Epizody(8)

Adam Price žije pro rodinu. Spletitá síť tajností ho ale přinutí, aby začal zoufale pátrat po pravdě o lidech, kteří mu jsou nejbližší. (Netflix)

evulienka3

Neodolala som a hneď, ako som na Cudzinca naďabila, musela som sa do neho pustiť. Vidieť Richarda Armitagea a to hneď v ôsmich dieloch za sebou to musí byť proste Monte Carlo! Lenže ako časti pribúdali moje nadšenie postupne opadalo. Richard Armitage OK, ale tak zase odtiaľto potiaľto. Keby to zosekali do šiestich častí myslím, že by to malo lepší spád, ktorý mi v závere už veľmi chýbal. Takto to bol pre mňa len jeden z mnohých, no až na toho Richarda samozrejme... ()

Cervenak

Nie, nie je to thriller, ktorý by sa snažil byť realistický a uveriteľný v štýle "toto sa naozaj mohlo stať!". Nemohlo, pretože je to spletenina mnohých kriminálnych podzápletok, ktoré sa šialene vŕšia jedna na druhú, cez rôzne náhody sa vzájomne ovplyvňujú a prichádzajú so zvratmi skoro až v štýle znamínka velikosti mexického dolaru. Ale ak pristúpite na tú žánrovú hru, tak je to scenáristická lahôdka a klobúk dole pred tvorcami (či skôr pred Harlanom Cobenom, autorom predlohy). Niečo tak domotané, a pritom stále dokonale prehľadné a ani na minútu nestrácajúce tempo a divákovu pozornosť, sa len tak nevidí. A čo ma prekvapilo najviac, Armitage tam dobre hrá. Ale že fakt dobre, až si poviete, ako presvedčivo to dáva. Čo je fajn, lebo v Hobitovi bol podľa mňa úplne najhorší z celého ansámblu a ani inde ma zatiaľ nepresvedčil. ()

silentname

Koniec ma úprimne rozladil. Celý ten dojem, ktorý navodil bol podľa mňa veľmi silný. Posledné dve epizódy sú highlighty celého seriálu. Samozrejme bez ostatných epizód by to tak nefungovalo."The Stranger" je pre mňa zaujímavý zážitok. Najprv som vôbec nevedel ako sa mám k celému tomu príbehu postaviť. Aj ma to zaujímalo, aj ma to nezaujímalo. Neviem vám to nejako presne vysvetliť, no také boli moje reálne dojmy. Je však zaujímavé vidieť ako môžu jednotlivé akcie viesť k ďalším akciám, ktoré nakoniec všetko zamotajú do takého levelu, až si človek položí otázku, či na pravde skutočne záleží až tak veľmi. Pretože všetci máme svoje tajomstvá a nechceme, aby sa o nich ostatní dozvedeli, lebo by to mohlo zničiť všetko ostatné, čo sme vybudovali. Chce to povedať niečo podobné ako to bolo vo filme "Assassination Nation". No našťastie si tento seriál našiel oveľa lepšiu cestu. Veci môžu dopadnúť potom horšie, než možno bol prvotný účel. Niektoré postavy vám budú od začiatku z nejakých dôvodov nesympatické, iné si vás získajú veľmi rýchlo. A postupne sa ukáže, že tých tajomstiev je ešte viac a viac. Niektoré postavy sa dokonca vďaka tomu všetkému ocitnú v situácii, ktorú by som nedoprial nikomu. Nebudem to ale spoilovať pre tých, ktorí si chcú pozrieť tento seriál. No počkajte si na výsledok, lebo ten vás úprimne ohromí a budete z toho nadšení. Som presvedčený, že vás to dostane. Problémy boli pre mňa, že flashbacky občas neboli pre mňa úplne prehľadné a boli tu dejové línie, ktoré som nemal úplný záujem sledovať. Ale všetko je potrebné pochopiť, aby sa to nakoniec dostalo do zdarného konca. Hodnotenie: B+ ()

*CARNIFEX*

Nesmierne príťažlivá, scenáristická delikatesa, ktorá ukážkovo mätie jedným “twistom” za druhým, že divák čumí ako alpaka (kto videl - chápe, kto uvidí - pochopí), čo to na neho títo traja scenáristický “majstri športu” vybalili. Miestami je to napriek vážnym témam, nečakane sarkasticky vtipné, a keďže mi je tento druh humoru veľmi blízky, bavil som sa viac než slušne. Samozrejme, nič nie je dokonalé, dokonca ani “The Stranger”, ktorý miestami ako celok pôsobí priam extrémne absurdne, ale keď tento štát môže riadiť narušená osobnosť, tak prečo by seriál nemohol postrádať logiku. Všetci tvorcovia tohto projektu sa podieľali na úspešnom seriáli “SAFE” (taktiež od Netflixu), ktorý som doposiaľ nevidel, takže poďme hneď všetci spolu nato - “BUĎME ZODPOVEDNÍ, SPOLU TO DÁME!” ()

ARI50

Slušně zamotana zábava, ať jsem přemýšlel jak jdem chtěl, kdo za vším je nakonec jsem byl překvapený když nastalo odhalení. Herci byly super, příběh napínavý a svěží, jsou seriály co potřebuji 10 serie a jsou co jim stačí par dílů. Rozhodně více akce bych přidal, větší drama a nějakou slušnou podívanou a šel bych víš, přesto jsem spokojený hodně. ()