Bohouš

(TV film)
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1968, 25 min

Správce horského hotýlku Alois Randa (Jiří Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Zdena Hadrbolcová), si balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu. Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (Vladimír Menšík) a má hlad jako bernardýn. Hrdý majitel bernardýna s ním tedy uzavře bizarní sázku - jestliže host dokáže sníst na posezení víc chodů než Bohouš, bude mít zajištěn bezplatný týdenní pobyt. Pokud se mu to nepodaří, týden bude u Randy zastávat místo pokojské. (Oskar)

hygienik

Jednoduché a kongeniálne. Patrí to medzi top 10 československých filmov, napriek iba 25 min. stopáži. Len ma udivuje, že som to nikdy nevidel v TV. A pritom by to mali povinne reprízovať minimálne každého Silvestra. ()

Anglie

Evergreen(a zaslouženě) filmových Vánoc. Sázka o to, jestli víc sní bernardýn(Bohouš) nebo hladový Menšík již zaslouženě zahnízdila v televizním programu konce roku. Je to mistrovská mikrokomedie. ()

jezurka42

Supr nápad na který stačí tři skvělí herci a...pes nebo spíše obrovský hafan :) A ani mi nevadí, že je to černobílé. :)) ()

rakovnik

Skvělá komedie, postavená na vynikajících hereckých výkonech Sováka a Menšíka. Překvapila mě navíc výborná pointa. ()

Hennes

Mikrokomedie která patří k mému dětství a vánočním pořadům stejně jako Pyšná princezna, Mrazík nebo Dařbuján a Pandrhola. Skvělí Sovák a Menšík ( ale kdy spolu nebyli skvělí ? ). Souhlas s "golfistou" - nějak dlouho jsem ho neviděl. ()

dubinak

Tři herci a pes a je z toho super krátká zábava pro všechny. Celovečerák by z toho jisto jistě nebyl, ale jako taková jednohubka k silvestrovskému rozjímání je to to pravé ořechové. ()

C0r0ner

Ten chleba mu prý museli napustit naftou, aby ho nechtěl. Až taková popelnice byl prý reálný Bohouš. Film jako takový je parádní krátká komedie se třemi herci a špičkovým námětem a ještě lepším scénářem. Je to sice vážně jenom jednohubka (narozdíl od žranice v hotýlku), ale zaručeně pobaví i na několik opakování. 95% ()

dr.fish

Krátká nenáročná komedie o tom, že bernardýn sní sice víc než Menšík, ale na rozdíl od Menšíka chleba nežere.... ()

otík

Příjemné setkání na horské chatě s jejím majitelem, jeho nastávající, náhodným cestujícím a hlavně psem Bohoušem, který kromě chleba sežere, seč může. A ukázka, že sázka na tradičního "koně" se ne vždy vyplatí. Moc hezké vzpomínání se Sovákem a Menšíkem. ()

vesper001

Bohouš: lék proti nechutenství. Užívejte dle potřeby... Přestože se knedlíkům, dršťkové, tlačence i některým dalším hrůzám české gastronomie vyhýbám obloukem, legendární skeč o bezedném bernardýnovi ve mně probouzí apetit přímo zvrácený. Také proto si jej v zájmu zachování svého luzného zjevu dopřávám jen na Silvestra. :) ()

Radiq

V dnešní době už to asi ztratilo svoje kouzlo, ktery tenhle snímek vyvolával v našich rodičích (protože nic jinyho nebylo). Vtipny to v rámci možností jakž takž je, ale rozhodně to není žádná bomba... ()