poster

Barva peněz

 • USA

  The Color of Money

 • Slovensko

  Farba peňazí

Drama / Sportovní

USA, 1986, 119 min

 • MikO_NR_1909
  ***

  Voľné pokračovanie biliardovej klasiky zo šesťdesiatych rokov dopadlo napokon celkom dobre, Scorseseho réžia bola vždy plná nápadov a nejednoznačnosti. Možno nie je plná šťavy a dravosti ako z jeho iných kumštov, kde odovzdal kus seba, každopádne Newman vyniká. Jeho prítomnosťou si človek ani neuvedomí tú dvojhodinovú ťarchu okolo neustáleho rozdávania a získavania dolárov. Takisto scenár je z kategórie zložitejších, neschématizovaných vzhľadom k väčšine odlišných, prehľadnejších stránok papiera. Ale aby mohol snímok zaujať každého, je nutné rozvrstviť polaritu dejovosti viac do spoločenskosti, nevnímajúc len primárnu pointu filmu, akou je hazard.(14.12.2014)

 • Xmilden
  ****

  Scorsese se v 80. letech jednoznačně distancoval od gangsterských příběhů. Již podruhé vynechal De Nira a sáhl po Paul Newmanovi, aby dovyprávěl příběh Eddie Felsona. Překvapí výběr Toma Cruise, který se ovšem pro svou nafoukanou roli náramně hodí. Když vezmu v úvahu, že zde Scorsese obsadil herce, s kterými nikdy předtím ani potom nespolupracoval, příjde mě to hodně zvláštní a odvážný tah. Výsledek není rozhodně špatný. Pokud bych měl zmínit nějakou perličku, tak je to vždy "hladce" oholený John Turturro a sympatický Forest Whitaker. 75%(5.3.2013)

 • choze
  ****

  Scorsese se po svých předchozích náročných opusech snížil k něčemu mainstreamovějšímu a natočil řemeslně parádní příběh o charizmatickém mentorovi a jeho talentovaném, ale nezralém žáku. Velmi efektně nasnímané kulečníkové bitvy, dobře napsané ústřední postavy a jejich vztah a přesní Newman s Cruisem.(22.2.2020)

 • Shit
  ****

  Film kterej neoslní ani neurazí. Scorsesemu určitě jdou daleko líp filmy o mafiánech, než nějaký drrama, ale naštěstí pro něj barvu peněz hodně zvedaj herecký výkony Paula Newmana a Toma Cruise. Jinak mi ale celej tenhle film přišel tak trochu o ničem, sice jsou tady k vidění zajímavý kulečníkový bitvy, ale to je asi tak všechno a přesto tomu dám 4*. procč? Protože přesto všechno mě kupodivu film celkem bavil(14.1.2007)

 • nascendi
  ****

  Farbu peňazí som videl viackrát, ale vždy ako torzá. Teraz, keď sa mi podarilo vidieť film od začiatku do konca, mal som možnosť vychutnať si osobnostné i herecké protipóly Cruisa a Newmana a ich skvelú prísediacu. Film som si vychutnal a vôbec ma netrápia úvahy, či patrí medzi priemerné alebo slabé snímky Scorseseho.(6.12.2009)

 • - Jeden z protihráčů Vincenta má na sobě tričko s motivem filmu Attack of the 50 Foot Woman (1958). (facojurka)

 • - Ve filmu se objevil i režisér Martin Scorsese. Ztvárnil postavu muže, který vede psa v kasínu v Atlantic City. Zvířečí roli čtyřnohého přítele si zahrál Scorseseho vlastní pes, který se ve skutečnosti jmenuje Zoe a je uveden i v závěrečných titulcích. (don corleone)

 • - Paul Newman získal za svůj herecký výkon Oskara. (Elisebah)