Véronique

Dříve se mi tento film líbil více než "jednička", s postupem času jsem však změnila názor. Ono dělat tzv. "dvojky", tedy pokračování předchozích úspěšných filmů, je nebezpečné. Divák se totiž nevyhne srovnávání... A to se stalo i v tomto případě. Příběh je nevšední, avšak trochu komplikovaný, chybí mu lehkost i atmosféra předchozího filmu. Co se mně osobně nelíbilo, to byla absence Miloše Kopeckého, který si tu roli ještě klidně mohl "střihnout" - v té době totiž ještě nejenže žil, ale i točil. Čímž nechci nijak snižovat komediální talent Jiřího Sováka... Ale Kopecký je jen jeden. Nemyslím si, že se tento film vyloženě nepovedl, jen je to trochu slabší odvar. 60% ()

AxelWers

Nepriame pokračovanie filmu Zítra to roztočíme, drahoušku...! je v podstate o tom istom ako prvý film, takže celkom fajn. Len škoda, že tu nehral Miloš Kopecký, ten bol na túto úlohu ako stvorený. ()

tranquill

"To máš těžký, Růženko, já jsem jen obyčejnej proletář..." Řekl bych docela provokativní komedie s perfektním obsazením a kde se pro hlášku nechodí daleko. "Kdo chce mít, musí dřít!" ()

kluzo

Sice to není tak dobře jako "1.díl", ale pořád dobré. Kopecký se do role neurotickeho souseda hodil lépe. ()

Kakho-oto

Na předchozí díl to sice nemá, ale pořád se jedná o velice dobrou komedii, kterou po Roztočíme to, drahoušku a Já to tedy beru, šéfe! řadím k nejlepším třem komediím Petra Schulhofa. Pan Sovák zahrál roli důstojně, avšak pan Kopecký byl ve stejné roli přece jen lepší. Vůbec herci v tomto filmu hrají dobře, snad jen Stella Májová není příliš přesvědčivá. ()

samoto

Starodavná praca česká komedie i se starymi dobrymi herci.Jako je Luděk Sobota atd,....Prostě co je doma to se počítá. ()

messi@h

Kroutím hlavou a rozum mi zůstává stát... Tahle komedie je dobrá, má vtip a nápad. Proč tak málo procent? Že by opět zapracovala "stádnost"? No, když si přečtu komentáře, které jsou jeden jako druhy, ta zřejmě ano :-§ ()

Zevon

Výborná herecká sestava a to je tak všechno. Škoda, že nemohli rozvinout svůj um v lepších dílech. Jako obvykle trefný Marigold dokázal vystihnout prostřednictvím několika vět podstatu zhovadilého tématu, pitvat se v tom dále by bylo stejně bezcenné, jak tento šmejd. ()

Nocturno culto

Musím říct že tenhle díl už nemá takový tah, může být že je to tím že už tam není Miloš Kopecký, Jiří Sovák je hereckou legendou ale na představení z předchozího dílu nemá .. ()

Inozuka

Oproti "jedničce" slabota. Peterka sice opět super, ale té komunální satiry je tentokrát trochu moc a ani děj již není tak napěchovaný gagy jako v Zítra to roztočíme... Další vadou na kráse je přeobsazení starého Nováka. Ač mám pana Sováka hodně rád, tak tady je jeho pojetí maloměšťáckého dědka mnohem nudnější a unilejší než jak ho pojal pan Kopecký o pár let dříve. Výborná je naopak kapela od Dáši Veškrnové, která je přímo napěchovaná stylovými týpky ... I když v tom cítím trapnou narážku na tehdejší underground a novou vlnu (byli jsme u ňáký komise a ty nám řekli, že neumíme hrát). ()

Armin82

Troufám si říct, že spousta českých filmů je zde dost nadhodnocována. Dá se to pochopit, když to hodnotí češi. Já jsem ale nezaujatej divák a je mi jedno odkud daný filmy je. Když pobaví a má kvalitu, tak ať je třeba z Nigérie. Nicméně u tohoto pokračování se shodnu s většinou. To je fakt slabota a nějak se ani nedivím panu Kopeckému, že v tom hrát nechtěl. Nuda, hrozný plky, tetička z Ameriky. To nemohl spasit ani Jiří Sovák. 40% ()

Tiiso

Velmi slabší pokračování a to hlavně důvodem absence Kopeckého. Jinak realizace a atmosféra komedie je shodná s prvním filmem. ()

_aandyy_

Já bych se zdejší kritikou příliš nesouhlasila. Skvělá variace na chamtivost společnosti ve velice veselém /socialistickém/ balení. Hezká ukázka toho, jak to tady třeba kdysi fungovalo. Navíc pan Filipovský mi připomněl de Funese a došlo mi, že přesně takový charakter má spousta jeho francouzských komedií. ()

topi80

Zmizelo i to málo vtipného z prvního dílu, zmizel cholerik Miloše Kopeckého, takže hvězdička už jenom za Peterku. Pokud chcete vidět, čemu bylo možné se v 80. letech smát, nebo pokud chcete vidět spoustu oblíbených herců, pak jde o zajímavý studijní materiál, jinak jde o ztrátu času. ()

Yahey

Méně řachandy než v "Zítra to roztočíme," kdy se vám smíchy prohýbá bránice - ale více úsměvné satiry ohledně českého "nebát se a nakrást". K výměně Kopecký - Sovák. Nejde o to, že by Kopecký byl nutně lepší herec než Sovák. Jde o to, že mezi chaoticky-extravertně-cholerickým-labilem Kopeckým a Zázvorkovou je chemie, stejně jako je (skrytě explozivní) chemie mezi ním a Janžurovou. (V této poloze relativně umravněný, strukturovaný, introvertnější) Sovák už s nimi takto nereaguje. Nevzniká tak ostré tření a konflikt jako základ na neslučitelných charakterech založeného humoru (jako je třeba Červený trpaslík). Proto do filmu přidali dědečka (František Filipovský) jakožto "pátý element". ()