Student newyorské univerzity Tom Levy, toužící jednou zvítězit v maratónském běhu, je najednou proti své vůli vtažen do nebezpečné hry, o níž na počátku vůbec nic netuší. Bývalý nacistický lékař a agent Christian Szell, ukrývající se v USA, jej totiž podezírá z toho, že odhalil jeho totožnost. A s pomocí mučení chce vyzvědět na Tomovi pravdu. Tak se z nich stávají nepřátelé na život a smrt… Dnes již legendární, na síle neztrácející mistrovský thriller s protiválečným a protirasistickým vyzněním natočil významný režisér John Schlesinger (Drahoušek, Daleko od hlučícího davu, Půlnoční kovboj, Den kobylek). Ve filmu herecky exceluje Dustin Hoffman (v úloze studenta Toma), jeho protihráčem je britský herec Laurence Olivier (v roli sadistického agenta Szella). (Česká televize)

JamaicaHadra

Není nic lepšího než studium historie, neb historii píší vítězové.. Nicméně ale i mezi obyčejnými lidmi se naleznou hrdinové, kteří se rozhodnou na vlastně pěst a mnohdy s nasazením vlastního života poodkrýt roušku klamů, falše a dezinformací aby přinesly trochu té "pravdy" na povrch světa. Tento skoro až konspirativně vyhlížející snímek, kde není nouze o napětí i akci, spolu s výbornými hereckými výkony a na tu dobu až děsivou zápletkou, rozhodně stojí za to vidět. ()

Aguirre

Priemer. Uz tu to s panom reziserom zacalo ist mierne z kopca. Dustin sa uz v tomto filme zacina fyzicky menit na Tootsie. Inak ale este poctive napatie, kvalitna kamera, hudba a surovy New York. ()

gggggg

Laurence Olivier na vrchole slávy, Hoffman síce starý na študenta, ale aj tak by som to videl na jeden z najlepších thrillerov zo 70. rokov. ()

andy60

Je to bezpečné? Tahle věta mně zůstala v hlavě bezmála 40 let. Poprvé jsem film viděl někdy v osmdesátkách, včera jsem se rozhodl si ho připomenout v dvd verzi (širokoúhlý remaster), a hned v úvodu mně naskočila, jako bych film viděl včera. Zvláštní. Stále se jedná o nadprůměrné dílko, i když zub času i zde zapracoval a něco z oné vyjímečnosti ubral. ()

Vlasoff

Mno... dějové linie nebyly moc přímočaré a zároveň ani chytré, chyběl jim nějaký společný klíč, kde by bylo patrnější, že se přibližují. Atentát na kurýra bombou v kočárku mi přišel naprosto nesmyslný, stejně jako fotbalový míč vyhozený ze tmy. Podobných blbostí tam bylo víc. Trošku to tím tuctovatělo. Herecké výkony samozřejmě dobré, ale jakoby neměly prostor a byly tlačeny jen do hysterie. A vlastně ani nevím, proč se to jmenuje Maratónec, když Tom maratón nikdy neuběhl. 3 hvězdy za průměrný dojem. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams