Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Geniální hudební skladatel, jehož tvorba i životní postoje bořily dobové konvence... Výpravné životopisné drama představuje geniálního hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena skrze tři formativní období života. V roce 1779 se osmiletý „Louis“, jak ho oslovuje otec, velice rychle proslaví v rodném Bonnu jako výjimečný hudební talent. O několik let později se jako energický mladík setkává s Wolfgangem Amadeem Mozartem, což významně ovlivní Beethovenův autorský rukopis i světonázor. V závěru svého života se pak Beethoven uchyluje na statek svého bratra, kde stále tvoří i přes ztrátu sluchu. Podzim života je pro Beethovena zároveň příležitostí ohlédnout se za bouřlivou kariérou, společenskými skandály i ztracenou láskou… Prestižně obsazený koprodukční snímek Nikolause Steina von Kamienského se natáčel z většiny v České republice, diváci snadno poznají lokace v Praze, Ploskovicích, Brozanech nad Ohří, Libochovicích, Českém Krumlově, Telči či Doksanech. V titulní roli Beethovena se představí populární rakouský herec Tobias Moretti, jako dospívající skladatel pak Anselm Bresgott a v dětské roli Colin Pütz. Česká televize snímek uvádí v české premiéře u příležitosti letošního 250. výročí Beethovenova narození. (Česká televize)

(více)

Zajímavosti (6)

  • Ve filmu se hraje na klavíry Walter, Graf a Stein z divišovské dílny McNulty Fortepianos. (Beruna68)
  • Představitel otce Jeana van Beethovena (Ronal Kukulies) má modré oči a musel nosit hnědé kontaktní čočky. (Dr. Hawkeye)
  • Všichni tři představitelé Beethovena ovládají hru na klavír a jejich vystoupení jsou autentická. (Dr. Hawkeye)
  • Film vznikl v průběhu 31 natáčecích dnů. Natáčení probíhalo zejména v České republice, konkrétně v Praze (kostel sv. Tomáše, Colloredo-Mansfeldský palác, Malá Strana), Ploskovicích, Brozanech nad Ohří, Libochovicích, Českém Krumlově, Telči a Doksanech. Na závěr natáčení se štáb přesunul nedaleko Kolína nad Rýnem do okolí zámečku Arff. (Dr. Hawkeye)

Reklama

Reklama