bezesporu byli Menšík, Sovák, nemluvě už vůbec o Ferenci Futuristovi d) nevím, proč lidi nadávají na socialismus, ok ok, v obchodech se sice nedal koupit toaletní papír a banány, ale zlaté vejce ano, a co je lepší, ha? e) nejlepší výkon samozřejmě podala ona slepice snášející zlatá vejce. Ještě že se toho nedožili magistr Kelly a Skota, z vědomí, že i obyčejný kur domácí má lepší výsledky než oni, by je okamžitě kleplo. Pořád mi vrtá hlavou, jak to ta slepice dělala? Musí v tom být nějaká magie, protože pravda, zlato se vyskytuje všude, ale pouze v minimálním množství, takže kdyby ho měla louhovat z potravy, trvalo by jí to určitě pár tisíc let. Taky by mě zajímalo, jestli by se dalo takové vejce jen tak rozklepnout o pánvičku, tenké zlato je spíš měkké, možná by se jen tak promáčklo. Každopádně by to stálo za pokus, tak mi prosím někdo jedno takové vejce pošlete, nebo radši pár tisíc, já to vyzkouším a pak dám z Baham vědět. f) jooo, tak tohle je ten film, který přinutil Colomba a Kojaka spojit síly a přestoupit na stranu zločinu, si společně objednali nájemnýho vraha, aby odpravil režiséra, scénáristu a Taťjanu. A já se jim nedivím, být srovnáván se Zemanem, ať už tím Medveděcká myslela kohokoli, by vytočilo i chladného Larryho, muže, u kterého se nervy za normálních okolností vůbec nevyskytují.(14.2.2015)

Tak mně nekompromisně sundala úvodní „píseň“. Ta byla teda - LOL. Snímeček pak pokračuje svěžím tempem, kupodivu se nesoudruhuje, Vaculík má řepu (jak mu to prošlo, to nevím, to přece smrdělo poklonkováním americkému imperialismu) a vůbec se to celé nese v takovém svěžím duchu. Necelých osmdesát minut příjemné zábavy. Doporučuji.(7.1.2016)

• blackrain

Jedna velká nuda. Herecké obsazení slibovalo mnohem víc. Není tu nic nad čím by se normální divák alespoň pousmál. Celý příběh by se dal klidně zkrátit tak na deset minut. Přitom nápad špatný nebyl. Akorát je to takové nedotažené, nemastné a neslané, celkově bez chuti. Nevychází mi z toho ani pořádná moralitka. Kdybych o tenhle film vůbec nezavadila, tak se taky prd stane.(14.2.2012)

Film, který byl asi natáčen, jako zábava pro letní kina, která se koncem 70. let 20. století, ale i v 80. letech téhož století hojně po celém ČSSR navštěvovala. Nápad to není špatný, tehdy se takové fantasy komedie točily dost často. Aktuálně k shlédnutí zde : https://www.youtube.com/watch?v=NwOXjGaAnGE(3.11.2017)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)