Rozmarný duch

Úspěšný autor detektivních románů Charles (Dan Stevens) trpí strašlivým tvůrčím blokem a nedaří se mu dokončit první scénář divadelní hry. Jeho dokonalá nová žena Ruth (Isla Fisherová) se mu snaží pomoci, aby si mohli splnit její sen a přestěhovat se z Londýna do Hollywoodu. Hledání inspirace zavede Charlese k madam Acartiové (Judi Denchová), výstřední mystičce a médiu, která má v jeho domě uspořádat spiritistickou seanci. Charles však dostane víc, než si přál, když madam Acartiová náhodou vyvolá ze záhrobí jeho zesnulou, geniální a odhodlanou první ženu Elvíru (Leslie Mannová). Elvíra je připravena začít žít tam, kde skončila, a je šokována, když zjistí, že primadona Ruth je nyní provdaná za jejího manžela a vede celou domácnost. (HBO Europe)

Heywood

Originální dům, krásná divoká zahrada (nikoliv u domu), nedostižná Judi Dench obklopena dalšími skvělými herci v dramatu duchařské komedie- to prostě není pro každého, ale tady to bylo namíchané jako správné Martini. Do toho ta "stará dobrá Anglie", co už je jenom ve filmech a brzy zmizí navždy v záplavě zelených magorů, vyčůraných obohacovačů a pokryteckých demokratů. Takže si ji užijte, protože další generace této Anglii už vůbec neporozumí a Shakespeare jako rasista bude zakázán. 70% ()

mia.com

Tak tohle byl presne film pro me! Neskutecne mi sedl! Bezvadna komedie, super pribeh, ani to nebylo tak predvidatelne, uzasne kulisy a kostymy. No proste pro me parada. ()

tein

Zacatek byl dost chytlavej ale pak to nejak cim dal tim vic upadalo a to i presto, ze se toho delo cim dal tim vic. Nevim kde byla chyba, mozna v tom, ze se to dalo dost predvidat (az na posledni zvrat), ale konec mne uz proste vubec nebavil a navic prakticky vsechny hlavni postavy mi prisly dost otravny. Jo a taky mi prisel odpornej a topornej dabing "mlade" Vondrackove. Nikdy jsem si nevsiml jak neprijmne kvaka ale tady to trhalo usi a rikal jsem si kdo to probuh je, a dokonce jsem si pockal na zaverecne titulky kde mne utvrdili, ze to je Vondrackova. ()

darius1706

Tohoto filmu je škoda, protože jednak byl velice slušně obsazený, jednak herci fakt hráli, hlavním protagonistkám to v jejich věku pořád seklo a hlavně ta zápletka v tomto pojetí vypadala velmi nadějně a dávala šanci na celkem slušnou jízdu. Jenže pak přišlo naprosté zklamání. Celý film sklouzl do rádoby grotesky založené na až dětinských momentech, kdy třeba hlavní hrdina běhá s klacíkem po zahradě a jakoby mlátí ducha. On se vůbec chová jako naprostý idiot - od začátku je mu jasné, že ducha své ženy vidí jen on, ale přesto si ani náznakem nedává pozor na to, co dělá, co říká, takže logicky vypadá jako naprostý magor. Také nemám úplně rád filmy, které stojí na tom, že je někdo naprostý looser. Proto mi třeba tak vadil seriál Poslední chlap na Zemi, tohle se tomu dost podobalo. Když se podívám na žánry, tak komedie - nepamatuji si, že bych se jednou zasmál, fantasy - to je takové dost vzletné, prostě tam byl duch, no a romantický - romantika tam fakt nebyla, dvě naštvané manželky a naprosto mimo manžel. Za mě bohužel velké zklamání. ()