poster

Bílí muži neumějí skákat

 • USA

  White Men Can't Jump

 • slovenský

  Bieli muži nevedia skákať

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1992, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Drom
  **

  To bylo tak: Prej že umíš basket; Prej seš největší borec v ulici; Hop hop; Dáme to do kupy a budou love; Ňáký votravové votravujou; Hop hop; Hurá, jsme ve vatě; Sakra, prachy v čudu;Ňáký vztahečky; Hop hop; Hurá, jsme ve vatě;Sakra, prachy v čudu; Rozuzlení a hepijend. Eh? Mě to moc dobrý ani vtipný nepřišlo a nejlepší byli stejně ti tři černí strejdové na začátku, pak už jen mdlé záběry na to, jak bílej hraje s černým basketoidní hru a z toho žijou svý životy a pořád něco žvaní.(17.9.2013)

 • Radyo
  ***

  Tohle je a zároveň není film o basketu, respektive streetu. Sport je tady použit jen jako záminka pro vznik partnerské krize. Touto záminkou bývá častěji něco jiného, ale tady je to basket ve spojení s hazardem. Díky tomu je film sice trochu originální, ale na druhou stranu, kromě efektních basketbalových akcí toho samotný příběh zase až tak moc nenabízí.(3.5.2003)

 • montel
  ****

  Billy (Woody Harrelson) se svou přítelkyní Glorií (Rosie Perez) utíkají před gangstery kterým dluží peníze a zatímco se Glorie šprtá po hotelech vědomosti, aby uspěla ve vědomostní soutěži, Billy se snaží vydělávat peníze na ulici. Vyhlídne si skupinku pouličních hráčů basketballu a mezi nimi nejlepšího hráče Sidnyho (Wesley Snipes). Předstírá neschopného hráče a netrvá dlouho a Sidnyho obere. Ten poté dostane skvělý nápad. Společně s Billym se přihlásí do pouličního basketballového turnaje o velký balík peněz....Sportovní komedie plná skvělých hlášek a uvolněného tempa. Nechybí špetka erotiky ani nebezpeční gangsteři. Typický film 90. let, který patří mezi mé oblíbené. 70%(2.8.2012)

 • Lewisssek
  **

  Woody a jeho dvacátéosmé ztělesnění retardovaného rednecka. Samozřejmě počátkem devadesátých let tuto roli teprve piloval, ovšem bílý basketbalista kamarádící s černochama v jeho podání vskutku moc uvěřitelný není. Jinak pointa filmu unikla, asi něco na téma, že gamble je zlý, ženský se mají poslouchat a i mexická striptérka může být v USA vzdělanější než bílý raketový inženýr.(1.3.2016)

 • Roman.Ticka
  ***

  Pohodová, úsměvná záležitost, jak je na 80.-90. tvorbu obvyklé. I přes neskutečné slovní i fyzické výpady stejně pestré jako černošská a basketová móda, je zde "cítit" nezkaženost doby pojmy jako správní rada, nadhodnocené zisky, miliónové odstupné a jiné trapnofinační výrazy, co dalece přesahují sportovní i finanční svět a zamořily prakticky celý současný svět.(14.7.2014)

 • - Kôš, na ktorý Woody Harrelson (Billy Hoyle) zasmečoval bol len vo výške 2,89 m, pričom oficiálna výška basketbalového koša je 3,04 m. Dôvodom bolo to, že nedokázal smečovať na kôš v správnej výške.
  (Soky)

 • - Do úlohy Billyho Hoyla bol zvažovaný aj David Duchovny. (misterz)

 • - Wesley Snipes (Sidney Deane) a Woody Harrelson (Billy Hoyle) si spolu zahrali hlavné postavy aj vo filme Money Train (1995).
  (Soky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace