Rozkoš

(festivalový název)
  • Švédsko Pleasure (více)

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný. (MFF Karlovy Vary)

Filmmaniak

Snímek úspěšně láká na atraktivní zákulisí pornoprůmyslu, na hardcore 18+ obrazovou složku a na vykreslení tohoto prostředí z perspektivy ženské začínající aktérky, což zní vyloženě slibně a neotřele a mohlo by to i vybízet k netriviálním diskuzím. V jádru jde ale o již mockrát obehranou klišovitou moralitku se schematickým příběhem o cílevědomé cestě na vrchol za falešnou iluzí amerického snu, při níž hlavní hrdinka postupně obětovává přátele, vlastní důstojnost i část své osobnosti, aby se nakonec stala jednou z těch, jimiž sama opovrhovala. Extrémně fyzický film, jenž ale ve skutečnosti k zákulisí pornoprůmyslu neřekne zas tak moc (na rozdíl třeba od dokumentů typu Rocco), protože nehledě na autentičnost lokací a zobrazovaných praktik a na účinkování reálných porno-osobností si sám podkopává nohy uměle modelovým příběhem. ()

Arsenal83

Pohľad na život škaredých kuriev, ktoré bez makeupu stretnúť v noci, tak chytím panickú ataku. Explicitných scén tu nie je veľa, za to sú ale dosť nechutné. Neviem o čom mal byť ten film? Ukázať, že pornoherečky to nemajú ľahké? A čo ako, niekto ich k tomu životu nebodaj núti? ()

silentname

"Pleasure" v podstate spĺňa asi všetko, čo sľuboval. A je to konečne film, ktorý si zobral dosť silnú tému a nebál sa s ňou prejsť cez určité hranice. Veľa filmov, ktoré sa snažia vykresliť ženy ako objekty alebo spracovať niečo podobné totiž najviac stroskotajú na tom, že niekto z ľudí, ktorí na projekte pracujú nechcú ísť moc ďaleko a potom je to napísané aj spracované vyslovene safe. A to je často ohromná chyba, lebo film vďaka tomu nepôsobí autenticky a úprimne. To však v prípade tohto filmu neplatí. "Pleasure" si nedáva dokopy asi skoro žiadne zábrany. Keby neboli absolútne žiadne, tak by z toho už skutočne bola porno verzia a asi by to nebolo brané ako film. Už by sa to dostalo do inej kategórie. S tým, čo tvorcovia mohli robiť dali do toho asi absolútne maximum. Sú tu momentky, ktoré sú podľa mňa veľmi efektívne. Ako napríklad časť, keď sa Bella dostane na natáčanie násilného porna a potom finále, kde sa ocitne v scéne so svojou najväčšou rivalkou. Tie momentky sú fakt dobré. No iné momentky sa zase trošku nevyhýbajú filmovým klišé. Najmä v časti, kde majú byť spolu Bella s Joy v scénke s mužom, ktorého Joy nemá moc v láske. To sú trošku momentky, na ktoré sme vo filmových naratívoch zvyknutí. Je ale dobré, že to ku koncu už nebude nikto opätovne rozmazávať alebo niečo podobné. A vďaka tomu film skončí veľmi silne. Svoje dobré momentky si rozhodne vychytal a hoci to nie je niečo, čo by som si chcel niekedy pozrieť znovu, minimálne to tomuto priemyslu slušne nastavuje zrkadlo. A je to celkom sila. Hodnotenie: B+ ()

dopitak

Velmi úzký pohled do pornobranže v LA. Zajímalo by mě, odkud Ninja brala informace a co jí vlastně vedlo natočit příběh začínající pornoherečky, když zároveň v jejích pocitech nešla dost do hloubky. Sofia docela pěkná, ta její tajná sokyně překrásná (Evelyn Claire, skutečná hérečka). Potěšil Mike Blue, skutečný protagonista (možná jich bylo víc co hráli sami sebe, ale neznám je). ()

TheEvilTwin

Hodně realistický, někdy extrémně drsný, jindy zase neskutečně milý náhled do porno průmyslu, který je formou podání tak originální, explicitní a bez jakékoli cenzury, že co se týče nahoty je i Euforie dvě třídy pozadu. Na jednu stranu celkem zábavně filmově zpracován příběh mladé dívky, na stranu druhou jde o čistokrevné porno ve filmu, protože dvojitou černou penetraci, gangbangy nebo detailní záběry všech sexuálních praktik člověk jednoduše jinde neuvidí. Současně nám však film dává i určitý obrázek o tom, jak to v tomhle odvětví chodí, aneb metaforu jednoho velkého mlýnského kola, které jednoduše ochotné holky vynese do oblak, ale ty, které se neodváží jít do všeho, zkrátka nemají šanci uspět v tak velké konkurenci. Obrovské plusové body si film zaslouží za originalitu, nebojácnost ukázat se doslova vše a za relativně fajn formu, ale ve výsledku mě tady "technika šokování" dostala asi víc než samotný film. Rozhodně stojí za zhlédnutí a překvapí, ale nic víc bych ve filmu asi nehledal. Rozhodně jen pro okrajové publikum. ()

Flego

Zaujímavý pohľad do pornopriemyslu z pohľadu mladej adeptky. Skoro to vyzerá na PR pre mladé dievčiny, našťastie celkové vyznenie filmu je zdrvujúce, takže nejde o žiadnu pornografickú agitku. Festivalový produkt mal slušnú priazeň v médiach, je to však len odvážnou témou. Chýbalo tomu silnejšie uchopenie hlavnej predstaviteľky, mnohé zostalo len na povrchu. ()

Dr.film

Předvídatelné a nudné. Pozorovat sto minut ctižádostivost mladé herečky, která začne narážet na vrtochy producentů je brzy nezajímavé a záchranu nepřináší ani pomyslný vrchol kariéry prostřednictvím dvojitého análu. Film je spíše neodvážný a banální jednání postav přivádí diváka až k hranici otupělosti. Mám pocit, že experimentátor Gaspar Noé, by podobné téma posunul na zcela jiný level. ()

ARI50

Pro mě teda sračka, jako nesympaticka žena a k tomu to bylo prostě nudný. Svět kde byla divka vytažena je jenom její problém. ()

Necrotongue

Film přinesl ještě vcelku jemný pohled do zákulisí natáčení pohyblivých XXX obrázků a já z něj mám dost smíšené pocity. Po celou dobu jsem měl dojem (nebo jsem doufal, těžko říct), že se mi tvůrci snaží přiblížit psychologický vývoj začínající pornoherečky, ale nakonec se na to buď vykašlali, nebo to prostě nezvládli. Dokázal bych si představit častější zapojení střihače, protože dlouhé scény z různých párty, v nichž se vlastně nic nedělo, jen zbytečně natahovaly stopáž. No, čekal jsem, že mě bude snímek z prostředí mého oblíbeného průmyslového odvětví bavit mnohem víc. / Poučení: Nepřeceňuj své síly. ()

Morholt

Pořád nějak nevim, co by mě mělo šokovat. Tenhle film sice dává nahlédnout za oponu pornobranže, ale z mého pohledu je to spíš light verze. Herečka tady totiž vždy může říct ne. Nic jí nelimituje, pokud nepočítám její touhu dostat se do první ligy. Mohla zůstat doma a zvolit úplně jiný zpúsob obživy, ale ona se rozhodla prorazit v nejdrsnějším odvětví filmového průmyslu a teď brečí, že si to představovala jinak. Už z tohoto důvodu jí nedokážu litovat nebo s ní soucítit. Celkově je to dobře natočená a dobře zahraná sonda, která ale hlouběji osloví snad jen někoho, kdo je pornem nedotčený. A to je sakra malý okruh diváctva. 50% ()

BoPo

Filmový svet nejako stále odstrkuje svojho neslušného porno bráchu. Keď sa seriozní tvorcovia rozhodnú natočiť niečo s nálepkou erotické, tak do porno brandže zablúdia drsne, kriminálne či šokujúco. Zamerajú sa teda väčšinou na nelegálnu verziu porna. 8 MM, alebo napríklad Srbský film. Alebo to hodia do záhadného/hororového štýlu, ako napríklad v Holka z livechatu. Pojať to však realisticky a v tom rozohrať zápletku? To nie. S tým sa nejako nevedia, nechcú popasovať. Rozkoš sa o to pokúsila. "SPOILER": Ako keby ste sledovali príbeh zo športového prostredia. Mladé dievča sa presťahuje zo Švédska do Ameriky, pretože tam hrajú najlepší z najlepších. Začne v malom "tíme" a občas zahliadne kolegyne z vyššej ligy. Nájde si vzor a snaží sa prebojovať čo najkratšou cestou na jej úroveň. Prvý "zápas" dopadne na pohodu. Ďalší tiež. Tak usúdi, že je pripravená "hrať" proti najlepším. Tu však tvrdo narazí a jej ilúzie, sebavedomie idú na nulu. Vyhodia ju z "tímu" a jej nezostáva nič iné, než trénovať individuálne a oslovovať veľké "tímy", že by si s nimi rada aspoň zatrénovala. Jeden jej dá šancu a ona, poučená z minula, zatne zuby, maká naplno, nešetrí seba ani "súperov". Konečne je to tu. Hraje prvú ligu, má pozornosť fanúšikov, médii. Kariéra sa rozbieha vysnívaným smerom. Lenže tak nejako zisťuje, že ona sa pre tento "šport" nenarodila, cena je pre ňu privysoká. Rozkoš nie je dobrý film, ale cením snahu pojať to realisticky, zamerať sa na náročnosť, obrovskú konkurenciu a rôznorodú mentalitu/motiváciu/kvalitu ľudí v tomto biznise. Viac než film je to hraný dokument (s účasťou skutočných pornohercov/pornoherečiek), a to je málo. Chýba zaujímavá zápletka, pointa. Premárnená šanca, pretože obsadenie ústrednej hrdinky vyšlo viac než dobre. ()

AffectedFace

Velice odvážný snímek, ale myslím si, že bohatě stačí stránky brazzers, blacked atd.. Protože přesně o tomhle počin je, ale z behind the scenes pohledu, všechno je naturalisticky natočené a vidět snad do jediného detailu. Hlavní postava je sympatická/naivní a to opravdu ve všech směrech, svojí kariérou prochází skrz normální sex, anál až po bdsm hrátky, takže vesměs furt jenom brečí, ale pokračuje dál v žití svého bezcenného života s nadějí na lepší zítřek. V celku je to průměrná podívaná, která člověku ledacos vysvětlí, protože snad každej se někdy podíval na nějaké erotické video, no ale to je tak všechno. Čistý průměr na jedno podívání. ()

kajas

Filmu je možná vyčítáno, že vypráví příběh plný klišé o tom, jak se hlavní hrdinka snaží udělat cokoli pro splnění svého snu, šplhá na kariérním žebříčku, ale její přátelské vztahy dostávají tvrdé rány. To je sice pravda, na druhou stranu se ale odehrává na dost originálním místě - v prostředí profesionální pornografie, za účasti skutečných hvězd tohoto odvětví. Na mě to jako celek dost zapůsobilo. ()

PP66

Spíše dokument než hraný film o dívce, kterou sex vlastně ani moc nebaví. Ale kvůli penězům a po ponížení i kvůli moci vystoupá mezi elitu porna. Vlastně snímek o odvrácené straně rozkoše. ()

Garson

Začátek pomalý rozjezd,ale hned jak přijede Bella Cherry do Los Angeles žádat o "práci" tak to dostane takový holčičí náboj jako pařby,večírky,narážky s kámoškama a samozřejmě tvrdé natáčení filmů pro dospělé.Obdivoval jsem tu pohlednou blondýnku s malým poprsím která si nezvolila slušnou cestu za výdělkem jako třeba švédská hudební skupina ABBA,ale vzala to rovnou střemhlav směr postel,gauč a podlaha.Pro takové holky je dost těžké prosadit se v této branži,protože to není jako někde jinde kde dívka přijde na "ústní" zkoušku a uspěje bez větších překážek,zde je to jiné,v této profesi když bude chtít uspokojit tímto způsobem třeba producenta pornofilmů a vydobýt si lepší pozici tak ho také může urazit,že na něho zkouší uplatnit tak "všední" věc a proto musí spoléhat více na svojí osobnost a být prostě vidět.Sofia Kappel to zahrála dokonale a ukázala jaké to je nechat si líbit ponižující praktiky,jaké to je nechat stát kamarádky za dveřmi kvůli kariérnímu postupu.Když porovnám filmy jako LOVELACE:PRAVDIVÁ ZPOVĚĎ KRÁLOVNY PORNA,MES CHERÉS ÉTUDES A ROZKOŠ tak tento film byl jednoznačně NEJambicióznější svým obsahem. ()

Aljak

Waw, tak tomuto sa povie cieľavedomosť :D Alebo že by "manuál, ako preraziť v porno biznise"? Každopádne, veľmi zaujímavý a originálny film zo zákulisia pornografie. Páčila sa mi na tom taká autenticita, ktorá bola do toho celého príbehu Belly vložená. Aj keď príbeh ako taký nebol pre mňa nejako obzvlášť sympatický a z niektorých scénok mi nebolo zrovna príjemne, no celkovo to bolo rozhodne zaujímavé. Ešte som akosi stále nepochopil, ako môže niekoho BDSM a podobné praktiky vzrušovať, však to je maximálne nechutné a nevkusné. Ale čo už, koľko ľudí, toľko chutí. Sofia Kappel si určite zaslúži uznanie, za odvahu. 3* ()

M.i.k.e

devatenáctiletá švédka se vydává do LA, aby se z ní stala pornohvězda, což v dnešní době kdy je porna všude miliarda a herci a herečky jsou víceméně jen spotřebním zbožím celkem naivní představa. Ona je přesto ochotná udělat prakticky cokoliv.To, že natáčení porna není zrovna sexy ví snad každý, přesto je to ukazováno velmi málo a v tomto ohledu je Pleasure velmi dobré, v některých scénách až nepříjemné a do titulní Rozkoše má sakra daleko. Režisérka se nebojí nahoty a explicitních záběrů,ale o nich tenhle film není.Přes to všechno se ale nemohu zbavit dojmu, že to mohlo být ještě naléhavější a drsnější.Účel nicméně splní...65% ()

cubajz

Naprosto přirozená herečka v hlavní roli, nápaditá kamera a pohled do zákulisí porna, kde se přístup k holkám rapidně mění podle toho, zda je zrovna zapnutá nebo vypnutá kamera. ()