Svérázný všeuměl Joska Platejz žije sám v nádherné krkonošské chalupě. Přestože neustále tvrdí, že nikdy nikoho nepotřeboval, nepotřebuje, potřebovat nebude a nejlepší je být sám, snaží se sám nebýt. Proto vyvařuje partě dřevařů, přátelí se s hajným Fandou a učitelem Kroupou a touží po návštěvě svých dětí, které žijí s rodinami v Praze a nikdy za ním nejezdí. Když je sám navštíví, zcela zjevně mají zájem pouze o jeho peníze a chalupu. Zeť Lojza s kumpánem ho dokonce přepadnou a chtějí ho okrást. Naštěstí se včas objeví mladý dřevař Jarda, který útočníky přemůže. Příliš šťastně nedopadne ani setkání s pohlednou padesátnicí Helenou, do níž se Joska bláznivě zamiluje. Netuší, že je to protřelá podvodnice, která ho chce připravit o peníze. Naštěstí jeho smutek nikdy netrvá dlouho, protože má nejen šťastnou povahu, ale také schopnost vzdorovat ranám osudu. (TV Nova)

Aven

Byl jsem velmi mile překvapen tím, jak moc dobrým hercem pan Brodský byl. Starého samotáře, který se snaží být nad věcí a moc se mu to nedaří, ztvárnil skvěle. Neméně dobré herecké výkony však předvádí i ostatní "figury" v čele s Jiřinou Bohdalovou. Co říct k samotnému filmu - není to komedie, to ani náhodou, ale film je to příjemný, nevyvolal ve mě špatnou náladu, ikdyž jeho poselstvím je v podstatě sdělení, že většina lidí jsou egoističtí hajzlové. ()

Pražák

Velmi hořký film o touze důchodce po troše lásky a něhy. Skoro až naivní Joska Platejz potkává v nádražním pajzlu profesionální podvodnici Bohdalovou a zamiluje se. Velmi zdatně zde sekundují moudrý Kemr a uťápnutý Čepek, Heřmánek jako pěkná svině. Příjemný film s velkými herci. ()

Autogram

Staroba a osamelosť, to sa vo filmoch s Brodským objavuje veľmi často. Bol jednoducho taký typ, že to vedel skĺbiť do svojho výkonu. S Bohdalovou sú výborný pár, a škoda, že sa v scenári stretli až tak neskoro. Z filmu sa na mňa smiech nelepil a v žánroch by som kľudne ponechal len drámu. ()

S_M_Lomoz

Chcete si užít Bróďu v jeho přirozené podobě a Bohdalovou v roli, která je pro ni velmi, ale opravdu velmi netypická? Tak pátrejte - a budete mile překvapeni. ()

Nepi

Vlastimil Brodský v roli osamělého vynálezce a muže v letech,který hledá tu pravou a žije v horské chalupě...ale jak to tak bývá smůla se mu lepí na paty. ()

vitekpe

Film, na kterej se prijemne kouka. Prvotridni herci a uveritelny pribeh. Oznacil bych to jako klidnou, realistickou komedii. P.S.: Emma Cerna potesila. A Kraus samozrejme. :-) ()

klúčik

Výborná partia hercov pri kartách. Brodský, Kemr, Čepek to je paráda. Celkovo film je dobrý, trocha smutno - reálny. Krásna príroda a dobré herecké výkony. Hodnotím 65%. ()

Lukoboss

Naivní vesnickej stařík se nechá zblbnout jednou dámou a na svou obecnou dobrotu nakonec doplácí. Vynikající herci ale ani v tomhle případě bohužel neudrží kvalitu na patřičné příčce, protože scénář není tak pevnej. Jsou tam místa, o kterých by se dalo říct, že jsou hluchý. Je to škoda, protože obvykle v takovým obsazení jsou naše filmy výborný, tady to holt bylo tak nějak napůl. ()

HArna

Tak trochu tragikomedie.Pan Vlastimil Brodský patří ke klenotům Československé kinematografie.Spolu s "maestro-trojicí"Hrušínský-Menšík-Sovák asi nejlepší herci-neherci Československa.Smekám!!! ()

Paity

Spíše smutné, než komediální, spíš ponuré, než letní vánek z hor. Spíše zasmušilé výkony herců, než radostné hraní. ()

ClimbVibe

Jsou filmy, které nejsou příliš známé a nezaslouží si to. Tohle je jeden z nich. Ani nevím co chválit víc, pro mě je to prostě výborný český film. ()

peetriss

Povedená a nadčasová sonda do duše člověka, jemuž přílišné dobráctví a důvěřivost způsobují opakované rány na duši. Výborná hořká komedie, která stojí především na skvělém výkonu Vlastimila Brodského. ()

Mikino00

Příjemný lidský film z horského prostředí, kde Brodský žije ve svém světě a svět kolem něj se ho snaží vyždímat, ale vše dopadne vždy dobře. Je dobré, že režisér nabalil na hlavní příběh spoustu vedlejších a důmyslně vymyslel celý Joskův dům. ()

ArthasKarfa

Moc pěkný film, tu atmosféru hor a všechny ty postavy jsou neskutečně pěkně vyvedené. Máte pocit, že Brodský tu chalupu opravdu léta má a s kamarády se schází, protože o je jejich život a ne jen film. Vždycky se mi líbilo jak se ten příběh ubírá. Dnes už se takové filym netočí, už to ti lidí neumí, hrát ani žít. ()

Haniczka

Velmi povedený film, u kterého by se lehce dalo sklouznout ke kýči a nabubřelé melancholii, ale zde se tak nestalo. Herci v čele s Brodským výborní (za sebe zde vypíchnu přesvědčivého poručíka Krause a překvapivě nebohdalovskou Bohdalovou), scénář taky, snad jedině ta hudba. Ta byla špatná. ()

Chudobka

Smutný příběh o osamělosti. Laskavý a důvěřivý člověk je poklad. Je horší nedůvěřovat přátelům než být jimi zklamán. Role Brodskému sedí dokonale. ()