S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

Phos4rus

Scorsese proste umi. A Robert De Niro taktez, takze kdyz se dvaji dva dohromady a kazdy umi, divaci jen oci kuli...Dost mi to "dusevni" naplni pripomina zvetseninu, tim "zatuchlym" prostredim a tou spinou ()

kusper

Uvěřitelné, jen jsem asi trošku pozadu s pochopením pointy nebo spíše s ní mám rozpor, je opravdu morální zabíjet - byť špatné - lidi? ()

lakikaki

Neobvyklý film s veľmi zvláštnou atmosférou, celé mi to pripadalo akési "iné", občas v dobrom slova zmysle (geniálne natočené finále), občas v horšom (nečakané správanie sa hlavnej postavy). De Niro exceluje, mladučká Jodie Foster je fajn, aj keď podľa mňa trochu precenená; soundtrack, ktorý Bernard Herrmann, žiaľ, dokončil ako posledný, je vynikajúci a už spomínané finále je niečo, čo sa proste musí vidieť. ()

danecek24

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - nominace (2) - Nejlepší herec (drama) - Robert De Niro, Nejlepší scénář - Paul Schrader ()

spygirl

Ta hudba... ta atmosféra... úžasné... Tolik jsem mu přála, aby si konečně našel ženskou, jeho chyba, že byl tak neomalený... mě někdo pozvat na prvním rande do porno kina, tak také utíkám. :D No i když, druhou šanci bych mu dala... :-) Robert De Niro býval fešák a chválím výkon mladé Jodie Foster. --- 100% ()

Pajky3

Z tohohle filmu si odnesu hlavně hudební doprovod, i když se ústřední motivy pořád opakovaly, tak se rozhodně nedá říct, že by se nepovedly. Jinak taky to, že krev nevypadala moc věrohodně a že De Nirovi sluší číro. V tu chvilku totiž vypadá jako prvotřídní hajzl. Možná si ještě zapamatuju hodně mladou Jodie Foster a Betsy, která podle Nikči vypadala jako S.Stone. ()

Wormboy

Sociopat hrdinom podla Scorseseho. To je De Nirov Taxikar za zvukov prisernej Herrmannovej hudby a vsadepritomnej Spiny New Yorku. 3,5/5* ()

agathon

Neuvěřitelná filmová symfonie. Věcí, pro které mám tenhle film tak rád, je hrozně moc. Ale za všechny: neochvějně drzá kamera, která nám všem v závěru přizná dekoraci a nechá nás přemýšlet, proč jsme se na ten masakr měli dívat právě v takové divácké póze "vševidoucího oka", které současně ví, že sleduje film. Otázky, slepé uličky v motivacích, náhlé zkraty v psychologii. tenhle film v sobě spojuje všechno to Ameriku počátku 70. let tak hnětlo a filmy jako Přání smrti nebo Drsný Harry to na plátně všem Američanům vysvětlovali jen tou tupě jednoznačnou optikou "spravedlnosti ve vlastních rukou" - tady i optika selhává: viz nezapomenutelný monolog před zrcadlem nebo finální (??) záchvěv v zotaveném (??) Travisovi v závěru snímaný přes zpětné zrcátko. A perfektní hudba! ()

asinus

Brilantní, dusivé, nervy drásající a nevypočítavé, takové je drama Taxikář. Vytknout by se asi dalo po obsahové stránce leccos, kdyby byla ta potřeba, ale film, který dokáže zprostředkovat úzkost a předat existencialistický přesah takovým způsobem, jsem zkrátka ještě neviděl (ačkoliv určitě mám hodně co nakoukávat) a těžko rozpoznat, co je vypravěčská neobratnost, když nedokážu ani pořádně identifikovat hlavní příčiny toho, jak mocně mě Scorsese s De Nirem sestřelili. ()

zette

Osobite a velmi stylove natocene drama o chlapikovi, ktery vezme spravedlnost do svych rukou. Ta horsi strana nocniho New Yorku je vyobrazena velmi dobre a vyborna atmosfera sala z celeho snimku. Ve filmu je dostatek zajimavych postav a "ksichtu". De Niro zvladl svou roli se cti, potesi i nadherna Cybill Shepherd nebo mladicka Jodie Foster. Taxikar je spise takova stylovka, ktera se libi. Souhlasim vsak s nazory, ze je Taxi driver trochu nadhodnoceny film s neuplne dokonalym scenarem. ()

campix

Scorseseho sonda do nitra psychicky nevyrovnaného člověka, který je, dalo by se říci, na okraji společnosti. Film, který byl zlomovým momentem v jeho kariéře a zajistil jemu i Robertovi De Nirovi prakticky nesmrtelnost. Hnusné a špinavé drama, kde máte veliké problémy najít sympatie s hlavní postavou a mě se je až do konce nepovedlo nalézt. Pro mě osobně hodně rozporuplný film. Naprosto chápu všechny nadšené recenze, ale také chápu ty méně pozitivní. Pro filmové fanoušky povinnost. ()

Juto

Nepochybne brilantný, desivý portrét osobného pekla jedného človeka. Výkon Roberta de Nira je úžasný. 10/10 ()

Martrix

Včera jsem viděl Krále komedie, kde De Niro exceloval jako svérázná postava neodbytného komika a dnes jsem sledoval toho samého herce, navíc o šest let mladšího, jak bravurně ztvárňuje rozporuplnou postavu podivínského taxikáře. I kdyby jste s De Nirem neviděli nic jiného, tak jen z těchto dvou filmů je zřejmé, jak vynikající herec to je. A protože Taxikář je už třicátým film, ve kterém jsem ho měl možnost vidět, mohu k těm superlativům přidat, že má i nesmírně široký záběr. Vidět hned po sobě Krále komedie a Taxikáře je stejné, jako by jste si dali kombo Spejbla a Hurvínka s Hamletem. Scorsese mi až tady vytřel zrak tím, jak dobrý filmař je. Po řemeslné stránce jde o filmovou parádu, jaká se opravdu vidí jen málokdy. Jen ten obsah... . Forma tvořená režisérským umem, dokonalou hudbou, střihem a kamerou, mi sice nedovolila ani na chvíli se nudit, ale moc jsem nepobral, co se tímto filmem tvůrci snaží sdělit. Byla to oslava prostého člověka, který se nesmířil s bující korupcí, kriminalitou a svinstvem ulice? Nebo studie válečného veterána a jeho začlenění se do mozaiky New Yorku? Nebo snad o tom, jak pokřivená je/byla společnost, že udělala s psychicky labilního člověka hrdinu? Je to poněkud zneklidňující připomínka, že i na pohled normální lidé kolem nás, jsou latentní vrazi? Tento film je v dnešní hyperkorektní době nepochybně v ohrožení. Je v něm pár homofobních a rasistických stereotypů...sice plně poplatných době a nejspíš i stavu tehdejšího NY, ale dnes...nůžky amerických cenzorů jistě brzy zaúřadují. Je totiž možné, že jde o jakýsi manifest tvůrců, kdy větou jako: ...je potřeba to tady vyčistit, spláchnout do kanálu..., vyjadřují své znechucení nad některými existencemi a postavu Travise prezentují jako vzor pro ostatní. Možná je vše jinak a já se dozvím ze zajímavostí, nebo na googlu, že jsou tvůrci mírotvůrci a teroristické manýry Travise naopak odsuzují, ale teď, čerstvě po shlédnutí filmu mám za to, že z něj udělali předobraz všech těch střelců v amerických školách a nákupácích. A to je jeden z mála důvodů, proč mě obsahově Taxikář neoslovil tak silně, abych vyplázl 5*. ()

Jim_Beam

Film s výbornou atmosférou, hudbou a skvělým de Nirem... Ale samotnej příběh mě nijak výrazně nezaujal... Moc pěkný 3* ()

Googlak

Krásny príbeh o taxikárovi , ktory okolo seba pozoruje nočný svet v uliciach New Yorku, ... a k tomuto mladá,krasná,talentovaná Jodie Foster, Zaverečná scéna patri medzi lahôdku kinematografie a k zaverečnému strihu De Nira nemám Slov - BRAVO! ()

mortak

Scorsese zachycuje kamerou všechen ten velkoměstský "scum", pasáky a prostitutky, zlodějíčky, všechno to živočišné hemžení, ve kterém se tou hlavní metou stává uspokojení pohlavního pudu (pornokina, sex za peníze). Jenže ve vyšší společností už platí jiné zákonitosti mezi mužem a ženou a hlavně jiná jazyková kultura. Travis je trochu jiný než ostatní, nechce spadnout do "ono", do přežívání, jež se podobá spánku. Brání se mu a snaží se proniknout výše. Prvním jeho cílem se stává typická středostavovská blondýnka vyjadřující jeho naivní sen o americké štastné rodině, o" typické" americké ženě jako ze žurnálů. Srážka s jiným prostředím a neúspěch v něčem, co mělo vyjadřovat lásku, ho pak obrátí k další zkratkovité cestě k napravení okolí - násilí. Travis nemá jazykové schopnosti, nedovede vyjádřit své pocity, protože od toho jsou v Americe politici. Jenže z těch je cítit faleš a přetvářka.Travis se musí naučit rozlišovat mezi realitou a sny, musí se naučit znát své možnosti jednotlivce v obrovském systému jménem USA. ()

WolfR

Osamocený taxikář Travis, každou noc bloumající špinavým a ponurým New Yorkem se rozhodne konečně udělat něco radikálního. Někdo už by měl to prohnilé a hnusné velkoměsto vyčistit. V Travisovi alias geniální Robert De Niro propuklo jeho skryté šílenství. V herecké sestavě mu zdatně sekunduje mladičká Jodie Foster a sekáč Harvey Keitel. Taxikář mě uchvátil, 5 hvězd. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film