poster

Barva peněz

 • USA

  The Color of Money

 • Slovensko

  Farba peňazí

Drama / Sportovní

USA, 1986, 119 min

 • Shit
  ****

  Film kterej neoslní ani neurazí. Scorsesemu určitě jdou daleko líp filmy o mafiánech, než nějaký drrama, ale naštěstí pro něj barvu peněz hodně zvedaj herecký výkony Paula Newmana a Toma Cruise. Jinak mi ale celej tenhle film přišel tak trochu o ničem, sice jsou tady k vidění zajímavý kulečníkový bitvy, ale to je asi tak všechno a přesto tomu dám 4*. procč? Protože přesto všechno mě kupodivu film celkem bavil(14.1.2007)

 • jojinecko
  ***

  Milujem pool a rôzne variácie tejto hry a Scorseseho filmy detto! Napriek tomu Color of Money považujem "iba" za dobrý priemer a najslabší film od Majstra, ktorý sa síce snaží z nemastného-neslaného scenára vydolovať maximum svojimi režisérskymi finesami. Napriek tomu výsledný efekt ostal za mojimi očakávaniami, hoci Paul Newman je viac než presvedčivý a Tom Cruise s tým jeho typickým priblblým americkým úsmevom mi prekvapivo nevadil:)(18.8.2006)

 • Radek99
  ***

  Slabší Martyho film, ale i on měl jistě právo na oddech... Scorsese svůj snímek (jde o volné pokračování o 25 let staršího filmu Hazardní hráč, kde se můžeme setkat s mladým Eddiem Felsenem, tehdy ještě dravým žralokem kulečníkových heren...) zasazuje do prostředí kulečníkových heren a pool je to ústřední, oč tu běží, ale občas také o peníze, čest, hrdost, sebeutvrzení a sebeuspokojení... Marty si sice vyhrál s kamerou a střihem, herní kulečníkové pasáže jsou nápadité a někdy i vizuálně úchvatné, zajímavý je prvek střídání generací, vše je ale tak načichlé 80. léty, že to filmu ubližuje...účesy a oblečení, stejně jako orámování snímku tou podivnou hudbou (souhlasím s Francisem), to už dnes působí jak smutné retro. Přesto je postava stárnoucího hráče, který by rád předal něco ze svých zkušeností, ale zároveň by ještě rád ukázal, že nepatří do starého železa, dobře prokreslená a zahraná. Horší už je to s jeho mladým partnerem - okázalým a sebestředným floutkem. Zajímavé, že Scorsese vsadil právě na Cruiseho. Asi kvůli tomu účesu... :-)(4.10.2008)

 • Silas
  *****

  Co si budeme nalhávat, typ scénáře a potenciál filmu svádí hodit Barvu peněz mezi další „béčka“, která jdou rovnou na videa a poté do hlavních vysílacích časů komerčních TV. To by ale za kamerou nesměl stát menší chlapík a na židli mít jméno Scorsese, který z tohoto nenápadného filmečku vykřesal úplné maximum. Rychlé nájezdy a zoomy na obličeje u něj mají obrovský význam, skvěle působí obraz v obraze, kdy je Edieho postava mentora a dohlížeče ještě znásobena a posílena do úlohy „vyšší bytosti“. Výborná je i celková skladba (film chytá prvky westernu) a až akční střih při samotném kulečníku. O ukázkovém nasvícení barů a heren nemluvě! Velmi zvláštní vztah se ovšem vyvíjí mezi Vincentem a Ediem. Oba se zpočátku vzájemně obdivují, ale každý trochu jiným způsobem. Vince za ty dvě hodinky projde skutečně velkou změnou, z rebela se stává chytrý člověk, ale Ediemu (jemuž se trochu mění hodnoty) se ne a ne pořádně zavděčit. Marty nezklamal ani tentokrát, vypráví poutavě, děj odsýpá a výkony Cruise a Newmana se nedají neocenit.(6.7.2006)

 • Fiftis
  *****

  Výborný film. Paul Newman ako vždy skvelý, Tom Cruise vo svojich začiatkoch tiež skvelý. Biliardové pasáže efektne natočené. Dilema hlavného hrdinu, či sa má sebarealizovať skrz odovzdávanie skúseností alebo svoj vlastný comeback, sa javí ako nosná téma, ale výsledok nevyznieva nijako osudovo. Vlastne mi nič vyložene nevadí, ale tiež to nie je nič, bez čoho by som sa nemohol obísť. Martin Scorsese bol ale tentokrát opäť veľmi šikovný. Oscar pre Paula Newmana bez diskusie. Paul Newman bol herec nie s veľkým, ale s obrovským H. Jeho Eddie na seba úplne zaslúžene strháva všetku pozornosť.(4.2.2015)

 • - Pro humorné scény dával Scorsese rady Newmanovi, aby zkusil nebýt humorný. Pak prý bude jeho humor stravitelný. (don corleone)

 • - Na filmu se podílel snad každý velký hráč USA v kulečníku 80. let. Ve filmu si jako kompars zahrála všechna velká jména tohoto sportu, například Steve Mizerak, Jimmy Mataya, Michael Sigel nebo Keith McCready. Buď přímo hráli protihráče hlavních hrdinů nebo za ně hráli v detailních záběrech na koule a ne na herce. Starali se hlavně o rozstřely. (don corleone)

 • - Eddie Felson (Paul Newman) nosí hodinky Rolex DateJust. (Liqid)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace