Komentáře uživatelů k epizodě (13)

Vlasy mají jako uhel, modlí se několikrát denně, ženy musejí být striktně zahalené. Někteří se dennodenně bojí o svůj život, jiní dumají, jak ještě víc ublížit západnímu světu. Pervin sleduje, jak zrádcům na náměstí usekávají ruce, přitom její krok přestěhovat se s manželem ze Švédska do syrské Rakky měl být tím správným. Nebyl a už to moc dobře ví. Zatímco ona se stará o čerstvě narozenou dcerku a bojí se každého dalšího dne, on ve skupince stejných služebníků Alláha spřádá plány na teroristický útok na Švédsko. Díky mobilnímu telefonu Pervin možná získá letenku z pekla zpět. Rozjezd je mírně chaotický, v postavách se nicméně zorientujeme a pomalu si začneme užívat dusnou atmosféru, která bude evidentně houstnout. Vizuál je podmanivý, herci naprosto civilní a přesní.(8.6.2020)

S plným počtem bych byl po první epizodě opatrný, ale jako rozjezd solidní. Seznámíme se s postavami, nahlédneme do jiné kultury, atmosféra houstne a dějová linie nám ukáže, kam bude seriál směřovat.(21.4.2020)

Pilotní epizodě jsem ubral hvězdičku jen za počáteční nepřehledný zmatek (nejvíc mě asi rozhodil úvodní monolog k dítěti ve švédštině). Později se situace značně zlepšila, ale v úvodu to byl čirý chaos. Od jedněch z největších evropských vítačů bych takový seriál každopádně nečekal. 4*+(25.6.2020)

No, nečekal bych, že něco podobného začne vůbec vznikat. A kupodivu, je to na velmi dobré úrovni, když vezmu v potaz, že je to vůbec první díl.(18.5.2020)

První polovina je dosti chaotická než se pořádně rozkoukáte kdo je kdo a ujasní se stěžejní prvky. Pak to však nabírá na dusné atmosféře, naznačují se základní linky a důležití hráči. Moc se i zamlouvá civilnost, kterou je to natočené. technickou stránku mají tvůrci v malíku. Herecké výkony jsou přesně takové, jaký mají být. a to nejdůležitější, co se ponese i v dalších částech, tedy kde a jak se berou teroristi, je zobrazené správně uvěřitelně. Ta lehkost je zásadní. Není to přehnaná hra na jednu či druhou stranu, ale tklivý pohled zakomponovaný v realistických kulisách.(19.4.2020)

Civilně, velmi působivě podaný rozjezd. Všechny tři hlavní linky (Pervin a manžel z IS v Sýrii, Fatima ze speciální jednotky, škola) jsou mimořádně zajímavé, atmosféra téměř dokumentární. Výborný začátek, jsem hodně zvědavý na pokračování.(22.6.2020)

Neviem ako co je na tom tak zaujimave. Nemam nic proti kamere ani hercom ale nejak mi to nepasuje.(19.4.2020)

Svedsko. Jedna z najslobodnejsich a najvyspelejsich europskych krajin a ake podhubie sa im tam rozmohlo mozno sledovat uz nejaky ten rok. A vidiet v zapati "decka" robit naivne rozhodnutia, ci fanatickeho tatika, co sa "nunka" zo syncekom a rozprava o zabijani je silna kava. Slusny otvarak. 70%(14.7.2020)

Velmi slabý a opravdu chaotický začátek, který by mohl i odradit od dalšího sledování.(13.6.2020)

Silné. Príbehovo i filmársky.(4.4.2020)

Pro moji zvláštní zálibu v dramata z muslimského světa stvořili Švédové sérii pro Netflix jako na zavolanou. Pořád mi nejde do hlavy, proč je západní Asie tolik negativně odlišná od zbytku světa.(7.4.2020)

Jedna velká expozice, která vtahuje do děje každým záběrem. Představení postav a tónu celého seriálu na jedničku.. co dál?..(16.6.2020)

No.. slušnej náser.. Pohled na život a fungování islámských pomatenců. Hrůza a děs.(9.6.2020)