Bílí muži neumějí skákat

• slovenský

Bieli muži nevedia skákať

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1992, 112 min

Billy (Woody Harrelson) se svou přítelkyní Glorií (Rosie Perez) utíkají před gangstery kterým dluží peníze a zatímco se Glorie šprtá po hotelech vědomosti, aby uspěla ve vědomostní soutěži, Billy se snaží vydělávat peníze na ulici. Vyhlídne si skupinku pouličních hráčů basketballu a mezi nimi nejlepšího hráče Sidnyho (Wesley Snipes). Předstírá neschopného hráče a netrvá dlouho a Sidnyho obere. Ten poté dostane skvělý nápad. Společně s Billym se přihlásí do pouličního basketballového turnaje o velký balík peněz....Sportovní komedie plná skvělých hlášek a uvolněného tempa. Nechybí špetka erotiky ani nebezpeční gangsteři. Typický film 90. let, který patří mezi mé oblíbené. 70%(2.8.2012)

• Streeper

I když je to místy hodně zábavné a basketbalové zápasy jsou i napínavé a hlavně zajímavé, že vás to donutí se koukat, tak příběh už tak dobrý není. Romantika, tam je, ale všechno kolem čeho se to točí jsou prachy, prachy a prachy a když už se zdá, že se začíná dít nějaká akce, tak je to všechno nahrané. A navíc ani netuším jestli to skončilo dobře nebo špatně.(23.8.2016)

Tak tohle je basketbalová povinnost. Streetball v Los Angeles to je snad sen každého hráče pod bezednými koši. Wesley Snipes a Woody Harrelson předvádějí sportovní i komediální talent. Při sledování tohoto filmu budou i naproste asketbalové odpurce svrbět prsty na rukou. Doporučuji film sledovat s českým dabingem, protože černošský hlášky na začátku filmu potom jen tak z hlavy nedostanete. :-](23.4.2007)

• Listyx

Tragikomedie o partnerské krizi s aktéry blbého, blbějšího a úplně vymatlaného, kteří jsou na mentální úrovni toluenem vyjeté skvadry v prvním ročníku vylitých středoškoláků. Film má docela smysl, jeho problém je, že je prezentovaný především jako komedie. Já se teda nezasmál snad ani jednou. Což mi přijde na komedii krapátek smutná bilance. Rádoby vtipné hecování o matce toho či onoho není humorné ani poprvé a jeho opakováním index zábavy určitě neroste. Jako drama je to průměrné, a oba hlavní aktéři svoje role docela dávají, to však zase shazuje snaha o humor. Prostě mi pro přijde, jako když chtěl někdo natočit drama a aby to šel někdo do kina, musel z toho udělat komedii. Výsledkem není ani kočka ani pes. Jo, a abych nezapomněl, basket je tam jako kulisa bez valného významu. Stejně tak mohli kluci chodit na ryby nebo jezdit na kole. A jestli chcete drama s basketem, pusťte si radši kouče Cartera.(14.7.2014)

Pohodová, úsměvná záležitost, jak je na 80.-90. tvorbu obvyklé. I přes neskutečné slovní i fyzické výpady stejně pestré jako černošská a basketová móda, je zde "cítit" nezkaženost doby pojmy jako správní rada, nadhodnocené zisky, miliónové odstupné a jiné trapnofinační výrazy, co dalece přesahují sportovní i finanční svět a zamořily prakticky celý současný svět.(14.7.2014)

• - O rolu Sidneyho sa uchádzal aj Phil Morris. (misterz)

• - Ve filmu udělá Woody Harrelson narážku na usvědčeného vraha JFK Lee Harvey Oswalda. V reálném životě byl otec Woody Harrelsona vyšetřován jako podezřelý komplic vraha. (don corleone)

• - Kôš, na ktorý Woody Harrelson (Billy Hoyle) zasmečoval bol len vo výške 2,89 m, pričom oficiálna výška basketbalového koša je 3,04 m. Dôvodom bolo to, že nedokázal smečovať na kôš v správnej výške.
    (Soky)