Sice moc nechapu, ze si se scenarem tvurci vice nepohrali a jako nejvetsi problem hlavni dvojice bylo, kam s kohoutem a slepici (zvlast u prijmu, ktere z vajicek meli). Jinak jsem se ale celkem bavil, myslim, ze tam je dostatek vtipnych momentu, alespon na jedno podivani. Nejvice me ale do kolen dostala pisnicka na zacatku a v zaveru filmu, ta byla neskutecna:-).(20.12.2013)

• F.W.Colqhoun

Zlatá slepice závistivě pošilhává po surreálných produktech z rodu Pane, vy jste vdova a úspěšně odkoukává základní strategii - pranýřování soudobých nešvarů v sureálné bizarní situaci. Ladislav Rychman ale není Václav Vorlíček a ani neměl k dispozici žádného Macourka neřkuli Brdečku - někoho, kdo by naládoval nonsensový námět tak kvalitním scénářem, aby učinil ze pitomosti premisy přednost. Celkem slušní představitelé Medvecká a Kanyza (který vtipně ve filmu peče s vekslákem Vítězslavem Jandákem) musí herecky táhnout banální až hloupé, nevypointované dialogy. Jisté momenty z filmu neuměle trčí, jakoby byly samoúčelně vloženy jen pro sympatickou bláznivost (kokrhající sousedka, zamilovaný zootechnik sotva ochlupeného Vaculíka). To málo ("Já sem kvůli vám zdrženlivej a vy mi poserete postel") jakoby bylo produktem spíš improvizace, než spisovatelské a režijní imaginace.(19.9.2015)

Tak mně nekompromisně sundala úvodní „píseň“. Ta byla teda - LOL. Snímeček pak pokračuje svěžím tempem, kupodivu se nesoudruhuje, Vaculík má řepu (jak mu to prošlo, to nevím, to přece smrdělo poklonkováním americkému imperialismu) a vůbec se to celé nese v takovém svěžím duchu. Necelých osmdesát minut příjemné zábavy. Doporučuji.(7.1.2016)

• argenson

"Já sem kvůli vám zdrženlivej a vy mi poserete postel." Jedna podařená hláška je na komedii trochu málo. Ale je to škoda, nápad není úplně špatnej, utopenej ovšem v šedivé realizaci s nudnými dialogy a zaštítěné socialistickou morálkou. Na můj vkus nadbytečně temperamentní Taťána Medvecká, kompenzovaná několika sympaticky přiblblými ksichty Jana Kanyzy.(15.10.2011)

• Master19

Oficiální text distributora je opět mimo, protože ten hamoun je naopak taxikářova (Kanyza) snoubenka (Medvecká), která se neváhá uchýlit k několika podvodům, aby vysněnou nosnici získala. Stejně se jí to nepovede, nicméně ani poté co ji nakonec získá (v naprosto nepochopitelné scéně s uchem Vaculíkem), však nemá taxikář vyhráno, protože musí snášet (rozuměj strpět) a plnit plány vidinou snadných peněz poblouzněné přítelkyně. Herecky je to tedy vcelku barevné, k oběma hlavním protagonistům si divák snadno udělá vztah. Snad jen s konstatováním, že se jedná o satiru nepříliš zábavnou, lze souhlasit. První polovina je ještě docela snesitelná, ale nelogická druhá půlka, kdy dvojice živoří a žebrá o pomoc, ačkoliv má příjem patnáct stovek denně čistého, vůbec nedává smysl. Ovšem kritika oblouznění mamonem na úkor socialistické práce (- "ta slepice vydělá za den víc než ty za týden" - "ale já mám tu práci rád...") vystupuje do popředí a to je myslím ten hlavní důvod, že se tahle komedie vůbec nechytila. Každopádně (jak už vícekráte zmíněno) největší bizár je ta titulní píseň Ivana Mládka, to je něco naprosto neuvěřitelného.(26.6.2018)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)