Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Odpověď nabízí komedie o takzvaném vědeckém získávání pracovních sil, která se odehrává v době, kdy český člověk ještě neznal slovo nezaměstnanost. Jejími hrdiny jsou dva náboráři podniku Pragokov, Láďa Pitras a Oto Vacák. Pečlivě si zjišťují vše o soukromém životě osob, které si vyhlédli jako potenciální oběti, a těchto informací zneužívají k jejich přetahování do Pragokovu. Jejich vědecká metoda je postavena na využití spolehlivé páky, kterou je manželská žárlivost a hrozby prozrazení intimních tajemství jednoho nebo obou partnerů. Tímto způsobem se jim podaří získat do podniku trpícího neustálým nedostatkem pracovníků nejen svářeče Aloise Niederleho, ale také dva topiče pro nepřetržitý provoz, manžele Nyklíčkovy, kteří spolu z malicherného důvodu nemluví. Komplikace nastanou v okamžiku, kdy se v zájmu vystěhování nepohodlné babičky rozhodne Pitrasova manželka zůstat v domácnosti a potřebuje za sebe najít náhradu. Pitras najde jakousi Myriam Hornovou, tím však roztočí neuvěřitelný kolotoč problémů, v jehož středu se nakonec ocitne on a jeho kolega Vacák, když se stanou obětí vlastních metod. (TV Nova)

(více)

Recenze (145)

Kimon 

všechny recenze uživatele

Vtipná a v té době oprávněná kritika způsobu jednání tehdejších "kádrováků". Dnes se jim říká "pracovníci personálního oddělení" a pracují podobným způsobem. I dnes by mohl někdo natočit obdobnou komedii. :-) Některé věci se s dobou prostě nemění. Neřek bych, že je to odpad. Proč paušálně a nyní módně odsuzovat všechno, co vzniklo za socialistické éry. ()

joelly01 

všechny recenze uživatele

Sedmdesatkove Retro, me mirne nadchnulo, moc neurazilo. Jako komedie k zehleni naprosto dostacujici, ze bych vsak neco podobneho chtela absolvovat ve vecernim prime time, tak to asi nee. Tak za dalsich 7-8 let bych repete (opet u zehleni nebo jime minion cinnosti) vubec nevylucovala. P.S. Klenot vubec nepochopil.... ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Stále stejný Schulhoff. Nejde o žádný luxus ale přesto se z mého pohledu jedná o velmi zdařilou dobovou satiristickou komedii, u které jsem se rozhodně nenudil. Povedený situační humor, vtipné gagy, pěkné scény, viz třeba ta s neustále dotěrnou babičkou Rosulkovou ale líbil se mi např i jednoduchý topič Jiří Lír. Dne už sice zastaralý námět ale trochu nepochopitelný, zvláště když přihlédneme k faktu že v podstatě oficiálně neexistovala nezaměstnanost, pokud člověk sám neskončil, tak ho ani nevyhodili. Jinak se mi ale líbilo, že se tu moc nekádruje ani nesoudruhuje a vše je spíše než na náboraření postaveno na manželské žárlivosti:-) ()

klúčik 

všechny recenze uživatele

Komédia, ktorá je založená na tom, že v socialistickej spoločnosti je toľko práce a nemáme kvalifikovaných pracovníkov. Tak sa vytvorila náborová skupina, ktorá mafiánskymi praktikami presvedčuje robotníkov, aby išli pracovať k nim. Taký je v skratke scenár... No dvojica Sobota a Nárožný urobili tento film pozerateľným. 50%. ()

evangelik 

všechny recenze uživatele

Ve své době se mi ty Schulhoffovy komedie docela líbily. Teď už si ty co natočil po r. 1974 vůbec nedokážu pustit, jak se mi zdají trapné. Ústřední zápletku (nedostatek pracovních sil) nemá cenu vůbec komentovat. Jako docela svěží "gag" bych možná hodnotil akorát ty dvoje barevně obrácené černo-bílé šaty.... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (11)

  • V úvodní scéně se mění směr otáčení cívky promítačky. (Jan.Moravek)
  • Filmové titulky nakreslil malíř Stanislav Holý. (sator)

Reklama

Reklama