Student newyorské univerzity Tom Levy, toužící jednou zvítězit v maratónském běhu, je najednou proti své vůli vtažen do nebezpečné hry, o níž na počátku vůbec nic netuší. Bývalý nacistický lékař a agent Christian Szell, ukrývající se v USA, jej totiž podezírá z toho, že odhalil jeho totožnost. A s pomocí mučení chce vyzvědět na Tomovi pravdu. Tak se z nich stávají nepřátelé na život a smrt… Dnes již legendární, na síle neztrácející mistrovský thriller s protiválečným a protirasistickým vyzněním natočil významný režisér John Schlesinger (Drahoušek, Daleko od hlučícího davu, Půlnoční kovboj, Den kobylek). Ve filmu herecky exceluje Dustin Hoffman (v úloze studenta Toma), jeho protihráčem je britský herec Laurence Olivier (v roli sadistického agenta Szella). (Česká televize)

pafka

D.Hoffman je ten, na kterem to cele stoji a ti ostatni jsou nejaci neuveritelni. Rekl bych, ze i cely scenar je dost pritazeny za vlasy a pak to nemuze byt nejak dobry, pak uz to jen tak neco nezachrani. ()

sorrow

Ničí mě v obdobných filmech scény, jak třeba Roy Scheider na hotelovém pokoji v Paříži zabije nějakého Číňana, pak si v klidu odjede do New Yorku a nikdo úmrtí Číňana neřeší, nikoho nezajímá, že ubytovaný host někam odjel a nechal v pokoji mrtvolu se zdemolovaným a zakrváceným zařízením, vše navíc viděli svědci, čili ani nemohu přistoupit na to, že by snad tajná americká služba jako všechno uklidila. Ani tak skvělý herec jako Dustin Hoffman zde není ve svých 39 letech jako student moc uvěřitelný. Vlastně jsem ani nepochopil jaký dávalo smysl, že D.H. zrovna trénuje na maratón a podle toho je určen i název celého filmu, když běh byl zde úplně podružný, snad až na výjimku v jedné pasáži filmu, když D.H. utíká před autem po zubařském zákroku. Příběh, kde prostý student, kterého vyleká i noční příchod bratra do jeho bytu, nemluvím vůbec o hysterickém záchvatu, když se k němu do koupelny dobývá Olivier a z tohoto strašpytla se ze dne na den stane nekompromisně rozhodný člověk, který z fleku zabíjí jednoho padoucha za druhým a vše se rozhodne řešit na vlastní pěst bez oznámení na policii, mně prostě přišel dost přitažený za vlasy a moc jsem mu nevěřil. A ano, je to bezpečné… ()

DonBraso

Čistě náhodou narazil v bedně na tento film a nemůžu litovat.Zpočátku jsem nechápal dvě dějové roviny Roy Scheidera a Dustina Hoffmana,ale pak se to vcelku zrychleně spojilo a pak už to konečně bylo konzistentní dílo.Hudba pěkná a jemná thrillerová nota byla dobrá.Ke konci už se bohužel nejednalo o žádné překvapení a dalo se to na to přijít,když scénář nastolil fakt,že jsou všichni jaksi na druhé straně barikády.Pravda je,že než o běhu si každý pamatuje zubní scénu.Ten menší hon na nacistu byl už trochu grotestní a nebýt zbytečně přepláceného začátku,který jeden vysvětlí vše za minutu,tak by to byl vynikající film,kdy Hoffman opět zazářil a od půlky filmu mu musel každý divák fandit.Opět skvělý český dabing.85% ()

Renswo

Marathon Man: je klasicky triler 70 rokov. Autonehoda hneď na začiatku filmu mi prišla skôr ako komédia alebo scéna s kočiarom tiež vyzerala viac komicky ako vážne . Našťastie skutočne dobre scény tento komicky dojem vymažú . Hlavne scena orálneho mučenia( “je to bezpečne?” .).. V niektorých ohľadoch som mal problém ťažko rozlíšiť priateľa od nepriateľa , no zaplietka bola veľmi dobre prepracovaná a to chválim! Chválim aj putavosť a napínavý príbeh. ()

Elessar.

Vskutku napínavý filmík. Dynamický a vyborne zahratý. Z niektorých scén človeka až zamrazilo ako boli stvárnené. ()

kim lowe

Libi se mi scéna, jak Dustin Hoffman běhá. Nevím proč, ale je to zvláštním způsobem podmanivé. Jinak zubař Olivier už patří k filmové klasice. ()

brasek

Na 70. roky skvelé, na 80. roky vynikajúce a dnes ešte stále nadpriemerný thriller. Hoffman na študenta je možno pristarý, ale to je len detail na ktorý divák zabudne hneď ako sa vžije do príbehu a určite to nebude dlho trvať. Laurence Olivier bol skvelý herec a to dokázal aj v tomto snímku a možno bol aj dobrý zubár. ()

JeffScylla

Trvalo mi celých 25 let než jsem se k tomuto filmu dostal. Znal jsem pouze knihu která sloužila jako předloha. A musím říct že to udělali dobře. ()

Kozlowski8

První polovina diváka vpravuje do vztahů, než jsem pochopil přesně o co jde, byla hodina pryč. Druhá půlka už mne ale zcela vtáhla. 80% ()

ALchemik

Trochu mi to zápletkou připomínalo film Tři dny kondora, stejně jako atmosférou a hudbou. Ale to nemění nic na tom, že to stálo za to vidět. ()

Evbad

Po tomhle filmu zase návštěvu zubaře o chvíli odložím.... Zprvu sice trochu rozvláčný příběh, který se ale rozjede do parádních obrátek. Scénu s vrtačkou asi nikdy nezapomenu. ()

kolly13

Čekal jsem porci běhu, litry potu. Pot přišel, běh jako metafora vůle proti bolesti také. Dustinův výkon je nadprůměrný, Laurence "běží" těsně za ním. Napínavé, dle mě nadčasové - mezi 1976 nebo 2016 není rozdíl. Pro mne už starý film, místy mám výhrady k režii, hercům, kulisám, nasvícení. Ale přesto kvalitou plné čtyři hvězdy. ()

zigy

70tkový thriller té nejvyšší kvality. Paranoia první třídy, protože po Hofmanovi jdou doopravdy. A on neví proč. Dozvídáme se to v průběhu filmu a na závěr to už celkem chápeme, i když některé postavy a jejich zvraty )a že jich hodně) jsem nepochytil ani na třetí zhlédnutí. Úžasné je, jak v 70. letech dokázali točit, člověk to někdy ani nechápe, ale je to hrozně napínavé. V dabingu Mrkvička jako Hofman. Skvělá scéna s poznáváním Sella v židovské čtvrti. ()

MrKrahujec

To jsem celkem poznal hned, že Laurence Olivier tu má představovat zlopověstného dra Mengeleho, ale to, že z něj tady udělali zubaře, je dokonalá černá groteska, kterou zachraňuje jen to, že je zjevně chtěná (jinak by to byl dost trapas). ()

SuperSheep

Kdyby to byl žánr Parodie/Komedie, tak bych možná dal 3 hvězdičky. Zvlášť ta scéna se starým nacistou v klenotnické čvrti, v naprostém obležení Židy :D. Ale jako Krimi/Thriller je to nesmyslná nepochopitelná slátanina. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams