Komentáře uživatelů k epizodě (13)

 • castor
  ***

  Vlasy mají jako uhel, modlí se několikrát denně, ženy musejí být striktně zahalené. Někteří se dennodenně bojí o svůj život, jiní dumají, jak ještě víc ublížit západnímu světu. Pervin sleduje, jak zrádcům na náměstí usekávají ruce, přitom její krok přestěhovat se s manželem ze Švédska do syrské Rakky měl být tím správným. Nebyl a už to moc dobře ví. Zatímco ona se stará o čerstvě narozenou dcerku a bojí se každého dalšího dne, on ve skupince stejných služebníků Alláha spřádá plány na teroristický útok na Švédsko. Díky mobilnímu telefonu Pervin možná získá letenku z pekla zpět. Rozjezd je mírně chaotický, v postavách se nicméně zorientujeme a pomalu si začneme užívat dusnou atmosféru, která bude evidentně houstnout. Vizuál je podmanivý, herci naprosto civilní a přesní.(8.6.2020)

 • Pilda17
  ****

  S plným počtem bych byl po první epizodě opatrný, ale jako rozjezd solidní. Seznámíme se s postavami, nahlédneme do jiné kultury, atmosféra houstne a dějová linie nám ukáže, kam bude seriál směřovat.(21.4.2020)

 • Necrotongue
  ****

  Pilotní epizodě jsem ubral hvězdičku jen za počáteční nepřehledný zmatek (nejvíc mě asi rozhodil úvodní monolog k dítěti ve švédštině). Později se situace značně zlepšila, ale v úvodu to byl čirý chaos. Od jedněch z největších evropských vítačů bych takový seriál každopádně nečekal. 4*+(25.6.2020)

 • Cheeter
  ****

  No, nečekal bych, že něco podobného začne vůbec vznikat. A kupodivu, je to na velmi dobré úrovni, když vezmu v potaz, že je to vůbec první díl.(18.5.2020)

 • Remivsremi
  ****

  První polovina je dosti chaotická než se pořádně rozkoukáte kdo je kdo a ujasní se stěžejní prvky. Pak to však nabírá na dusné atmosféře, naznačují se základní linky a důležití hráči. Moc se i zamlouvá civilnost, kterou je to natočené. technickou stránku mají tvůrci v malíku. Herecké výkony jsou přesně takové, jaký mají být. a to nejdůležitější, co se ponese i v dalších částech, tedy kde a jak se berou teroristi, je zobrazené správně uvěřitelně. Ta lehkost je zásadní. Není to přehnaná hra na jednu či druhou stranu, ale tklivý pohled zakomponovaný v realistických kulisách.(19.4.2020)

 • waits
  *****

  Civilně, velmi působivě podaný rozjezd. Všechny tři hlavní linky (Pervin a manžel z IS v Sýrii, Fatima ze speciální jednotky, škola) jsou mimořádně zajímavé, atmosféra téměř dokumentární. Výborný začátek, jsem hodně zvědavý na pokračování.(22.6.2020)

 • nessbeal
  ***

  Neviem ako co je na tom tak zaujimave. Nemam nic proti kamere ani hercom ale nejak mi to nepasuje.(19.4.2020)

 • warrenur
  ****

  Svedsko. Jedna z najslobodnejsich a najvyspelejsich europskych krajin a ake podhubie sa im tam rozmohlo mozno sledovat uz nejaky ten rok. A vidiet v zapati "decka" robit naivne rozhodnutia, ci fanatickeho tatika, co sa "nunka" zo syncekom a rozprava o zabijani je silna kava. Slusny otvarak. 70%(14.7.2020)

 • VLADEK
  ***

  Velmi slabý a opravdu chaotický začátek, který by mohl i odradit od dalšího sledování.(13.6.2020)

 • Lars2
  *****

  Silné. Príbehovo i filmársky.(4.4.2020)

 • LachtanShows
  *****

  Pro moji zvláštní zálibu v dramata z muslimského světa stvořili Švédové sérii pro Netflix jako na zavolanou. Pořád mi nejde do hlavy, proč je západní Asie tolik negativně odlišná od zbytku světa.(7.4.2020)

 • zajpton
  ****

  Jedna velká expozice, která vtahuje do děje každým záběrem. Představení postav a tónu celého seriálu na jedničku.. co dál?..(16.6.2020)

 • PMU
  ****

  No.. slušnej náser.. Pohled na život a fungování islámských pomatenců. Hrůza a děs.(9.6.2020)