Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Student práv z Yalu se vrací do rodného města v Appalačském pohoří, vzpomíná na minulost svojí rodiny a přemýšlí o vlastní budoucnosti. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (147)

Marze 

všechny recenze uživatele

Temný a banální film od oscarového režiséra Howarda. Nijak jsem s hrdiny nesympatizoval. Není to vůbec soudržné vyprávění, které by gradovalo. Spíše než koherentním, gradujícím vyprávěním jsou zde náhodně naskládané scény s lidmi, kteří jsou k sobě zlí a stále naříkají. Tvůrci ignorují to, že obyvatele determinují životní podmínky. Vyhnuli se tak politickému přesahu. Ploše tu působící kamera a uměle vykonstruované přehnané scény. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Hillbilly Elegy" akosi vnútorne neviem oceniť natoľko, aby som mu pridal viac bodov, než je vidno. Na jednu stranu by som chcel, no súčasne si uvedomujem, že jediné čo reálne film pre mňa posúva vpred sú herecké výkony. Tie sú vskutku na špičkovej úrovni. Amy Adams je perfektná, Glenn Close rovnako a myslím si, že aj ostatní hrdinovia dokážu do toho niečo pridať. No problémy s filmom sú pre mňa hlavne 2. V prvom rade je ťažké si nájsť postavu, s ktorou by ste boli schopní reálne sympatizovať. Možno by sme čiastočne mohli s našim hlavným hrdinom, no potom si uvedomíme, že po mame očividne zdedil rovnaký temperament. Istým spôsobom obdivujem postavu Glenn Close, no nemôžem povedať, že by sama nemala určité temné chvíľky a to hlavne keď uvidíme trošku hlbšie do toho, aké bolo v skutočnosti jej manželstvo a ako sa k svojmu manželovi správala. A hoci je to len jedna scénka, tak pre mňa by to bolo úprimne traumatizujúce. Rovnako však prináša asi aj najzaujímavejší element filmu a tým je vzťah medzi našim rozprávačom a jeho babkou. A ako mu vysvetľuje ľudské vlastnosti na podobe dobrého a zlého terminátora. A postupom je vidno, že J.D. ich má vnútri oboch. A má to svoj význam. No môj druhý problém s filmom je, že jeho príbeh je nám podávaný vysoko rozkúskovaný. A je ťažké sa miestami do neho nejako hlbšie ponoriť, lebo to celé pôsobí ako scénky. Nemajú reálne nejaký významnejší smer a hoci sa z nich niečo dá vyčítať, nefungujú tak, ako by som chcel aby fungovali. Sú viac zahrané kvalitne, než by nejako posúvali dej alebo nejakým spôsobom na seba nadväzovali. Sú to proste len scénky. Dobré zahraté scénky, ale aj tak len scénky. Myslím si, že niekde tu drieme silnejší príbeh, ktorý som však nedostal tak ako som chcel. Keby sme tu nemali Glenn Close, asi by som išiel s hodnotením ešte o niečo nižšie. Reálne som po dopozeraní mal pocit, že som proste videl film. Nič viac. To bol celý výsledný dojem. Videl som film. Vezmite si z toho čo chcete. Hodnotenie: C+ ()

Reklama

Michelle75 

všechny recenze uživatele

U tohoto filmu nechápu některá záporná hodnocení. Podle mě je v tomhle příběhu hodně co k přemýšlení. Navíc ty herecké výkony byly vážně nad průměrem a to hodně. U Amy Adams nebo Glenn Close se to dá předpokládat, ale že zase uvidím tak hezký teenage výkon od Owen Astalos a dojme mě několikrát, že mám fakt na krajíčku, tak tohle mě moc baví a těší. Film samotný je depresivní,ale krásný. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Chvílemi se mi ani nechtělo věřit, že tohle je natočené podle skutečné události. Ale myslím, že je to typ filmu, který dokáže dát naději dalším osobám vyrůstající v takových rodinách. Líbil se mi styl, jak je to natočené, vcelku hezky to utíká, i když je tam pár momentů, kdy jsem měla chuť něco přeskočit, protože mi to přišlo zbytečné, nudné nebo ukecané. Naštěstí těch momentů tam není moc. Film je silný hlavně herecky. Amy Adams a Glenn Close jsou dokonalé a ve vzduchu pro ně cítím nominace v nadcházející Awards Season a budou zasloužené. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Film má pro mě velice poutavých prvních 10minut, kdy jsem seděla jak opařená, protože přechody mezi generacemi mě totálně vtáhli a zatáhli do situace. Zároveň hudba, má v tomhle filmu významné místo. Tenhle film má něco do sebe, protože jsem u něj velice neobvykle - dělám to opravdu málokdy - chytla totálního nerva, protože se tam děly situace, které absolutně nesnáším a nedokážu vystát a snad poprvé jsem si přála, aby měl film šťastný konec, protože by mě to extrémně na*ralo a dokonce jsem to pomalu, když se schylovalo k nejhoršímu, nechtěla ani dokoukat, protože Amy Adams byla v té roli tak skvěle strašná.....Netušila jsem, že je to na základě knižní předlohy podle skutečnmé události... ()

Galerie (12)

Zajímavosti (10)

  • Amy Adams a Glenn Close mají dohromady 14 nominací na Oscara, které se jim však ani jednou nepodařilo proměnit ve výhru. (oli009)
  • Make-up Glenn Close pro její postavu Mamaw zahrnoval protetické úpravy nosu a uší. Tato každodenní proměna trvala zhruba hodinu a dalších 30 minut zabrala úprava a aplikace paruky. (oli009)

Související novinky

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (více)

Ron Howard a atentát na Castra

Ron Howard a atentát na Castra

05.02.2020

Režisér Ron Howard (Solo: Star Wars Story, Rivalové) si jako svůj příští projekt zvolil snímek The Fixer pro Paramount Pictures a Imagine Entertainment. Scénář k filmu napsal Tyler Hisel (seriál… (více)

Reklama

Reklama