Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

Duke90

Další výtečná kriminálka v čele s Jaroslavem Marvanem, ale tentokrát pro mě vedoucím Vladimírem Menšíkem, jehož herecké kreace jsou nejlepší z celého filmu! ()

froid

Kvůli Rudimu Macháčkovi musím dát 5. Moc se mi líbil Vladimír Menšík v roli "nastávajícího Tchána!". ()

majky19

Podle mého názoru se jedná asi o nejlepší snímek z tetralogie TV filmů. Zaujme nejen vždy výborný Jaroslav Marvan, ale samozřejmě i neméně kvalitní Vladimír Menšík v roli policejného komisaře Zdychynce a mladičký Josef Abrhám v úloze poručíka "dragouna" Rudyho Hlaváčka. Líbila se mi i role krásné Květy Fialové v roli pí. Dragičové, jejíž výstupy dokázaly vykouzlit úsměv na tváři, ostatně jako i další scény hlavních aktérů. Ocenit musím i výbornou hudbu z dílny Zdeňka Lišky, která každému filmu dokázala dát ten pravý náboj a nefalšovanou atmosféru. ()

curil

"Já ti dám štramák! Jestli si myslíš, že spolu budete chodit chlastat, to se mejlíš! Srovnala jsem tebe, srovnám vás oba!". - Jako bych slyšel svou tchyni z druhého manželství. Můj nejoblíbenější kousek z filmu na zábavě v podání Stelly Zázvorkové a Vladimíra Menšíka za nezbytné asistence Josefa Beka v roli zpěváka dechovky. Ze čtyř příběhů "čtyřky" policejního rady Vacátka určených pro kina je tento nejpovedenější. ()

Pitryx

Trochu komediálně podáno a tím tedy o hodně lepší než tři podobné filmy, ze stejného cyklu. Dobrá doprovodná hudba a skvělí herci povyšují toto dílko z nadprůměru ještě trošku výše. Některé scény jsou nezapomenutelné, například výměna názorů mezi panem Zdychyncem a Rudim, to nemá chybu. Takže za mne plných sedmdesát procent.  70 % ()

Danulinda

Tento film se mi zamlouvá ještě o něco více, než-li také solidní (a příbuzný) seriál Hříšní lidé města pražského. Určitě i díky skvělé "rodince" pana Menšíka s paní Zázvorkovou :-) . ()

Toumyk

Pan rada Vacátko....:-) skvělý film, který je fakt vtipný...nejvíc se mi líbila postava kurevníka J. Abrháma, ta jehe hádka s V. Menšíkem byla dokonalá. ()

krivkin

Až na tu vraždu je to výborná komedie, čas od času si ji rád připomenu. Oproti seriálu je ve filmech o mordpartě ze čtyřky dáván prostor i ostatním účastníkům vyšetřovaného případu a tady to bylo svébytně využito v hereckém koncertu Vladimíra Menšíka, Josefa Abrháma a Květy Fialové. ()

swinevenca

Jak nad tím tak přemejšlím, pánové ze čtyrky jsou tady opět ve vedlejších rolích, protože Menšík a Abrhám, kór při vzájemné konfrontaci, mě trhaj na cucky. Bohužel zápletka s vrahem, který se ve filmu nevyskytuje, divadelní scény Zdychincových ženských i ještě mladá, ale věčně nesympatická Květa, toť slabé stránky tohoto špektáklu. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám