Pohádková bajka vypráví o kouzelné slepici, která snáší zlatá vejce. Když se podnikavý taxikář (samozřejmě chamtivý) dozví o takovém divu, okamžitě si uvědomí, že by snadno a bez námahy mohl zbohatnout kdyby takovou nosnici získal... Herecky bezbarvý film vznikl podle krátké povídky filmového kritika Jaroslava Bočka, avšak spokojil se s krotkou a nepříliš zábavnou satirou. (oficiální text distributora)

honajz

Mně tey nepřišlo, že by taxikář byl chamtivý, naopak byl těžce proti. Síše je to o jeho holce, která podlehne chamtivosti, a musí si uvědomit, že důležitější jsou jiné věci. Pokus natočit to rozverně ale selhává na Mládkovi, všech těch kokodák, a jedinou dobrou scénou je ta "jsem přepracovaný, ale vy asi taky, co?" ()

blackrain

Jedna velká nuda. Herecké obsazení slibovalo mnohem víc. Není tu nic nad čím by se normální divák alespoň pousmál. Celý příběh by se dal klidně zkrátit tak na deset minut. Přitom nápad špatný nebyl. Akorát je to takové nedotažené, nemastné a neslané, celkově bez chuti. Nevychází mi z toho ani pořádná moralitka. Kdybych o tenhle film vůbec nezavadila, tak se taky prd stane. ()

zette

Sice moc nechapu, ze si se scenarem tvurci vice nepohrali a jako nejvetsi problem hlavni dvojice bylo, kam s kohoutem a slepici (zvlast u prijmu, ktere z vajicek meli). Jinak jsem se ale celkem bavil, myslim, ze tam je dostatek vtipnych momentu, alespon na jedno podivani. Nejvice me ale do kolen dostala pisnicka na zacatku a v zaveru filmu, ta byla neskutecna:-). ()

argenson

"Já sem kvůli vám zdrženlivej a vy mi poserete postel." Jedna podařená hláška je na komedii trochu málo. Ale je to škoda, nápad není úplně špatnej, utopenej ovšem v šedivé realizaci s nudnými dialogy a zaštítěné socialistickou morálkou. Na můj vkus nadbytečně temperamentní Taťána Medvecká, kompenzovaná několika sympaticky přiblblými ksichty Jana Kanyzy. ()

• Chalupa se točila v Mokřanech č. 8 u Velkých Popovic. (frantabr)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)