Reklama

Reklama

Rozmarný duch

  • Velká Británie Blithe Spirit (více)
Trailer 1

VOD (1)

Úspěšný autor detektivních románů Charles (Dan Stevens) trpí strašlivým tvůrčím blokem a nedaří se mu dokončit první scénář divadelní hry. Jeho dokonalá nová žena Ruth (Isla Fisherová) se mu snaží pomoci, aby si mohli splnit její sen a přestěhovat se z Londýna do Hollywoodu. Hledání inspirace zavede Charlese k madam Acartiové (Judi Denchová), výstřední mystičce a médiu, která má v jeho domě uspořádat spiritistickou seanci. Charles však dostane víc, než si přál, když madam Acartiová náhodou vyvolá ze záhrobí jeho zesnulou, geniální a odhodlanou první ženu Elvíru (Leslie Mannová). Elvíra je připravena začít žít tam, kde skončila, a je šokována, když zjistí, že primadona Ruth je nyní provdaná za jejího manžela a vede celou domácnost. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (27)

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Co se může stát, když si omylem vyvoláte ze záhrobí ducha zemřelé manželky ačkoliv už jste pět let ženatý? Dostanete se mezi mlýnské kameny excentrické americké múzy a usedlejší britské bohaté dcerunky, která by už ráda pro papá měla dopsaný ten scénář. Naštěstí to Dan Stevens umí hrát na obě strany a to docela pěknou chvíli. Takže je škoda, že ke konci se celá duchařina trochu utrhne ze řetězu a jak lehce začínala, tak těžkopádně doklopýtá do nevyhnutelného konce. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Divadelní adaptace mám rád a ty britské obvzlášť, proto jsem poměrně zklamaný. Rozmarný duch je i přes ten atraktivní námět, až překvapivě nezáživný. S výjimkou několika dialogů...typických právě pro divadlo, není co vyzdvihnout. Mezi divadelním a filmovým herectvím je velký rozdíl, ale Hall se (nejspíš vědomě) rozhodl, že bude tento fakt ignorovat. Stevens a Fisherová ztělesňují své postavy na hraně afektu, což by bylo na jevišti v pořádku, ale ve filmu to skřípe. Možná by aspoň tam lépe vyzněly dialogy, kdy Charles mluví ke své ženě/duchovi, přičemž to na sebe vztahují postavy, které ji nevidí. Ovšem v tomto podání, to občas působilo velmi lacině. Když připočtu i nedopečený závěr, který v sobě nenese ani špetku vtipu, resp. je to velmi slabé vyvrcholení, tak se tomu nízkému hodnocení nedivím. Kdybych to viděl v kině, byl bych drsnější a dal o hvězdu méně. PS: český dabing tomu vůbec nepomohl. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Film ze 40.let neznám, ale dokážu si představit, že Hallova verze se od něj liší snad jen tím, že je barevná. Na jednu stranu je to fajn, protože dobová atmosféra je hmatatelná a příjemná. Na tu druhou je tu neoddiskutovatelný fakt, že v dnešní době nemá podobný rukopis kýžený efekt. Body navíc tu jsou za obsazení, které bylo trefené naprosto přesně. 65% ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

To snad jako ale vážně né. Já sice samozřejmě chápu, že filmový svět se nemůže skládat jen ze samé kvality, a že je občas potřeba i těch rozpustilejších, naivnějších a co nejjednodušších produktů, ale Rozmarný duch pro mě tu pomyslnou hranici únosnosti, co bych chtěl vnímat ještě jako přijatelnou rozvernou komedii, vážně překročil. Konkrétně třeba zápletka na mě působila strašně teatrálně a hloupě, celé je to takové banální, předvídatelné, vážně hodně nenápadité, dále postavy se tu vesměs chovají jako opravdový retardi, navíc mi žádná z nich nepřišla ani příliš sympatická a výrazná, a to i kvůli obsazení, které sice vesměs nabízí známá, a v podstatě i ověřená jména, ale všichni tu za mně přehrávali jako smyslů zbavení, nehledě na to, že konkrétně Dan Stevens se mi do té role pak vůbec nehodil. Jinak mě vůbec neoslovil ani nabízený humor, který se snažil působit rádoby ztřeštěným dojmem, ale pravdou je, že za celou dobu jsem u toho ani jednou nehnul ani koutky úst, natož abych se snad od srdce zasmál, prostě zde nabízená vtipnost mě naprosto minula, a nejen že si ji dovolím označit za nefunkční, já jí dokonce označím za až trapnou. Rozmarný duch mě tak zkrátka v žádném z ohledů opravdu nezaujal, je to zcela nefunkční taškařice, která má k nějaké zábavnosti sakra daleko. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Prvý film podľa tohto diela vzniklo už v roku 1945, takže s moderným coverom si tvorcovia dali na čas. Pri seanse s vyvolávaním duchov s pofidérnou okultistkou hranou Judy Dench sa Charlesovi (Dan Stevens) zjaví mŕtva žena. Je to ale celkom decentne upravená Emilia Fox, čiže až tak mŕtvo nevyzerá a zdá sa, že ani sama nevie, že by už nemala byť medzi živými. Charles má však problém, keďže žije už s novou ženou (Isla Fischer). Tak začína slušná komédia o žiarlivom duchovi, na ktorej cítiť, že bola napísaná už pred rokmi, ale tá britská vidiecka atmosféra plus neotrelý ostrovný humor zaručuje pohodový zážitok. ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama