Živá panenka (TV film)

V životnej veľkosti

Komedie / Fantasy

USA, 2000, 101 min

• Gabra

Ano, je to konina. Ale když vezmeme v potaz, že je živá panenka film pro děti (ostatně kdo jiný by se díval na film o oživlé panence Barbie), pojďme s dospěláckými kritikami stranou. Už když film začínal a já slyšela "TV Nova uvádí - Živá panenka", zděsila jsem se. Pokračovala jsem však v práci, film byl spíš kulisou. Ale nakonec mě donutil práci odložit a dívat se. Přeci jen - taky jsem si hrála s panenkami Barbie (můj táta měl velkoobchod hraček). A nespočetkrát jsem si představovala, jak moje panenky obživnou. A tak si docela dobře dokážu představit, že kdybych film viděla někdy před patnácti a více lety, mohl se mi náramně líbit. Co se týče nějakého podrobnějšího hodnocení filmu, raději bych se do něj moc nepouštěla. Je to klasika - rodinný film, na kterém nějaký velký um hledat nelze. A herci? Vlastně docela fajn. Lindsay Lohan mi v téhle své dětské době ještě nevadila (nerozdíl od nynějška) a Tyra Banks je černošská Barbiena jako vyšitá. Ve snímku najdeme romantiku, dojemnosti dosti (snaha o verš) a jak už to u dětské tématiky bývá, taky rozhádané kamarádské vztahy, které se nakonec samozřejmě udobří... Proti koninám pro děti nic nemám, jen nedoporučuji filmovým fajnšmekrům je sledovat stejným okem jako filmy pro dospělé. A že koniny pro dospělé jsem viděla větší... Dávám 35 %.(5.9.2010)

• berg.12

Casey je dívka, které zemřela matka a ona se pomocí kouzla pokusí vrátit jí zpět. Souhrou náhod však vzkřísí k životu populární panenku a typická disneyovská šaráda může začít. Tady opravdu není co řešit, je to typický televizní Disney pro děti, se všemi klišé co zná. Lindsay Lohan ční herecky výrazně nad všemi ostatními, na druhou stranu obsazení modelky Tyry Banks, která ovládá zhruba tolik hereckých kreací jako zmíněná panenka, byl také šťastný nápad. Působí celkem věrohodně a díky ní se na film dokouká i ta maskulinnější půlka filmového obecenstva.(12.6.2005)

To nízké hodnocení tady mě trochu překvapuje, protože živá panenka vůbec nebyla špatná. Pochválil bych hlavně casting. Lindsay je výborná, Jere Burns sympaťák a Tyra Banks zahrála panenku fakt skvěle (no zahrála, ona nic moc nehrála a právě díky tomu působí opravdu jako oživlá barbie). Děj nenudí, scény s panenkou jsou vtipný, délka filmu taky zvolena ideálně. Zkrátka milá, vtipná a roztomilá pohádka.(20.10.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +naprosto perfektní herci, kouzelný příběh, v závěru velmi dojemné -jediný co je opravdu škoda, tak to, že se mi zdálo, že panenka má kouzelnou moc (viz. scéna s náklaďákem), kterou bohužel po zbytek fimu vůbec nijak nevyužila, jedna věc je totiž mít živou panenku a druhá mít žíjící kouzelnou panenku, tolik k vítkám/// Jinak je to naprosto výtečný film. Lindsay opět nešetří svým talentem a přestože je to její teprve druhý film, je to další důkaz toho, že tam kde se oběví, to stojí za to. Tyra Banks v roli panenky byla rovnež fantastická. Nějak mě přišlo, že to ani nemusela hrát. Každopádně svoji postavu měla pěkně napsanou a zvládnutou. A rovněž i ostatní herci to ničím nekazí. Taťka je super a mezi ním a tou novou kráskou to zajímavě jiskří. Kolegové v práci mají rovnež zajímavou úlohu ve filmu. Scénář je napsanej krásně, dialogy jsou zábavné. Skoro po celou dobu filmu jsem se pořád tlemil a náramě si film užíval. Teď si představe kdyby mi bylo o deset míň, to bych byl asi v extázi. Jednotlivé scény navíc nejsou nijak infantilní nebo trapné a mohu říct, že pátá * filmu unikla jen o chloupek./// Celkem 84%///(19.1.2008)

• Nuala

Mno, tak tohle bylo hodně... divné... nápad sice docela dobrý, obsazení Tyry Banks, která přímo hýří nádhernými barbínkovskými gesty a úsměvy, velice trefné a navíc roztomilá Lindsay Lohan, jejíž postava jako jediná prožívá něco, co by mohly být s trochou představivosti emoce. Jinak další americká pohádka, což je terminus technicus samo o sobě. :)(12.6.2008)

• Tyra Banks