Reklama

Reklama

Bad Boy

Trailer 2
Akční / Krimi / Drama
Polsko, 2020, 109 min

Režie:

Patryk Vega

Hrají:

Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Małgorzata Kożuchowska, Piotr Stramowski, Zbigniew Zamachowski, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Dva bratři žijí doma s matkou v brutálním područí otce chuligána, který je fyzicky i psychicky terorizuje. Starší bratr Pawel to už jednoho dne nevydrží a nožem otce zabije. Osudy obou bratrů se poté diametrálně rozdělí, když se z mladšího Piotra (Maciej Stuhr) stane vzorný policista, zatímco Pawel (Antoni Królikowski), stižený svým dávným skutkem, jde ve šlépějích svého otce. Brzy se však cesty obou bratrů znovu protknou, přičemž tentokrát budou oba stát na opačných stranách barikády. (C0r0ner)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (13)

Eliott 

všechny recenze uživatele

Něco ve stylu Hooligans, ale zaměřené spíše na vývoj klubu a nekalých praktik okolo fanouškovské mafie. I když bych raději sám dílo pojal trochu odlišně a míru policie v příběhu zredukoval na nezbytné minimum, okamžitě jsem byl vtažen do děje a zaujala mě nejen promyšlenost příběhu, ale i celková surovost která film provází. Konec byl trochu odfláknutý, ale jinak jsem se vážně bavil. Za tyto nedostatky šlo moje hodnocení mírně dolů, ale stále dost dobré. 73% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Pokud je váš už tak vypatlaný fotr navíc ultras v Buzerantů partě, máte solidní genetickou predispozici, že z vás jednou taky jednou vyroste semiretardované agresivní animální hovado, popřípadě psychicky labilní impotent. Vega je rozhodně pravicový král ogólnopolskiej tabloidowej rozrywki, avšak dosud se mu tak nějak vždycky povedlo neklesnout až do Olmera a s amatérským entusiasmem Landy, režírujícího skinheadský buzikál, nechávat celkovou zábavnost vítězit nad pičiditou. Dosud. Teď se zřejmě rozhodl začít ve filmech prát prachy z prodeje drog, točit tisíc filmů ročně, a ať jeho dvorní rozkuřovač Przeblaf Olszewski napíče sebedementnější pičovinu, šup s tím na celuloid. Výsledkem je pak sice hezky natočený a výborně zahraný (Králíkář se Šťurem jsou jako obvykle bezchybní), ovšem nudný scénáristický armagedon o dvou postižených bratrech, advokátce s motorovým pekáčem a prefíkané policejní akci s krycím názvem „Vymaštěný orgán“, jenž by se mohl kvůli chování a pohnutkám jednotlivých bezcharakterů z fleku stát manifestem Kauzálního kokotismu. ()

Reklama

Kudly4 

všechny recenze uživatele

No, za mě asi určitě nejméně zábavný film od Patryka. Charaktery postav nudné, nezajímavé a příběh strašně obyčejný. Nebýt zde krásné Katarzyny a v závěrů pár drsnějších scén (motorovka, noha fotbalisty, rozmlácené péro) tak by to asi nebylo ani na ty tři hvězdy. No, né vždycky musí vše dopadnout dokonale, tím nechci ale říct, že je Bad Boy špatným filmem, já jen že jsem si už zvyknul od Vegy na lepší, brutálnější, odpornější a zábavnější filmy. Ale co, není každý den posvícení. Čeká nás ještě spousta filmů, od tohoto mistra. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Patryk Vega trochu jinak, ale pořád kvalitka. Tentokrát se zaměřuje na fotbalové chuligány, kteří se mezi sebou rubou čímkoliv. Má to zajímavé postavy, ostré bitky a nebyl by to Vega kdyby nedošlo na gore chuťovky :) uříznutí nohy Motorovkou neomrzí nikdy a Katarzyna Zawadzka je ženská k pomilování. Bavilo mě to. Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Úvod navnadí, aj po 15 rokoch to pokračuje dobre, no len do istej doby. Veľmi rýchlo zistíte, že tu nepôjde o nejakú vážnu krimi drámu o hooligans a ich kriminálnych aktivitách alebo o vzťahu dvoch bratov, ktorí si nesú z minulosti veľké bremeno. Už pri prvej scéne Stuhra zistíte, že pôjde o odľahčenú akčno-krimi oddychovku s pár brutálnymi scénami (zamerané hlavne na dolné končatiny). Dosť zamrzí, že tvorcovia nepracujú s reálnym klubom, ale vymyslenou Uniou (nejaká parafráza na Legiu?) a všetky tie čachre machre o získanie vlastníctva vrátanie hrania šachu pôsobia nechcene vtipne (vrátane nápadu vyhrať Ligu majstrov). A postupne sa toho nabaľuje čoraz viac, čo vyvrcholí zatýkaním poľskej pobočky FBI :-) a kamiónom s tonou koksu. Škoda, lebo z toho mohla byť vydarená krimi, náznaky tam sú. Aj hlbšie ponorenie do hláv bratov by som privítal (impotencia jedného, záľuba v násilí druhého). Takto tu vlastne zostal Stuhr dosť nevyužitý, keď sa aj polhodinu neobjaví na obrazovke a pozornosť sa sústredí na Krolikowskeho a Zawadzku. Krolikowski hrá dobre, ale na pohľad nepôsobí dostatočne drsne, ani ako parchant, ktorého hrá, takže mu toho jeho šéfa až tak nežeriete. A sme späť pri tom, ako vyznieva celý film, čo podporujú aj scény z trávnika, ktoré nie sú vôbec dobre natočené a vyzerajú ako zápas dedinskej ligy. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Štadión, na ktorom Unia Warszawa hrá domáce zápasy, je Mestský štadión vo Wrocławi. (tiradentes)
  • V cameu se tu mihne tehdejší polský fotbalový reprezentant Kamil Grosicki v roli kapitána Unie. (Morholt)

Reklama

Reklama