V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

JesterKruger

Já jsem celkem spokojen. Čekal jsem nějáký odpad, ale nakonec se z toho vyklubal v pohodě akční film se Stevnem Seagalem. Dobrá akce, a nádherný konec. Bohužel nemůžu dát víc než 3*. Kdyby šlo dát 3,5*, tak je tomuto filmu udělím. Je tady několik hluchých míst, a není to žádné mistrovské dílo. ()

stybro

Tento film byl pro Stevena zlomem v dobře nastartované kariéře.Spojení akčního filmu s ekologií se prostě nehodí. ()

Tomulka

Bohůžel je ve filmu cíti v některých okamžicích nezkušenost na režisérském křesle, co ž filmu moc neprospívá. Steven se měl raději soustředit na hraní a režii nechat zkušenějšímu (možná by to bylo pak lepší) Jinak jsem byl velmi překvapen koukám na film a co nevidím, hraje v něm Michael Canine. Celkem velký zážitek pro mně vidět takového herce ve filmu ze Stevenem Seagalem. Nutno na závěr říci, že jsem nebyl nijak zklamán z tohoto počunu až na ty indiány, proč Indiáni a legendy a já nevím co, celé mystyčno ve filmu nemělo být. to už bylo moc, zbytečné. ()

chosan

Tento film patří na 3 místo mezi Seagalovi filmy sice není nijak výjimečný ale stále patří mezi to nejlepší co kdy Seagal natočil 80%. ()

Mort09

Jeden z nejpovedenějších kousků se Segalem (lepší je jen Přepadení v Pacifiku). Je to jednoduchý akční film z doby, kdy kladní hrdinové ještě měli koule, a dělali z hromady nepřátel fašírku bez podpory teamu nebo supermoderních vychytávek. Ekologický podtext je celkem snesitelný, takže jako jediný větší úlet bych viděl transpersonální eskymácký zážitek. Rozhodně slušná žánrovka. ()

Bohdy67

Z vrcholu na prozatimni dno... Sice zajímavé prostředí Aljašské přírody,které si však člověk až tak moc nevychutná, protože se pořád kouká jenom na surovou naftu... Nedotažené akční scény a když se vše dalo dohromady tak to byla jedna velká nuda plné Chuckovských klišé... 35% ()

enzo_cz

Spíš taková ekologická agitka zahalené do akčního kabátu. Trestuhodný podprůměr jasně ukazující směr, který navždy sedne Seagalovi a navždy nesedne divákům. ()

lvi_psouk

Aljaška neshořela, Seagal předvedl, jak pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí i za cenu pár obětí a všichni se nakonec radují. Jak prosté a jak ohromující! ()

Guly Guly

Nevím, proč "erudovaní příznivci filmového umění" označují tento snímek za odpad, když kdejaká surrealistická rádoby umělecká sračka má od nich 5 hvězdiček. Protože jde o akční dílko, tak těžko v něm asi bude sousta důležitých otázek, jakým směrem se v životě ubírat, čemu věřit, čemu ne apod. Steven si zkusil režii, nevím proč ho za to odsuzovat - rok 1994 byl dobou, kdy ekologie byla v kurzu, a jestli Steven, který byl v té době na pomyslném vrcholu popularity tuto využil, aby krom akce zaznělo ve filmu i varování před bordelem, kterej po nás tady zůstává, tak je mu to jedině k dobru. Film má supr záporáka Caina a taky potěší R. Lee Ermey. Za mě 4*. ()

raru

Dve hviezdičky za ekologické posolstvo(ktorých nie je nikdy dosť)a zopár seagalovských akčných scén. ()

zeromen

Docela slušné na prvotinu od Seagala. Tak by měly dopadnout všechny naftařské společnosti než bude pozdě, no ono vlastně už je. Ono je to taková pohádka:-) ()

Pythonator

Dokonalá hudba a dokonalý ještě štíhlý Seagal. Tohle mám moc rád, protože to je Seagal sám. Je to jeho film, nepochybně jeho srdcovka a především jeho odkaz. Ekologicky indiánsky laděný akčňák mi sedl jak prdel na hrnec. Tehdy jsem byl jeho fanoušek. Kdyby zůstal u podobných filmů a netočil ty bulharské akční srance... Mohl být akčním bohem. ()

Al90

Tento film mel skoncit jako hlavni padouch na konci filmu...pasaz mezi eskymaky totalne nudici a nezajimava,podarilo se me usnout..Aspon ze na konci je to celkem slusna akce s par dobrymi fighty,inak bych byl prisnejsi.. ()

Ajfist

Zoufalost Stevena Seagala natočit ekologicky zaměřený film.Hlavní hrdina je jako vždy charakterní nesmiřitelný bojovník proti bezpráví a tentokrát i proti těm zlým co chtějí pro svůj zisk zničit přírodu na Aljašce. ()

soukyd33

Film není pouze o akci a cíli vše zničit, ale také o zamyšlení. Jak už ale bylo řečeno, to nikoho nezajímá. Né, pokud už vážně nejde o život. Příběh poukazuje na ropné společnosti, které ničí životní prostředí a zastaví každého kdo jim vleze do cesty. Vysoké hodnocení dávám proto, že není moc takových filmů, které se snaží ukázat i něco víc. Filmy Stevena Seagala nejsou vždy pouze o akci, ale některé i o naší planetě a její záchraně. A o tom tento film je. Jinak co se akce týče, Steven Seagal zde opět ukazuje své bojové techniky. Poznámka: Doporučuji shlednout film s dabingem TV Nova a forced titulky. Hvězdiček 4**** ()