poster

Živá panenka (TV film)

 • USA

  Life-Size

 • Slovensko

  V životnej veľkosti

Komedie / Fantasy

USA, 2000, 101 min

 • Gabra
  **

  Ano, je to konina. Ale když vezmeme v potaz, že je živá panenka film pro děti (ostatně kdo jiný by se díval na film o oživlé panence Barbie), pojďme s dospěláckými kritikami stranou. Už když film začínal a já slyšela "TV Nova uvádí - Živá panenka", zděsila jsem se. Pokračovala jsem však v práci, film byl spíš kulisou. Ale nakonec mě donutil práci odložit a dívat se. Přeci jen - taky jsem si hrála s panenkami Barbie (můj táta měl velkoobchod hraček). A nespočetkrát jsem si představovala, jak moje panenky obživnou. A tak si docela dobře dokážu představit, že kdybych film viděla někdy před patnácti a více lety, mohl se mi náramně líbit. Co se týče nějakého podrobnějšího hodnocení filmu, raději bych se do něj moc nepouštěla. Je to klasika - rodinný film, na kterém nějaký velký um hledat nelze. A herci? Vlastně docela fajn. Lindsay Lohan mi v téhle své dětské době ještě nevadila (nerozdíl od nynějška) a Tyra Banks je černošská Barbiena jako vyšitá. Ve snímku najdeme romantiku, dojemnosti dosti (snaha o verš) a jak už to u dětské tématiky bývá, taky rozhádané kamarádské vztahy, které se nakonec samozřejmě udobří... Proti koninám pro děti nic nemám, jen nedoporučuji filmovým fajnšmekrům je sledovat stejným okem jako filmy pro dospělé. A že koniny pro dospělé jsem viděla větší... Dávám 35 %.(5.9.2010)

 • Nuala
  **

  Mno, tak tohle bylo hodně... divné... nápad sice docela dobrý, obsazení Tyry Banks, která přímo hýří nádhernými barbínkovskými gesty a úsměvy, velice trefné a navíc roztomilá Lindsay Lohan, jejíž postava jako jediná prožívá něco, co by mohly být s trochou představivosti emoce. Jinak další americká pohádka, což je terminus technicus samo o sobě. :)(12.6.2008)

 • SOLOM.
  **

  Lindsay Lohan coby holka rebel – to už tu bylo, ovšem tady se zřejmě pán scénárista pořádně zkouřil, když dělal svou práci a podle toho to taky vypadalo. Příběh byl naprosto uhozený, objevilo se tu minimum humorných situací a jediné co bych si nechal líbit, by bylo, kdybych se ráno probudil v mé posteli s Tyrou Banks (svého času byla k sežrání, jenže věk nezastavíš…). Mělo to však i „lidskou stránku a emoce“, za což si tento film nakonec vykoledoval ty hvězdy dvě…(13.2.2019)

 • Lum3n
  ****

  To nízké hodnocení tady mě trochu překvapuje, protože živá panenka vůbec nebyla špatná. Pochválil bych hlavně casting. Lindsay je výborná, Jere Burns sympaťák a Tyra Banks zahrála panenku fakt skvěle (no zahrála, ona nic moc nehrála a právě díky tomu působí opravdu jako oživlá barbie). Děj nenudí, scény s panenkou jsou vtipný, délka filmu taky zvolena ideálně. Zkrátka milá, vtipná a roztomilá pohádka.(20.10.2009)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +naprosto perfektní herci, kouzelný příběh, v závěru velmi dojemné -jediný co je opravdu škoda, tak to, že se mi zdálo, že panenka má kouzelnou moc (viz. scéna s náklaďákem), kterou bohužel po zbytek fimu vůbec nijak nevyužila, jedna věc je totiž mít živou panenku a druhá mít žíjící kouzelnou panenku, tolik k vítkám/// Jinak je to naprosto výtečný film. Lindsay opět nešetří svým talentem a přestože je to její teprve druhý film, je to další důkaz toho, že tam kde se oběví, to stojí za to. Tyra Banks v roli panenky byla rovnež fantastická. Nějak mě přišlo, že to ani nemusela hrát. Každopádně svoji postavu měla pěkně napsanou a zvládnutou. A rovněž i ostatní herci to ničím nekazí. Taťka je super a mezi ním a tou novou kráskou to zajímavě jiskří. Kolegové v práci mají rovnež zajímavou úlohu ve filmu. Scénář je napsanej krásně, dialogy jsou zábavné. Skoro po celou dobu filmu jsem se pořád tlemil a náramě si film užíval. Teď si představe kdyby mi bylo o deset míň, to bych byl asi v extázi. Jednotlivé scény navíc nejsou nijak infantilní nebo trapné a mohu říct, že pátá * filmu unikla jen o chloupek./// Celkem 84%///(19.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace