Bílí muži neumějí skákat

Bieli muži nevedia skákať

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1992, 112 min

• Korbitch

Tolik děr ve scénáři jsem v životě snad neviděl. Dobrá urážka intelektu tahle břečka, jen co je pravda. Není to vtipný ani extra vážný, oba hlavní "hrdinové" jsou totální kreténi. Kdyby se spojili, tak film po 30 minutách může skončit, ale ono se to vždycky nějakým záhadným a velice debilním způsobem nestane, a tak koukáte na dalších 30 minut, kde se něděje hovno, tam se dějou 2 hovna . Viděl jsem to několikrát během let a už to v životě nechci vidět, protože je to tak hloupý, že to nezachránila ani jakás takás child nostalgy....(27.2.2011)

Skvelé duo s ktorým budete mať o zábavu postarané. Tí chlapci sa našli a dokazujú to aj v ďalšom filme (Vlak plný peňazí). Nepatrím medzi fanúšičkou Majkla Džordena a už vôbec nie basketu. A to hlavne preto, pretože biely muži nevedia skákať. A práve preto som sa dal na hokej. Každopádne o šport tu nejde. Ak máte radi týchto dvoch borcov, rozhodne odporúčam, to je hlavný ťahák filmu. 85% - 4*(19.3.2015)

Pohodová, úsměvná záležitost, jak je na 80.-90. tvorbu obvyklé. I přes neskutečné slovní i fyzické výpady stejně pestré jako černošská a basketová móda, je zde "cítit" nezkaženost doby pojmy jako správní rada, nadhodnocené zisky, miliónové odstupné a jiné trapnofinační výrazy, co dalece přesahují sportovní i finanční svět a zamořily prakticky celý současný svět.(14.7.2014)

Klasika z pouličního "sportovního" života. Hláška "Tvojé máma nosí plešatou paruku s šedivýma kotletama" mírně napoví, jaké slovní obraty si při sledování obohatíte. Kdo nikdy nehrál basket, dostane chuť si ho zahrát. A ten kdo ho hraje, si ho zajde zahrát hned když poběží závěrečné titulky. Známá herecká dvojka Woody H. and Wesley S. jsou známkou kvalitní zábavy. Pro puberťáky je to dobrá volba, pro harlemology, brooklynology je to povinná literatura. České znění je vychytanější než originál - dle mého názoru. Musím konstatovat, že od mých 16 uběhlo mnoho let, ale tenhle film mě baví pořád. Jo vole, moje máma je moc stará na to, aby byla atronaut.(15.12.2006)

..tak tohle byla fakt šílená kecačka..vůbec nechcápu, že slepenec, který vznikl aspoň částečně drží pohromadě...pokud, ale nemáte rádi basktebal, Snipese a Harrelsona, tak na tenhle film zapomeňte!!..mě se líbilo prostředí kde se film odehrává, Harrelson jako looser je fakt dobrej a machýrek Snipes taktéž!! Jenom musim napsat, že jsem čekal trošku něco jinýho, akčnějšího...jinak tady jsou opravdu velké odmlky mezi dobrýma scénama...mě si ale nakonec pánové získali!!!..takže What´s up?..60%!! jednou větou: Čau ty vole, nedáš basket vo prachy?(18.11.2007)

• - Kôš, na ktorý Woody Harrelson (Billy Hoyle) zasmečoval bol len vo výške 2,89 m, pričom oficiálna výška basketbalového koša je 3,04 m. Dôvodom bolo to, že nedokázal smečovať na kôš v správnej výške.
    (Soky)

• - Pro roli Billyho Hoyle byl první volbou herec Charlie Sheen. (don corleone)

• - Při vědomostní soutěži si na otázku: "Kdo má nejvíce doskuků v dějinách profi basketbalu?" Billy (Woody Harrelson) tipne Billa Russella a Sidney (Wesley Snipes) Wilta Chamberlaina. Oba dva hráči vedou historickou tabulku doskoků, přičemž Russell je druhý s 21 620 doskoky a Chamberlain první s 23 924 doskoky. (ELBobes)