Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

Georgee27

Správná blbost, která mě bavila. Zabavila mě na 105 minut a stála pár korun v trafice a zabila deštivé odpoledne o víkendu a dal jsem si dobré brambůrky. Co víc dodat. Nekupte to! Ti "dokonalý" vlkodlaci a drsná jednotka tvrdých chlapů to vám stojí za to. ()

Raziel_cz

Naprosto dokonalé béčko o skupině vojáků odrážející útoky vlkodlaků. V hlavní roli přízvuky Kevina McKidda a Seana Pertweeho. Je to levné, ale dostatečně akční a šílené (viz scéna s vyhřeznutými střevy a sekunďákem). Nemůžu si pomoct, ale titul nejlepšího debutu od Evil Deadu si Dog Soldiers prostě zaslouží. A já jim ho přeju, protože jsem se tak nebavil hodně dlouho. ()

Ombak▼Penari

Neil Marshall svůj celovečerní debut postavil především na sympatickém hereckém obsazení a dobře zvládnuté akci, která samozřejmě má svoje mouchy a je např. vidět, jak moc rychlý střih zachraňoval fakt, že vlkodlaci v celé své kráse jsou vlastně strašně srandovní. Nicméně akce samotná je velmi nápaditá, je jí dostatek a je protkána spoustou černého až šibeničního humoru, který v 90% dobře funguje. Jestliže se uprostřed akčních a hororových scén začnete smát na celé kolo, tak v tomto případě to rozhodně není nechtěné, ale prvoplánové, protože dalším kladem je fakt, že se film nebere zbytečně vážně a velmi inklinuje k termínu hororová komedie. Scéna, kdy jeden voják sedí na záchodě a drží dveře, na které dotírají vlkodlaci, zatímco jeho kolega v koupelně se k němu snaží dostat dírou ve zdi a třetí mezitím v kuchyni mlátí vlkodlaka pánví a hází na něj půllitry z regálů, je prostě prvoplánově k popukání a režisér to moc dobře věděl. K tomu perfektně funguje chemie mezi hlavními herci a sympatičtí vám tu budou i ti, co jen pronesou pár vět než je něco sežere. Zkrátka je třeba se na tuto poněkud drsnější zábavu dívat s nadsázkou a odpustíte i fakt, že vojáci se opět někdy chovají jako banda amatérů, ačkoliv by těm srandovním chlupatým čahounům měli umět zatopit mnohem podstatněji. Snímek obecně je totiž po řemeslné stránce natočen kvalitně, což je u Neila Marshalla konečně zvykem. Skotský řezník možná netočí filmy pro každého, ale točí je dobře. Za mě spokojenost. ()

GOREGASM

U režisérů Marschallova střihu bývá prvotina obvykle tím nejpovedenějším, co vytvoří. Tady to ale neplatí, protože Psí Vojáky drží nad vodou ne ruka režisérova, ale charismatické herecké trio McKidd Pertwee Cunningham, kteří v rolích vojáků nešetří drsnými hláškami a tváří se neohroženě, jak jen to v béčkovém hororu jde. Krom nich se na diváka valí amatérské masky a předpotoponí gore efekty (tady Neil přes malý rozpočet moc kreativity nepředvádí). Čekal jsem víc. 45% ()

towstit

Nemozem si pomoct ale musim ist na plne hodnotenie. Jedine co stalo za prd boli tie triky, ale inak dobra akcia, vela krvi, a bolo to miestami az extremne vtipne (ci uz chcene, ci nechcene). Mam z toho jednoducho velmi dobry pocit, co som uz z horroru dlho nemal. ()

helraiser

Jednoznačně se jedná o nejlepší vlkodlačí film poslední doby, od roku 2000 vejš rozhodně. Navíc kombinace hororu a akčního filmu není vůbec špatná a divák nemá šanci se prostě nudit ani na chvilku, akce střídá akci a najde se tu i špetka černého humoru a hromada sprostejch slov. Tento akční horor můžu jedině doporučit, diváka sice nevyděsí, ale rozhodně pobaví a to byl jistě jeho záměr. ()

cerbygerby

Tak tohle jsem tedy nedával.. jaký já jsem měl nervy na ty vojáky.. to bylo něco vždyt oni neuměli nic, ani šplhat.. a pořád tam zatloukali ty prkýnka na ty okna, i když věděli že je to stejně neochrání.... a navíc si stoupli přímo zády k oknům.. no jak říkám... měl jsem co dělat abych to nevypl.. ale jinak to nějaké to napětí mělo, ale i ty psi mohli být líp udělaný... takže celkově průměr, ale za ty zhovadilosti, hvězda dolů... ()

JimiH

Psí vojáci jsou žánrovou lahůdkou, která s patřičným nadhledem propojuje mýtickou kreaturu, paranoidní atmosféru a vojenskou buzeraci do nezaměnitelného mixu. Spousta skvělých nápadů (černobílé POV vlkodlaků, výborně vystavěná dynamika mezi postavami a závěrečná patnáctiminutovka) a využití nižšího rozpočtu na maximum. Doporučuje 9 z 10 fanoušků Filipa Topola. ()

Zombo

Přítomnost britské jednotky, atmosferické prostředí skotských Highlands, vlkodlačí masky a několik záběrů, které bych mohl označit za akční a mírně děsivé (někdy komické), byly to jediné, co mě na Dog Soldiers zaujalo. Netradiční "last man standing" na nic si nehrající a hrozivě průměrný horor, nic víc, nic míň. A s vtipným a klasicky britsky ironickým koncem. ()

Saimon

Pro fanousky vlkodlaku a hororu vubec je tohle jednoznacna perla. Pro Poma a ostatni pak bohuzel jen dve hvezdicky:) ()

BDMarty007

Určitě to není první liga, ale je to docela napínavá podívaná, příjemná oddechovka. Dávám 3, ale je to spíše 3,5. Škoda několika nelogičností a nedůsledností (doteď nevím, jak to bylo s tou smrtelností vlků), ale zase na druhou stranu i díky tomu to je docela napínavé, neboť fakt nevíte jaké zvraty je scénárista schopen přichystat. ()

Camarro14

Odpočinková akční podívaná s hororovou příchutí a správně řízným britským humorou, kterou si mě Neil Marshall získal na svou stranu. Vlkodlaci vypadají tak, jak mají - ne jak ty obrovité monstra z Underwoldu či Van Helsinga, která jsou akorá tak úsměvná! Dostaveníčko s těmito "domácími pejsánky" si ještě moc rád několikrát zopakuji. ()