• evangelik

Ve své době se mi ty Schulhoffovy komedie docela líbily. Teď už si ty co natočil po r. 1974 vůbec nedokážu pustit, jak se mi zdají trapné. Ústřední zápletku (nedostatek pracovních sil) nemá cenu vůbec komentovat. Jako docela svěží "gag" bych možná hodnotil akorát ty dvoje barevně obrácené černo-bílé šaty....(2.1.2019)

• spiritus

Podrpůměrný film, z podprůměrnými hereckými výkony. Na to že to je komedie, tak jsem se moc nesmál, spíše dost často nudil. Ovšem je jasné že kvalita filmu je poplatná době svého vzniku.Možná že tehdy toto téma přišlo někomu vtipné, ovšem dnes silně pochybuji o tom že se u toho někdo střízlivě baví.(4.9.2006)

"Tu mačka, tu mačka..." "Tu kocúr, tu kocúr..." Pánové Nárožný a Sobota mne velice pobavili, stejně tak "Janžurka" byla naprosto skvělá. Měla jsem tu ještě pěkně dlouhý odstavec, ale umázla jsem ho. Nemá cenu se tu pitvat v době... Zkrátka k potrhání to není, ale úsměv tahle komedie určitě vyvolá, i když chápu, že "mláďata" to nemusí vůbec pochopit a že jim to přijde nekoukatelné a vyloženě stupidní. A asi nejen jim... Nicméně u mě dobrý, hlavně díky hercům...(23.12.2011)

• rekkky

Tuctový námět s nesourodým příběhem, který je zasazený do přespříliš nesympatického prostředí podniku z dob socialistického Československa. Z filmu nevychází nějaké stěžejní sdělení, ale i tak si lze odvodit některé hrozné skutečnosti, které zapříčinily vznik takovéto rádoby komedie. Zábava žádná a přítomnost vtipu žádná i přesto nelze odepřít snahu v podobě nápaditých propletenců ve vztazích.(9.8.2014)

Tvrdá náborářská práce. Tvrdá náborařina, kde si přebírají lidi rovnou před podniky, aby oni splnili pětiletku a více pomohli lidem a to prosím bez jakýchkoli větších požadavků, jen proto že je to komunismus a celá skupina musí táhnout dopředu. Komunistický manifest a všechno je postavené na hlavu, protože tomu chybí zařazení do skutečné psychologie člověka. Marx byl myslitel, ale nedomyslel to. A to vidíme i v této komedii. Dostanete novou škodu...je neuvěřitelné, jak vás tento film dokáže přenést do těch tajemných let nazpátek, kdy v kancelářích byla taková zvláštní atmosféra. Nevím, připomíná mi to mládí. Já jsem byl příjemně potěšen, i když jsem se na to díval nemocen. Dávám s hrdostí 3. Ale v to nepočítám zábavu, nýbrž, že jsem na to téměř zapomněl. Kromě toho konce.(6.11.2008)

• - Celý film byl natočen v Praze. (M.B)

• - Kvůli nemoci se Míla Myslíková nemohla zúčastnit namlouvání postsynchronů, a proto ji cca v 70. minutě, kdy na schodech mluví s Renátou (Iva Janžurová), je možné slyšet ji mluvit hlasem kolegyně Dany Hlaváčové. (funhouse)

• - V průběhu natáčení prodělal režisér P. Schulhoff jeden ze svých infarktů. (Bart)