Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

HateBreeder

Usmevna ceska komedie o particce horniku, kteri byli nuceni pit mleko z duvdu, aby v praci dosahovali lepsich vysledku a taky kvuli krasne doktorce, ktera tam nove nastoupila a zapojila chlapy do vyzkumu. Particka slozena z prednich ceskych hercu - Mensik, Narozny, Krampol, Somr, Kemr Vyskocil a dalsi je celkem komicka, at uz to mel byt umysl nebo ne. Nejake vtipy sou dobre, jine min, ale celkove vzato to nebyla zas tak spatna komedie a navic si tam jako bonus uzijeme Kaju Gotta. ()

kingik

Hodně mléka, spousta dobrých herců s jediným cílem - a to pít po filmu hodně mléka. Nemám s ním problém, ale kdo má k mléku odpor si tenhle film neoblíbí. Mě film zklamal svojí dějovou prázdnotou. Pár úsměvných scének, ve kterých horníci vehementně odmítají pít mléko, to nevytrhlo. A víc chytlavějšího děje jsem tam neobjevil. Dvakrát vidět se to určitě nedá. Navíc, dneska to už stěží někoho osloví. 40% ()

IMPAIRED

Jelikož mi byl film doporučen jakožto 'pecka', možná jsem od tohoto díla očekával moc. Nehledě na ukrytou propagandu režimu (kterou, na druhou stranu, nalezneme v každém dobovém snímku), byl příběh nemastný neslaný, tudíž zcela nudný. Zasmál jsem se při kouzelníkově představení, a když jsem poprvé uslyšel: Kam běžela?Počkejte, podívám se v kolik jí to jede... rozkašlal jsem se smíchy, nicméně toto jsou jen zářivé momentky z panelákově šedé podívané. Tři hvězdy za herecké obsazení, vtipy a krásné sestřičky. ()

PowPow odpad!

Na rozdíl od doopravdy vtipných normalizačních komedií tady člověk spočítá legrační momenty na prstech jedné ruky, jinak je to jen stokrát opakovaná variace na téma "tvrdý chlap nechce pít mléko". Navíc filmem celou dobu prosakuje (což byl evidentně hlavní důvod jeho vzniku) nepovedená reklama na socialismus, respektive kolektivismus - jak dřina v dolech společně s kolektivním sprchováním a bydlením obnáší vlastně jen spoustu legrácek a veselých příhod. ()

F.W.Colqhoun

KAREL GOTT V ROLI ZPĚVÁKA. K neuvěření, že má něco takového na triku Hynek Bočan, autor nejspíš nejlepší české romantické veselohry. Už dlouho jsem neviděl něco ta surrealistického, ale to nejspíš jen proto, že se štítivě vyhýbám většině 'čerstvé' domácí produkce. Mohu tedy nadále setrvávat v blahém omylu, který byl snad jednu dobu odůvodněný - totiž že tak blbé filmy se už točit nebudou. Zrůdnost pohádky o kalciové bariéře odlehčuje jen upocená profi snaha kurvící se herecké šlechty a retro atmosféra ředitelských a odborářských kanceláří, ubytoven s frontami před sprchami (kde své tělo drhne jelenem Regina Rázlová), podnikových rekreačních objektů a kulturních domů s přednáškami pro pracující. Dej to pryč. Stačí když je šoufl jednomu. ()

• Josef Kemr (Hnízdo zvaný Primář) kvôli scéne so spoločným sprchovaním so svojimi kolegami pôvodne odmietal hrať vo filme kvôli tomu, že bol silne veriaci a nahota pred kamerou mu silne vadila. Po dlhom prehováraní si dal nakoniec povedať. (Raccoon.city)
  • Režisér Hynek Bočan chcel do úlohy závodnej lekárky Alici Váňovej obsadiť Jarku Obermaierovú, ale Regina Rázlová bola dcérou predsedu vlády, a tak si mohla zahrať úlohu akú sama chcela. (Raccoon.city)
  • Filmová podniková chata je hotel Banka v obci Trojanovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)