Obsah filmu je sice silně přitažený za vlasy, ale některé situace jsou vpravdě komediální. Marie Rosůlková je skvěle vlezlá baba a oba manželské páry v hlavní roli jsou také vynikající. Líbí se mi, že film je složen z většího množství příběhů vedlejších postav (mimochodem velmi kvalitně obsazených), na druhou stranu, kvalita je velmi kolísavá. Duo hlavních představitelů mi nefunguje tak dobře, jak bych očekával. I tak se jedná o pohodovou nenáročnou zábavu, na kterou se pravidelně dívám. **** i z nostalgie. Jooo, v západní Evropě jsou stovky tisíc nezaměstnaných a my nemůžeme sehnat ani jeřábnici :-)(18.4.2012)

• gezper

Herci ještě ujdou, ale to co pro ně Petr Schulhoff napsal a pak s nimi zrežíroval, navíc se dostavuje nepřijemné přehrávání - docela typické v těchto komediích. Hodně ohlodáno zubem času, kde především obsah je až nepřijatelně korektní satira na uměle vynucenou 100% zaměstnanost. Sakryš, kde teď seženeme kvalitního topiče!? [30%](28.12.2012)

• antragus

Jako dobová satira - proč ne? Na druhou stranu, prezentováno jako komedie je to dost nuda nabízející pár úsměvných situací a hlášek, které se ovšem vejdou na prsty maximálně obou rukou. Žádná řachanda se prostě nekoná, celkově to tak plyne, až to konečně uplyne... Vhodné spíše jako kulisa, když to náhodou poběží v televizi a jinde bude teleshopping. Cíleně to ale znovu fakt vyhledávat nebudu...(20.12.2017)

Tak půl napůl. Úvodní scéna, parodující špionážní filmy, je dokonalá. Všechny ty scény lanaření, šmírování, přetahování taky. Bohužel to hodně kolísá ve všech těch přehnaných manželských vztazích (vztah postav Nárožného a Myslíkové už není ani parodií, jak je za hranou reality - nakolik si myslím, že takto podpantoflákoví manželé existují), celé to Slovensko je taky spíše jen do počtu, asi aby si herci udělali dovolenou, a konec mne poněkud zklamal, je to v podstatě zahrané do ztracena. Ale jak říkám, některé scény jsou dokonalé. Docela by mne zajímalo, jak by takový film vypadal dnes, kdy profesionální pracovníci sedí doma, zatímco firmy berou jen mladé študáky, co dělají zadarmo či skoro zadarmo.(23.11.2014)

Pánové a dámy z Hollywoodu, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?! Kultovní komedii, natočenou za pár šupů, s jednou lacinou károu Škoda 120 plus pár metry (náborového) lana v jejím kufru. Víc jak deset let se u ní válelo smíchy několik milionů našich (jako) pracujících a již pětadvacet let u ní skřípe zuby víc jak půl milionů našich (doopravdy) nezaměstnaných. Lidí, kterým do jejich žadonících rukou nikdo žádné náborové laso neháže ani omylem, takže se, ke vší té bídě, ani nemají na čem oběsit! Shrnuto: Kdysi socialisticky vytlemená a nahláškovaná komedie, dnes pro část národa už jen nasírací srandička. Pro někoho komické, pro jiného tragické. „Zjistili jsme si o vás několik informaci.“„Vy jste od policie?“ „Nikoli, z Pragokovu. Nábor pracovních sil. Dáme vám platové zařazení A2, navíc odlučné, čtvrtletní prémie a ubytování hotelového typu. Dále nabízíme výkonnostní příplatek, tisíc korun náborové prémie, a rekreaci u moře v Jugoslávii.“ No neberte to! :-)(8.7.2014)

• - Kvůli nemoci se Míla Myslíková nemohla zúčastnit namlouvání postsynchronů, a proto ji cca v 70. minutě, kdy na schodech mluví s Renátou (Iva Janžurová), je možné slyšet ji mluvit hlasem kolegyně Dany Hlaváčové. (funhouse)

• - Celý film byl natočen v Praze. (M.B)

• - V průběhu natáčení prodělal režisér P. Schulhoff jeden ze svých infarktů. (Bart)