Příběh dvou mužů, které nehoda jednoho dne svede dohromady. Walt Koontz (Robert De Niro) je konzervativní newyorský policista a hrdina ověnčený medailí za statečnost. Rusty (Philip Seymour Hoffman) je nápadný transvestita, která se připravuje na operaci změny pohlaví. Oba dva žijí ve stejném domě a oba dva na sebe chrlí jen nadávky. Pak ale Walta raní mrtvice a v rámci rehabilitační terapie musí navštěvovat hodiny zpěvu u Rustyho... (oficiální text distributora)

blackJag

Taková nešťastně napsaná agitka ve prospěch potlačovaných ( tyto filmy transvestitům a homosexuálům asi velkou radost nedělají ) a proti předsudkům. Postavy jsou šablonovité jako podle pravítka a výsledná katarze je dost umělá. De Niro je dobrý, ale jeho role, její motivace, stejně jako Hoffmanův transvestita, stojí jako hroutící se domeček z karet a pokud lze film nějak zařadit, tak ke komedii určitě ne, leda že by jste byli z těch, kteří se válí smíchy, když vidí ochrnutého člověka, jak sebou plácne o chodník. Bez De Nira a P.S. Hoffmana by to bylo za 2*. Schumacher píše hůř než ( někdy ) režíruje. ()

Michelle75

Nalila jsem si skleničku vína, zapálila svíčku a uvelebila se v křesle. Po hodině jsem zjistila, že jsem tu předchozí půlhodinu byla někde mimo film a do jeho konce tomu nebylo jinak. A to je špatně. Určitě se mi líbil výkon pana Seymoura i Roberta, ale už mnohem dříve než Bobby po své nehodě zaťukal na dveře svého souseda, mně bylo jasné jakým směrem se to bude vyvíjet. Průměr průměrů. ()

Garch

Naprosto zcestný český název a zdánlivě laciný příběh ledaskoho odradí od soustředěného vnímání. Škoda. Vůbec to není špatný film. ( Robert De Niro, Philip Seymour Hoffman,) ()

Gore

Klady jsou jedině Robert De Niro, Phillip Seymour Hoffman a skvěle podaný pohled na svět transvetitů. Zápory přiblblá zápletka a strašná režie. Celkem nudnej film, který je občas ozvěžen slovními přestřelky De Nira a Hoffmana a pár vtípků navíc. ()

Akana

Víc psychologické než kriminální drama, kde oba hlavní představitelé dostávají příležitost ukázat, co dovedou. Zatímco De Niro už dávno nic dokazovat nemusí, P.S.Hoffman tu potvrzuje tušení, že americký nezávislý film posledních let v něm našel výraznou osobnost. Jeho podání afektovaného, ale vnitřně křehkého transvestity, je strhující. Bohužel dojem sráží banální "akční" závěr a vůbec celá ta kriminální vata obalující sbližování obou protagonistů. Nevím, nakolik je tu svět transvestitů a gayů vykreslený věrně, ale nepůsobí na mě nijak rušivě, spíš zábavně. 70% ()

*Colorado

Do hodně zvláštního prostředí je zasazena vcelku zajímavá zápletka. To je bohužel asi vše, co k tomu mohu říct. Rozhodně nejde o sociální prostředí, které by pro mě bylo jakkoliv zajímavé a to se asi projevuje v celkovém hodnocení. Jediné, co snese přísnější měřítka je dle mého De Niro a to tady ani zdaleka není stoprocentní. Kdo neviděl, o nic nepřišel. ()

helloween93

Než jsem si film nahrál z AMC, myslel jsem, že jde o krimi a když jsem před sledováním dilmu zjistil, že jde o drama z prostředí LGBTA, očekvál jsem, že film bude pro mě nudou. Opak byl pravdou, film se dal sledovat bez větších problémů a časté roasty mezi De Nirem a Seymour-Hoffmanem byly i vtipné, ta krimi zápletka byla v závěru už trochu přepálená, ale bavil jsem se víc, než jsem očekával. 3* ()

Utero

Já jsem byl teda mile překvapen. Film to není zase tak extra, ale mě se na tenhle příběh opravdu příjemně koukalo. Závěrečnou De Nirovo hlášku s koulema odtedka řadím mezi jednu z nejlepších filmových hlášek co znám :) ()

kubilov

Na jedné straně konzervativní a za zásluhy oceněný policejní veterán Walt, který kvůli mrtvici částečně ochrne, a na druhé bláznivý(á) trasvestita, který se sice chová jako dokonalá bugina, ale také vůbec není člověkem se zcela vyřešenými životními otázkami a problémy. Joel Schumacher má více než kdo jiný pověst prazvláštního tvůrce, jehož filmy jsou buď naprosto výborné, nebo totální propadáky, anebo tak šílené, že se zalíbí jen málokomu. Bezva polda je někde mezi druhou a třetí možností, ale mně se docela líbil, zvlášť teda kreace Philipa Seymoura Hoffmana, který byl jako trancka opravdu parádní. Aby se obsah filmu netvářil jen jako klišoidní zápletka obalená trans-homo kreacemi, hází na diváka několik nedodělaných náznaků studie homofóbie, zaujatosti či předsudků vůči této skupině lidí, nebo snad palčivý rozdíl mezi konzervatismem a excentrismem, ale nakonec vše zmizí do prázdna, což se ale od komedie dalo očekávat. Ty mafiánsko - dealerské blbosti působí totálně nadbytečně a vůbec se do filmu jako celku nehodí. ()

rytir1

Vynikající De Niro a u Hoffmana jsem vždy říkal, že je to pan herec schopný zahrát cokoli. Šik šik, fí fá banan, zavolejte teploušskou ochranku . Nebo nacisty :-DDD ()

BarGoldstein odpad!

Fuj! Těšil jsem se na nějakou pěkně nekorektní zábavu především na úkor ohavných transek a dočkal jsem se odpuzující buzerantské agitky s poselstvím: "My jsme buzny, kdo je víc?" ()