Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a seznamovacích trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít životní styl své excentrické mámy a navíc jí začne radit úžasná vztahová koučka a influencerka. Do téhle chvíle měla svůj život celkem naplánovaný, ale teď se z ní stal samouk. (Bontonfilm)

Grimaldi odpad!

Ano, nejedná se o filmové dno českého filmu, protože alespoň po technické stránce si film udržuje běžný standard. Ale co ten zbytek. Hlavně tedy scénář. Chápu že se vycházelo z knižní předlohy, ale jak špatná pak musí být ona předloha? Karikaturně napsané postavy, kdy člověk po většinu stopáže přemítá kdo vás víc štve. Je to trapná postava hajzlíká v podání pana Neužila, nebo otravná a mě nesympatická babička a nebo snad esoterička Seidlová? Nejhorší asi přeci jen byla postava starší dcery, která je sice jen o pár let mladší než já, ale její chování působilo jako když chcete po důchodci, aby vám dle svého nejlepšího vědomí hrál mladistvého. Ne, dát do každé druhé věty anglické slovíčko fakt nedělá mladého člověka mladým. A to se radši nezmiňuji o koňském rande. A tak, i přes uvěřitelné herectví i chování postavy mladší dcery, která se jako jediná skutečně chová normálně, si film nic jiného než odpad nezaslouží. ()

kolly13

S hrstkou herců vznikla příjemná oddychovka, která ale v jádru brnká na struny vztahových problémů. Plodkovou a Neužila nemusím, ale to neznamená, že nepodali dobrý výkon. Plesla nekomentuju, to je perla našich rybníků. A Příkazký, to je krásná rolička pro velkého herce. Běžte a nechte hlavu doma, možná ve vás snímek něco probudí. A nebo ne, pak nevadí, stojí to i tak za zhlédnutí. ()

Grázl83

Když jsem viděl zdejší hodnocení 54%, čekal jsem další českou blbost, ale ono to bylo dobré. Film překvapivě vtipné a skvělé herecké obsazení. Lepší 3* ()

Salvator

Další tuctovka na scéně. Je neskutečně nudné sledovat všechny ty postavy potácející se znovu a znovu ve vztahové krizi. ()

fafejt001

ZDAREC , dám  za  * *a půl . Barbora  hrála  něco  pře  to  "  ezo "  a  nějak  to  nebylo  ono  . Plodková  je  sice  fajn  , ale  kniha  je  o  něco  lepší  . ()

dejvy

Jelikož průměr z pěti je dva a půl, dávám tři hvězdy a možná ještě o půlku víc. Je to svěží dílko, u kterého nemám pocit trapnosti, jako u mnoha českých počinů tohoto typu za poslední roky. Herci z Dejvic jsou sázkou na jistotu a skvělá komediantka Plodková mě fakt baví. ()

Slepejsek

Mezi současnými vztahovými komediemi celkem milé překvapení. Puknutí smíchy tu rozhodně nehrozí, ale na druhou stranu tu jen výjimečně narazíte na vyloženou trapnost. Není to nijak objevné, ani zbavené klišé, ale taky tu nikdo netlačí na pilu jak o život... Takový klídek a tabáček pro ženské. (Ostatně pokud patříte k té někdejší něžnější polovině lidstva, můžete si s klidným svědomím ještě nějaké to procento přihodit...) ()

gogo77

7/10 ... velmi pekna decentna komedia s mojou laskou Simonou Babcakovou ktora veru nesklamala   a mala zase vyborne hlasky a vie robit neskutocne ksichty ... ale aj hlavne postavy boli fajn a presvedcive ... manzelstvo 40tnikov sa po 15 rokoch manzelstva rozpada a ocinko si kupi motorku a narazi mladu babenku ... no co manzelka? ... starostlivost o deti si rozdelia a tak aj ona ma kopec casu na "randenie/tindrovanie/ a matku ... skvelu Zuzanu Kronerovu .... potom co stretne na zoznamke jednorozca a absolvuje rande a kurevnikom a nasledne aj s oteckom ziarliveho dievcatka.... zisti co naozaj v zivote potrebuje .... je predsa uplne normalne byt obcas nenormalny ...ze? ()

tosastava odpad!

České komédie posledných rokov mi pripomínajú zdochyňajúceho koňa. Síce ešte kope, ale jeho koniec sa neodvratne blíži. O slovenských komédiách(filmoch všeobecne) je zbytočne sa vyjadrovať, ten kôň už dávno zdochol ()

Annaroz

Tak kdybych to viděla v kině, tak bych asi dala tři hvězdy. Ale do tv je to docela vtipná oddechovka a opravdu ze života. Přesně takhle dopadají dnešní vztahy, reakce dětí na rozchod rodičů, dcery uzurpující si tatínky atd. Možná nejsou časté takto ulítlé matky, ale určitě i takové se najdou. ()

Kekik

Před čtyřmi lety jsem přečetla knižní předlohu, ale pamatovala jsem si z toho jen jednu scénu. Za což jsem ráda. Více jsem si to užívala. Trochu mi vadí ztvárnění šéfredaktora, který je homosexuál. Před filmem Život pro samouka jsem shlédla Přání k narozeninám, kde byly dvě z postav gayové. Ovšem normální gayové. Pak je totiž druhý způsob ztvárnění homosexuála, který nesnáším. Přihřátý hlas, gesta, pohyby, grimasy. No přímo to z něho prýští. Hrůza. Předchozí film byl lepší. Když tohoto exota pominu, tak Život pro samouka je příjemnou podívanou, u které jsem se i pobavila. Simona Babčáková mě dnes podruhé pobavila. Jak zde, tak již ve zmiňovaném Přáním k narozeninám. Komické role ji fakt sednou. Super. ()

vinducha

Opět půjdu proti davu , a ačkoliv nejsem hospodyňka u žehlícího prkna , tak jsem se skvěle bavil , částečně samozřejmě , že jsme se na to dívali s přítelkyní , takže to byla  zábava sdílená , ale i  jinak to bylo hlavně vanvumenšou paní Plodkové jak vyšité. Dlouho jsme se takhle u celé délky filmu nepochechtávali nebo přímo nesmáli. Díky i paní Rudolfové , která zřejmě našla svou dvorní herečku. Netvrdím to přímo , ale možná tam byla trochu inspirace ve španělském Sin rodeos z roku 2018 , výkon Maribel Verdu mi přišel hodně podobný. ()

quokam

Jo, koukat se na to urcite dalo. VN vykouzlil (opet) prvotridniho d*blka, LP jednorozce a DŠ podpantoflaka, tito tri herci v mensich rolich stoji jiste minimalne za tuto malou zminku. 6/10. ()

karelkilian

Po dlouhé době česká komedie, u které bych nelitoval peněz za vstupenky do kina. A to fakt neříkám často. Pro někoho možná specifický humor, ale nám sedl naprosto dokonale. Usmíval jsem se prakticky celý film a několikrát jsem se i zasmál. K tomu docela dobré herecké obsazení, včetně Vyorálkova štěku v roli školníka. Pokud se chcete příjemně pobavit, tak určitě doporučuji! ()

Caslavka

Svěží, vtipná oddychovka, dobré herecké výkony, mně to sedlo, dobře jsem se bavila, na český film nadprůměr:) ()

Zuzina

Byla by to celkem pohodová komedie (spíš pro ženy), nebýt role koučky....trapné,  ubohé... Tato role celý film zkazila. ()