Pánové a dámy z Hollywoodu, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?! Kultovní komedii, natočenou za pár šupů, s jednou lacinou károu Škoda 120 plus pár metry (náborového) lana v jejím kufru. Víc jak deset let se u ní válelo smíchy několik milionů našich (jako) pracujících a již pětadvacet let u ní skřípe zuby víc jak půl milionů našich (doopravdy) nezaměstnaných. Lidí, kterým do jejich žadonících rukou nikdo žádné náborové laso neháže ani omylem, takže se, ke vší té bídě, ani nemají na čem oběsit! Shrnuto: Kdysi socialisticky vytlemená a nahláškovaná komedie, dnes pro část národa už jen nasírací srandička. Pro někoho komické, pro jiného tragické. „Zjistili jsme si o vás několik informaci.“„Vy jste od policie?“ „Nikoli, z Pragokovu. Nábor pracovních sil. Dáme vám platové zařazení A2, navíc odlučné, čtvrtletní prémie a ubytování hotelového typu. Dále nabízíme výkonnostní příplatek, tisíc korun náborové prémie, a rekreaci u moře v Jugoslávii.“ No neberte to! :-)(8.7.2014)

Vynikající komedie o tehdejším náboru pracovních sil do velkých podniků. A také o žárlivosti, na které se dá přímo budovat, jak se dozvíte z filmu. Pánové Sobota a Nárožný pobaví spoustou hlášek a vtipných situací. Doby kdy bylo spousta volných pracovních míst , a málo lidí na práci, je už dávno minulostí.(18.2.2015)

Já si nemůžu pomoct. Miluju české komedie. A upřímně řečeno, nevím co kdo proti ní má. Jednak téměř dokumentární formou zachycuje, jaký byl skutečně nedostatek pracovních sil a jak se firmy o pracovníky předháněli a jednak je vtipný a zábavný. Já prostě nechápu, proč by měl mít tak malé hodnocení. Mohl bych tady vyjmenovat celou řadu vtipných hlášek a vtipných scén. herecká esa jako Iva Janžurová, Luděk Sobota či Petr Nárožný pak předvádějí to nejlepší ze svého herectví. Já proti této komedii nemám jediného slova a nevím, proč by někdo měl mít.(20.9.2015)

• rekkky

Tuctový námět s nesourodým příběhem, který je zasazený do přespříliš nesympatického prostředí podniku z dob socialistického Československa. Z filmu nevychází nějaké stěžejní sdělení, ale i tak si lze odvodit některé hrozné skutečnosti, které zapříčinily vznik takovéto rádoby komedie. Zábava žádná a přítomnost vtipu žádná i přesto nelze odepřít snahu v podobě nápaditých propletenců ve vztazích.(9.8.2014)

Tvrdá náborářská práce. Tvrdá náborařina, kde si přebírají lidi rovnou před podniky, aby oni splnili pětiletku a více pomohli lidem a to prosím bez jakýchkoli větších požadavků, jen proto že je to komunismus a celá skupina musí táhnout dopředu. Komunistický manifest a všechno je postavené na hlavu, protože tomu chybí zařazení do skutečné psychologie člověka. Marx byl myslitel, ale nedomyslel to. A to vidíme i v této komedii. Dostanete novou škodu...je neuvěřitelné, jak vás tento film dokáže přenést do těch tajemných let nazpátek, kdy v kancelářích byla taková zvláštní atmosféra. Nevím, připomíná mi to mládí. Já jsem byl příjemně potěšen, i když jsem se na to díval nemocen. Dávám s hrdostí 3. Ale v to nepočítám zábavu, nýbrž, že jsem na to téměř zapomněl. Kromě toho konce.(6.11.2008)

• - Celý film byl natočen v Praze. (M.B)

• - V průběhu natáčení prodělal režisér P. Schulhoff jeden ze svých infarktů. (Bart)

• - Kvůli nemoci se Míla Myslíková nemohla zúčastnit namlouvání postsynchronů, a proto ji cca v 70. minutě, kdy na schodech mluví s Renátou (Iva Janžurová), je možné slyšet ji mluvit hlasem kolegyně Dany Hlaváčové. (funhouse)