Bílí muži neumějí skákat

Bieli muži nevedia skákať

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1992, 112 min

• Filipes

Jako basketbal fakt miluju ze všech sportů nejvíc, ale tohle mi opravdu ke spokojenosti nestačí. Černoch+ běloch co si všecky podávaj ve streetu a tím si vydělávaj prachy...krom scén na hřišti je ten film lacinej asi jako Harrelsonovi hadry. Samozřejmě si všichni nezapomenou dělat srandu z vlastních matek. Dát námět do ruky někomu zručnějšímu a udělat z toho životopisné drama...nemám nic proti. Jako komedie slabé..(31.1.2008)

Aj napriek pomerne viditeľnej tuctovosti scenára a miernej predvídavosti si tento film stále u mňa drží silné postavenie. Asi najmä kvôli tomu, že ústredná, vtedy ešte neokukaná dvojica dodáva filmu neskutočnú šťavu a energiu, hlášky majú svoj spád a grády. Navyše je film vsadený do coolového športového prostredia. 75%.(27.6.2007)

• dobytek

Basketbal mě nebaví ani trochu, takže jsem tak nějak čekal, že film o basketbalu mě taky asi moc nenadchne. Nečekal jsem ovšem, že to bude až taková slabota. Wesley Snipes a Woody Harrelson hrajou basket, pořád se s někym sázej a pronášej u toho rádoby vtipný hlášky, který jsou tak na úrovni 1. stupně základní školy. A o tom je v podstatě celej film. Woody Harrelson možná skákat neumí, ale já jsem měl při sledování týhle hovadiny chuť skočit z okna. Zejména část filmu z nějaký americký obdoby televizní soutěže, která se u nás vysílala pod názvem "Riskuj", byla ultra-debilní. Dost vážně jsem uvažoval, že to vypnu, ale nakonec jsem překonal sám sebe a dokoukal jsem to do konce. Jestli vám basket nic neřiká, tak se tomu vyhněte obloukem, protože ten film je naprostá ztráta času. Vůbec nechápu, jak tomu někdo může dát 5 hvězdiček...(27.4.2007)

Basket moc nemusím, ale tady mě to docela bavilo. Snipes a Harrelson se skvěle doplnují přestřelkami jak pod košem tak slovníma. Jen mi tak trochu bylo do očí jak se příběh přelévá z žánru do žánru, jako kdyby sami tvůrci něvědí co chtějí vlastnět natočit. Díky tomu je příběh tak trochu všehochut, spíš guláš značně přeplácaný s ingrediencemi, které se moc nedoplnují.(18.1.2010)

• Listyx

Tragikomedie o partnerské krizi s aktéry blbého, blbějšího a úplně vymatlaného, kteří jsou na mentální úrovni toluenem vyjeté skvadry v prvním ročníku vylitých středoškoláků. Film má docela smysl, jeho problém je, že je prezentovaný především jako komedie. Já se teda nezasmál snad ani jednou. Což mi přijde na komedii krapátek smutná bilance. Rádoby vtipné hecování o matce toho či onoho není humorné ani poprvé a jeho opakováním index zábavy určitě neroste. Jako drama je to průměrné, a oba hlavní aktéři svoje role docela dávají, to však zase shazuje snaha o humor. Prostě mi pro přijde, jako když chtěl někdo natočit drama a aby to šel někdo do kina, musel z toho udělat komedii. Výsledkem není ani kočka ani pes. Jo, a abych nezapomněl, basket je tam jako kulisa bez valného významu. Stejně tak mohli kluci chodit na ryby nebo jezdit na kole. A jestli chcete drama s basketem, pusťte si radši kouče Cartera.(14.7.2014)

• - Auto, ktoré Woody Harrelson (Billy Hoyle) šoféruje, je Oldsmobile Cutlass convertible, ročník 1967.
    (Soky)

• - Při vědomostní soutěži si na otázku: "Kdo má nejvíce doskuků v dějinách profi basketbalu?" Billy (Woody Harrelson) tipne Billa Russella a Sidney (Wesley Snipes) Wilta Chamberlaina. Oba dva hráči vedou historickou tabulku doskoků, přičemž Russell je druhý s 21 620 doskoky a Chamberlain první s 23 924 doskoky. (ELBobes)

• - Podle basketbalových instruktorů, kteří měli hlavní představitele na starosti, dosáhli Wesley Snipes a Woody Harrelson úrovně, že by mohli nastoupit za tým třetí divize NCAA. (don corleone)